Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası

Saç ekimi öncesi sonrası fotoğrafları aşağıda yer almaktadır. MedHair Clinic tarafından yapılan operasyonlar öncesinde ve sonrasında ortaya çıkan sonuçları ve saç ekimi tedavisindeki başarıları aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

oncesi-01sonrasi-01
oncesi-04sonrasi-04
oncesi-07sonrasi-07
oncesi-02sonrasi-02
oncesi-05sonrasi-05
oncesi-08sonrasi-08
oncesi-03sonrasi-03
oncesi-06sonrasi-06
oncesi-09sonrasi-09

Saç dökülmesi son zamanlarda pek çok kişinin yaşadığı sorunlar arasındadır. Saçların dökülmesine etken pek çok sebep vardır. Bu etkenler, kullanılan şampuanlar, kurutma şekli, dengesiz ve yetersiz beslenme, aileden gelen genetik faktörler, çeşitli ilaç tedavileri sonrasında saçlar da dökülmeler meydana gelebilir.

Saçların tekrar saç derisinden çıkması yani kazanılması genel de mümkün olmamaktadır. Bu sebeplerden dolayı saç ekimi öncesi sonrası için yöntemler geliştirilmiştir. Saç dökülmesi belirli bir yaştan sonra ortaya çıkar ve ekim yaptırmak isteyen kişiler için karar ekim öncesi analizlerin sonucuna bağlı olarak değişir. Ergenlik döneminden sonra yaşanan dökülmeler de, ekim o yaşlardan itibaren yaptırılabilir.

Saç Ekimi Yaptırmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Saç ekimi işlemi çok iyi sonuç alınan yöntemlerle yapılmaktadır. İşlem sonucu yani saç ekimi öncesi sonrası farklılıklar çok fazladır. Saç dökülmesi yaşayan kişilerin saç ve saç kökleri detaylı bir şekilde analiz edilir. Dökülme olan bölge veya bölgeler belirlenir.

Saç ekimi kulakların arkasından enseye kadar olan bölgeden saç kökleri alınarak gerçekleştirilir. Bu işlem de kişilere göre farklılıklar yaratabilir. Dökülme oranı ve sıklığı çok önemlidir. Saçların ense kökünden alınmasının en önemli sebebi ise ensedeki saçların dökülme ihtimali olmaması ve en güçlü saç köklerinin orada yer almasıdır.

Saç Ekim Yöntemleri

Saç ekimine başlanmadan önce analizler yapılmalıdır. Saçın çıkması istenen şekil çizilerek belirlenir. Saç ekiminde kişiye lokal olarak anestezi verilir. Bu da ağrısız ve acısız seç ekimi gerçekleştirme imkânı sağlar.

Saç ekimi için FUE denilen yöntem kullanılmaktadır. Yani saçın alınacağı kulakların arkasından enseye kadar olan greft adı verilen bölgeden alınan saç kökleri ekim yapılacak alana nakledilir. Saç ekim yöntemin de alınan saç kökleri özel bir sıvı içerisinde bekletilerek güçlendirilir. Bu aşamada önemli olan kişide yeterli greftlerin bulunmasıdır. Yöntem sonrasında herhangi bir kesik izi oluşmamaktadır. Dikkat edilmesi gereken ise saçların çıkış yönleridir. Buda en doğal görünümlü saçlara kavuşmak için saç ekimi öncesi sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardandır.

Saç Ekim İşlemi Aşamaları Nelerdir?

İlk olarak saç analizi ve çeşitli tahliller yaptırılır.

Saç ekimi için greft denilen saç köklerinin yeterli olup olmadığı belirlenir.

Saç ekimi yapılacak bölgenin analizi yapılır.

Saç ekimi uygun görülen kişinin saç kökleri alınacak bölge ve saç ekimi yapılacak alan için lokal anestezi uygulanır.

Saç kökleri özel aletler yardımıyla ayrılarak nakil yapılacak olan bölgeye transfer edilmeden önce özel sıvıda bekletilir.

Saç ekimi uygulanacak bölgeye mikro kanallar açılır ve açılan kanallara kalem denilen özel bir alet sayesinde transferi gerçekleştirilir. Sonuç olarak saç ekimi öncesi sonrası bütün bu aşamalardan oluşur.

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası

Saç ekimi işlemi çok zor bir işlem olmamakla birlikte dikkat edilmesi gereken hususlar dikkat edildiği takdir de problemler yaşanmamaktadır. Saçların saç ekimi öncesi sonrası çok büyük farklar mutlaka olacaktır. Ancak saç ekiminden sonra ki birkaç özellikle baş bölgesine dikkat etmek, dışarı çıkmamak ve istirahat etmek gerekir.

Saç ekiminden sonra saç derisinden kızarma veya kabuk bağlama gibi durumlar oluşur. Bu geçici bir süredir ve kızarıklık ve kabuklanmalar bir hafta ile on beş gün arasında dökülmeye başlar. İşlem sonrası saç ekimi öncesi sonrası kısmında güneşli havalarda dolaşmamak, şapka veya benzeri şeylerle başı korumak gerekir. Güneşin yanı sıra yağmur suyundan, toz ve havadan alınabilecek herhangi bir olumsuz etkiye karşı korumak gerekir. Saç ekim işleminden sonra bir süre spor yapmamak, denize veya havuza girmemek iyi olacaktır. Özellikle de saç derisinin iltihap kapmaması gerekir.

Mümkünse saç ekiminden sonra gıdalara dikkat etmek, protein, vitamin gibi takviyeler almak iyi olacaktır. Saç ekimi sonrasında saç dökülmeleri yaşanacaktır. Bu hem geçici bir durumdur hem de ekilen saçların dışında kalan saçlarda yaşanan bir dökülmedir. Dökülmeler gitgide azalacak ve ortadan kalkacaktır. Yani yaklaşık 2 ile 3 ay arasında bir zaman saç dökülmesi yaşanır. Ancak üçüncü aydan sonra tamamen ortadan kalkar.

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi sonrası ekim işleminden daha önemli ve uzun bir aşamadır. Saçlar üçüncü adan sonra çıkmaya başlar. İlk çıkan saçlar genelde daha zayıf olur, ancak belli bir süre sonra daha güçlenerek saçlar çıkar. Son olarak saç ekimi öncesi sonrası gözlemlenen saçlar hem çok doğal hem de oldukça gür olacaktır. Saçların tamamen gürleşmesi yaklaşık olarak bir yıl kadar zaman alabilir.

Saç ekimi işlemi baştan sona kadar dikkat, hijyen, iyi analiz, detaylı çalışma, uygun saç kökleri seçimi ve sonrası için çok dikkat isteyen unsurlardan oluşur. Bütün bunların sonucunda aynaya baktığınızda saç ekimi öncesi sonrası inanılmaz bir görüntü kazanabilirsiniz. Saç ekimi yaptıran kişiler doğal bir görünüme kavuşacakları gibi saç ekimi yaptırıldığı anlaşılamayacak kadar güzel saçlara kavuşurlar.

Saç Ekimi Maliyeti

Saç ekimi için belirlenen bir miktar söylemek zordur. Kişiden kişiye değişen bu yöntemde, fiyatı belirleyici etkenler vardır. Saç dökülmesi yaşanan bölgenin boyutu çok önemlidir. Bunun yanı sıra saç köklerinin yeterli olup olmadığı da önemli rol oynar. Ekilecek olan saç teli sayısı da tabii buna bağlı olarak etkendir. İşlem sırasında kişiden yapısından kaynaklı olarak değişkenlik gösteren maliyetler ortaya çıkabilir.

Bu sebeplerden dolayı başlangıç için saç analizinin mutlaka yaptırılıp, doğru yöntem ve yaklaşık maliyet çıkarılabilir. Gelişen teknoloji sayesinde artık kellik denilen problem ortadan kalkmaya başlamıştır. Peruklar veya diğer saç görünümlü benzeri doğal olmayan yöntemlerle değil kişinin kendi saçlarına tekrar kavuşması saç ekim yöntemi ile hayata geçmiştir.