Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazerle Leke Tedavileri

Lazerle leke tedavisinde, ya renk pigmentlerine etki eden ya da cildi soyarak yenileyen lazerler kullanılıyor. Birinci grubun etki mekanizması cildin alt katmanlarındaki pigmentlere atış yaparak, bunlara zarar vermek üzere tasarlanmıştır. Çevre dokulara zarar vermedikleri için ciltte herhangi bir hasar yaratmaz, hastayı sosyal yaşamından kopartmadan etki ederler.

Icon Lazer

Icon lazer sisteminin leke tedavisinde ayrıcalıklı bir yere sahip olmasının ardında Skintel Melanin Reader denen bir teknoloji yatıyor. Icon lazere özel olan bu yenilik sayesinde hastanın melanin yoğunluğunu ölçmek mümkün oluyor. Böylece cilde uygulanması gereken enerji seviyesi, hangi noktalara ve derinliğe atış yapılması gerektiği tam olarak belirlenebiliyor. Bunun en önemli avantajı da leke tedavisinin yan etkilerinin tamamen ortadan kalkması. Yani Icon lazer, hem yeni lekelerin oluşmasına neden olmuyor hem de var olanları silmekte son derece etkili. Lekelerin durumuna göre 3-4 hafta aralıklarla uygulanacak 5-6 seans yeterli oluyor.

ClearLift

Cilt altına foto akustik şoklar göndererek, uygulama yapılan bölgede kontrollü bir ısı hasarı yaratan ClearLift, önemli avantajlara sahip olan teknoloji. Öncelikle, dekolte gibi en hassas bölgelere bile uygulanabilecek kadar nazik ama bir o kadar da etkili bir sistem. İşlemin son derece konforlu olması da bir diğer önemli avantaj. Fazla melanin üreterek leke oluşumuna neden olan hücreleri yok ederek, lekelerle savaşan ClearLift tedavisinden sonuç almak için bir ay arayla uygulanan 5-6 seans öneriliyor.

Scarlet

Leke tedavisinde uygulanan sistemlerden biri de Scarlet’tir. Bu tedaviyi diğer lazer teknolojilerinden ayıran başlıca özellik, cilt altına verilen enerjinin mikro-iğnelerle iletilmesidir. Sistem radyo frekans dalgaları ile etki ederek cildin alt katmanlarına ısı enerjisi gönderir. Lekelerin derinliğine göre cilde yerleştirilen mikro-iğneler, tedaviden optimum etki almayı mümkün kılar. Genelde 3 hafta arayla uygulanan 3-4 seanslık bir tedavi protokolü uygulanır.

Baby Face Beauty

Baby Face Beauty, ciltte ısı kanalları açan lazer teknolojisi ile etkinliği kanıtlanmış anti-aging maddeleri bir arada kullanan yenilikçi bir sistemdir. İşlem sırasında önce lazer kullanılarak ciltte mikro-kanallar yaratılır, ardından da cilt yüzeyine ciltteki probleme yönelik serum uygulanır. Böylece leke tedavisinde etkinliği kanıtlanış C vitamini, resveratrol gibi maddeler cildin alt katmanlarına kadar ulaşmış olur. Bu etkinin üstüne, lazerin tetiklediği cildin kendini onarma mekanizmaları da devreye girerek tedaviden optimum sonuçlar alınmasını sağlar. Lekelerin durumuna göre, 1-2 hafta arayla 3-5 seanslık bir tedavi uygulanır.

BBL Lazer

BBL Forever Young, farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi hücrenin derinlerine ulaştıran yenilikçi bir leke tedavisidir. Gençlikle ilişkili genleri uyaran bu sistem cilt tonunun eşitleyerek, lekelerin renginin açılmasını sağlar. Seans sayısı hastanını durumuna bağlı olarak değişse de genelde 3-5 seans yeterli olur. BBL Forever Young, işlemden hemen sonra sosyal yaşamınıza geri dönebileceğiniz bir tedavi olsa da sonbahar ve kış aylarında uygulanması gerekir. Tedavinin ardından lekelerin renginde koyulaşma görülmesi normaldir, kısa sürede koyulaşan bölgeler açılarak alttan daha parlak ve daha lekesiz bir cilt ortaya çıkar.

Revlite Lazer

Işık enerjisi ile etki eden Revlite lazer, pigmentasyon lekelerine neden olan kümeleşmiş melanin hücrelerini dağıtarak renklerinin açılmasını sağlıyor. Hem derin hem de yüzeysel tabakalardaki leke tedavisinde de kullanabilen sistem aynı zamanda anti-aging fayda da sağlıyor. Yüzeysel lekelerde sadece iki seansta bile fark yaratıyor, ancak daha derin katmanlardaki lekelerde 3-4 seans daha uygulanması gerekiyor. Sistemin bir avantajı da yüzeysel peeling yapılabilmesine olanak sağlaması. Böylece yeni oluşmuş lekelerde sadece peeling etkisinden faydalanarak daha berrak ve renk tonu eşitlenmiş bir cilt yaratmak mümkün oluyor.

Leke Tedavisinde Fractora

Fractora, ileri teknoloji bir radyo frekans sistemidir. Cildi yüzeysel ve fraksiyonel olarak soyarak ve derin dermiste oluşturduğu ısı enerjisi ile etki eder. Çok geniş tedavi olanakları sunan Fractora, leke tedavisinde de başarılı sonuçlar sağlıyor. Güneş ışınlarına ve yaşlılığa bağlı lekelerin görünümünde belirgin bir hafifleme etkisi yaratan sistem, ciltte hafif bir kabuklanmaya neden olabildiği ve ciltte hassasiyet yaratabildiği için sonbahar-kış aylarında uygulanması gereken bir tedavi. Problemin derecesine göre değişse de tedavi protokolü 3-6 haftalık aralıklarla uygulanan 3-6 seanstan oluşur.