Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kötü Bir Saç Ekiminin Düzeltilmesi Nasıl Olur?

united-states

Saç dökülmesinin yarattığı kötü görüntü ve erkek tipi saç dökülmesi dediğimiz saç kayıpları insanları rahatsız etmektedir. Bu dökülme sırasında da hastalarımız çareyi saç ektirmekte bulmaktadırlar. Fakat bazı ekim tekniklerinde ekim işlemi kötü sonuçlar doğurabiliyor. Buda gelişen teknoloji sayesinde kötü ekim sonrası Saç ekimi düzeltme işlemleri yapılabilmesini ve saçın kurtarılabilmesini sağlıyor.

Saç ekimi işleminin bazen kötü ve başarısız olmasının birçok nedeni olabilir. Yanlış teknik kullanılması en önemli etkendir. Saç alınan donör alanından alınan saçın normalinden daha fazla kök almaya çalışmak ve ekilen saç köklerinin çıkmaması , saç üretememesi gibi sonuçlar doğurmaktadır.

Saç ekiminde önemli olan sorunlardan bir tanesi saç çizgisinin ve saç ekiminin doğal görünümde uzak olmamasıdır. Saydığımız bu kötü sonuçlar yeniden saç ekimiyle  düzeltilebilir fakat hasta ikinci ameliyat için uygun ise saç ekimi düzeltme işlemi yapılabilir. Düzeltme işlemi ilk ameliyata göre daha zahmetli daha uğraş isteyen bir ekim olacaktır.

Hastanın beklentisi göz önünde bulundurulmalıdır. Donör alanı da ikinci kez yorulmaya maruz kalacaktır. Tecrübe isteyen bir operasyondur. Ve hata yapılmamalıdır. Hasta ikinci ekim için uygun ise operasyona başlanabilir.

Saç ekiminden sonra  bir ay içerisinde ekim yapılan greftlerin üzerindeki  saç kılları doğal olarak dökülebilir. Bu kesinlikle yapılan ekimin , yapılan işlemin kötü yada başarısız olduğunu göstermez. Özellikle bazı hastalarda ekim yaptıktan sonra ekilen saçların dökülmediği gözlemlenebilir. Bazı hastalarda ise yaklaşık % 50’si dökülebilir, bazı hastalarda %100’ü bile dökülebilir. Burada saçları dökülen hasta ile dökülmeyen hasta arasında bir fark yoktur.