Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kollejen Aşısı

Vücudumuzun kollajen üretimi, 25 yaşından itibaren yaşlandıkça doğal olarak yavaşlar ve her yıl % 1,5 oranında azalarak kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Bununla birlikte beslenme bozuklukları, sigara kullanımı ve güneş ışınlarına maruz kalmak gibi çevresel etkiler de kollajen seviyesinin azalmasına sebep olur. Euroresearch cilt yenilenmesini bir adım öteye taşıyan Nithya‘yı geliştirdi. Nithya kollajenin estetik tıptaki teknolojik olarak en gelişmiş kullanımıdır.

nithya Kollajen Aşısı ne işe yarar?

Nithya biyomimetik olarak tanımlanabilecek patentli işleme teknolojisini kullanarak heterolog tip I kollajenin mikropartiküllerini kullanır. Nithya tip 111 kollajen üretimini arttıran yeni fıbroblast üretimini uyarır cildin durumunu ve dolayısıyla genç görünümünü geliştirmeye yardımcı olur. Nithya kollajen aşısı cildi yeniden yapılandıran ve elastikiyetini geri getiren biyoaktif enjekte edilebilir klass III tıbbi cihazdır. Bu yüzden Nithya, en yüksek beklentileri bile aşan muhteşem sonuçlar elde etmek için kusursuz saflıkta üretilir.

Endikasyonlar ( Kullanım Alanları) Nelerdir?

Tüm yüz ve vücutta yenilenme, Dermis (Cildin üst tabakası) ve bağ dokusunun yenilenmesi, Cilt elastikiyetinin artırılması, Cilt yaşlanma belirtilerinin ve kırışıklıklarının azaltılması, Yara izleri ve akne skarlarının azaltılması, Yüz, boyun, dekolte ve göğüslerde elastikiyet kaybının düzeltilmesi, Karın ve kalça sıkılaştırma, Üst kol ve bacaklarda sıkılaştırma gibi amaçlarla kullanılabilmektedir. Sonuç olarak cilt ve cilt altı onarılır, yenilenir ve cildin doğal görünümü geri kazandırılır.

Nasıl Uygulanır?

 • Nithya kollajen toz formundadır ve 5 ml serum fizyolojik ile karıştırılıp (tortu kalmayacak şekilde) tek kullanımlık çözelti elde edilir.
 • 32G x 2mm veya 30G x 4 mm iğne uçları ile derinin 2mm altına uygulanır.
 • 1-3 cm arayla her noktaya 0,1 ml ürün enjekte edilir. Uygulama sonrası masaj ile yayılması sağlanır. Papül (cilt lezyonu) oluşturmaz
 • Nithya kollajen aşısı 15 gün aralıklarla toplam 3 seans uygulanır.

Kontrendikasyonlar (Hangi Durumlarda Uygulanamaz?)

 • Gebelik ve Emzirme döneminde
 • İmmün sistem(bağışıklık sistem) hastalıklarında
 • Şeker hastalarında
 • Keloid (normalden fazla doku iyileşmesi) oluşma eğiliminde
 • Uygulama alanında enfeksiyon olması durumunda
 • Kanser tedavisi sırasında
 • Aynı seansta lazer tedavileri ile birlikte ve derin kimyasal peeling sonrasında uygulanamaz.

(Bu prosedürler 15 günlük seans aralığı korunurken uygulanabilir.)

Sonuç ve Etkinlik

İlk sonuçlar 7-14 gün sonra ortaya çıkar ve tedavi süresince gelişmeye devam eder. Tedavinin tam etkisini elde etmek için 2 hafta aralıklarla 3 seans tercih edilir. Bu süreçten sonra cildin yoğunluğu ve elastikiyetinde görünür farklılıklar oluşur. Etkinlik 12-18 ay boyunca devam eder. Tedavinin tam etkisi (cilt gerginliği , cildin yoğunluğu, gevşek cildin kalınlaşması ve ince çizgilerin dolması) tedavinin tamamlanmasından sonraki 4 hafta içinde elde edilir.