fbpx
Whatsapp
Hemen Ara
Kapat

En İyi Saç Ekimi Tekniği Hangisidir?

blank

Erkeklerde sıkça rastlanan ve kadınlarda görülen problemlerden bir tanesi saç dökülmesidir. Özellikle 60 yaşına kadar olan erkeklerin üçte ikisinin kellik problemi yaşadığı görülmektedir. Dış görünüşünüze önem veren biriyseniz ve yeniden saçlarınıza kavuşmak istiyorsanız size bir önerimiz var; “saç ekimi.” Bu problem ülkemizde çok sıklıkla rastlanan bir durum olarak bilinmektedir. Erkek topluluğunun neredeyse %50‘si saç dökülmesinden dolayı şikayetçidir. Bu nedenle de birçok saç ekimi merkezleri kurulmuştur. Saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalan vatandaşlar çareyi bu merkezlere giderek saç ektirme de bulmuşlardır.

Saç Dökülmesi Sebepleri

Bütün insanların vücut tipleri, gözleri, kaşları, burunları, kulakları gibi bütün organları birbirinden farklı olduğu gibi saç tipleri ve bu saçların derileri de birbirinden farklıdır. Sağlıklı bir insanın saç derisinde ortalama 100 bin tane saç bulunmaktadır. Yetişkin insanların saçlarını tarama esnalarında günde yaklaşık 150‘ye kadar saç dökülmesi normal olarak karşılanmaktadır. Saç dökülmesi problemleri genelde;

* Yediğiniz besinler ile oluşan faktörlerden,
* Hormonal bozukluktan,
* Saç boyası gibi kimyasal maddelere maruz kalmaktan,
* Sistemik rahatsızlıklardan,
* Kıl gelişim bozukluğundan,
* İlaçlardan,
* Psikolojik streslerden,
* Vitamin ve mineral eksikliğine bağlı olarak,
* Doğum ve kemoterapi sürecinde,
* Diş çürüklüklerinden dolayı,
* Tiroit hormonlarına bağlı olarak,
* Genetik olarak,
* Saçlı deri hastalıklarından dolayı oluşabilmektedir.

Saç dökülmeleri sağlıklı olan bir insanda 60 güne kadar devam edebilmektedir. Saç dökülmelerinin sene içerisinde 3 defa tekrarlanması ve bu dökülmelerin 2 ayı aşması halinde ciddi bazı hastalıklara yol açabileceğinin habercisidir. Bu durumlarda uzman yardımı alınması gerekmektedir. Tedavi süreci atlatıldıktan ancak 6 ay veya 12 ay sonra normale dönmesi beklenebilir.

En İyi Saç Ekim Tekniği Hangisidir?

Saç ekim teknikleri FUE saç ekimi, safir fue saç ekimi, perkütan saç ekimi, DHI saç ekimi olarak 4’e ayrılmaktadır. En iyi saç ekimi tekniği en basit ve en zahmet vermeyecek olan yöntemdir. Kolay yöntemler saçın doğal bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Saç ekiminde uzman olan cerrahların günümüzde kullandığı en etkili yöntem Choi Kalemi ile yapılan saç ekimi tekniğidir.

Choi Kalemi Kore’de Kyungpook Ulusal Üniversitede icat edilmiştir. Saç ekiminde saç foliküllerinin donör bölgelerden alınarak seyrek bölgelere eklenmesini sağlayan yöntemdir. Saç ekiminde doğal bir görünüm elde etmek ve kafa derisinin üzerinde gözle görünen bir iz kalmaması, saçın alın bölgesinden kafanın tepe noktasına doğru yavaş yavaş kalınlaşmasını ve o bölgede yoğunlaşmasını sağlayan seyrek yerlere aynı eşitlikte dağılımını sağlayan ve saç ekiminin yapıldığının belli olmamasını sağlayan bir yöntemdir.

En İyi Saç Ekimi Tekniğinde Hangi Kriterkere Dikkat Etmek Gerekir?

Saç ekimi operasyonunda anestezi kullanılmasına gerek olmaması da en iyi saç ekimi tekniğini belirleyen önemli bir kriterdir. Choi implanter saç ekimi tekniğinde anestezi kullanımına gerek yoktur. Anestezi gerektirmemesi ve alınan saç köklerine herhangi bir işlem yapılmaması saç ekimi operasyonunun süresini de kısaltır. Saç ekimi süresini % 30 oranında kısaltan Choi kalemiyle saç ekimi tekniği hastalar için zahmetli olan bu süreci daha da kolay bir hale getirmektedir.

Saç ekim uzmanları tarafından en iyi saç ekimi tekniği olarak kabul edilen Choi kalemi saç ekim tekniği ile siz de saç seyrekliği probleminizden çok daha konforlu bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Sizde Choi Kalemi (DHI Saç Ekimi) Yöntemi ile saç ektirmek istiyorsanız hemen bize ulaşın.