fbpx
Whatsapp
Hemen Ara
Kapat

Saç Ekimi Fiyatları

blank
Bize Ulaşın
Bizi Takip Edin!
https://instagram.com/medhairclinic

Günümüzde saç dökülmesi problemi oldukça sık karşılaşılan problemler arasındadır. Kullanılan çeşitli ilaçlar, genetik yapı, yetersiz ve yanlış beslenme gibi birçok nedenden kaynaklanan saç dökülmesi sorunu saç köklerinin güçsüzleşip kopması ve belli bir zaman sonra da tamamen dökülmesiyle sonuçlanmaktadır. Saç nakil işlemi, kişinin dökülmüş olan bölgelerine her iki kulağının arasında bulunan ense bölgesinden ömür boyu dökülmeyecek saç köklerinin alınarak dökülme yaşamış bölgesine açılan kanallara yerleştirilmesi işlemidir. Yani kişinin ense kısmından kendi saçlarının bir kısmı alınarak ekimi planlanan bölüme nakledilmesi işlemidir. Saç ekimi işlemi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Dökülen bölgesinin genişliği, alımın yapılacağı ense bölgesinin uygunluğu, saç köklerinin kuvvetliliği, sıklığı ve yoğunluğu ise ekim planlamasında önemli bir yol haritasıdır.

Saç Ekimi Aşamaları

Saç ekimi temelde üç aşamadan oluşmaktadır.

Donör bölge olarak belirlenen İki kulak arasından alınan saç köklerinin toplanması
Ekimin planlandığı bölgeye mikro kanalların açılması (DHI kalem tekniği yönteminde bu aşama toplanan saç köklerinin, ekimi planlanan bölgeye ekilmesi aşaması ile birleşik olarak yapılır)

Toplanan saç köklerinin ekimi planlanan bölgeye greftlerin yerleştirilmesi

1. Saç Köklerinin Toplanması;

Kişinin saç köklerinin kalınlığına, köklerin tekli veya çoklu greftler olmasına bağlı olarak 0,7 mm ile 1.00 mm arasına kadar punç uçları seçilerek kökler deriden ayrıştırılır. Ve böylece saç derisinden ayrıştırılan greftler toplanır.

2. Ekim Planlanan Bölgeye Mikro Kanalların Açılması

Ekimin planlandığı bölge için yeterli sayıda toplanan greftler özel bir solüsyonda bekletilmesinin ardından ilgili bölgeye mikro kanalların açılma işlemine geçilir. Bu işlem saç ekimi operasyonunun başarısını belirleyen en önemli aşamasıdır. Doğal bir görünümü belirleyen kanalların açısı ve yönüdür.

DHI yönteminde kullanılan implanter ile kanallar açılmadan toplanan greftleri ekme görevini de içinde barındıran iğnelerle yerleştirilerek direk ekim aşamasına geçilir.

3. Mikro Kanallara Saçların Ekilmesi

Mikro kanallara saçların ekilmesi işlemi, saç ekimi operasyonunun ilk aşamasında toplanan greftlerin ekim planlanan bölgeye açılan mikro kanallara yerleştirilmesi işlemidir. Doğal bir görünüm için belirli bir açı ve eğimle açılan kanalların içine bırakılan greftler oluşturulmak istenen açıya uygun bir şekilde bırakılması gerekmektedir. Bu aşamada bir diğer kritik nokta ise açılan kanalların hangilerine tekli greftler hangilerine çoklu greftlerin ekileceğidir. Burada dikkat edilecek önemli nokta; ön sıralara tekli greftlerin ekilmesidir. Bu hassasiyet ile doğal görünüm yine daha kolay sağlanabilir.

Genel olarak saçların ekilmesi bu üç temel aşamada gerçekleştirilir.

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir?

Peki, saç neden dökülür? Saç dökülmesi öncelikle genetik bir durumdur. Eğer genlerini aldığınız anneniz, babanız saç dökülmesi yaşadıysa sizin de bu sorunla karşılaşmanız olasıdır. Bunun yanı sıra yaşamınızda karşılaştığınız bazı dış etkenler de saçların dökülmesine sebep olmaktadır. Örneğin stresli bir hayatınız varsa bu başta saç dökülmesi olmak üzere vücudunuza pek çok zarar verir. Örneğin şapka takıyorsanız bu da saç köklerinizin oksijenle beslenmesini engeller ve saçlarınız dökülür…

Saç Dökülmesine Karşı Yegane Çözüm: Saç Ekimi

Tıp bu güne kadar saç dökülmesine karşı çeşitli önlemler geliştirse de dökülmeyi durduracak ya da engelleyecek bir çözüm üretemedi. Bazı doğal bitkilerin saç dökülmesini yavaşlattığı, saçın dokusunu güçlendirdiği bir gerçektir. Ancak uzun vadede saçları koruyacak hiçbir ürün yoktur. Saç dökülmesine karşı dünyadaki tek önlem saç ekimidir. Saç ekimi kalıcı olan ve doğal kendi saçınızla hayatınızı devam ettirmenize yarayan mikro cerrahi olarak kabul edilen bir operasyondur.

Saç Ekiminin Günümüzdeki Yeri

Saç ekimi, 90’lı yıllarda yaygınlaşan, günümüzde ise modern imkanlarla üst noktaya ulaşan bir müdahaledir. Profesyonellik gerektiren bu uygulamada saçın dokusuna, köküne, teline göre pek çok farklı yöntem uygulanmaktadır. Standart yöntem enseden alınan sağlam saç köklerinin zarar görmeden ölü ve dökülmüş bölgeye transfer edilmesi işlemidir. Bu işlemde saç derisi zarar görmez ve ekilen saçlar 1 ay içinde uzamaya başlar.

Saç Ekiminin Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mı?

Saç naklinin yan etkisi yok denecek kadar azdır. Avantajı ise çok fazladır. Saçları dökülmüş insanlar kendilerini toplumdan dışlanmış, asosyal hisseder. Özgüvenlerini kaybederler ve aynalardan uzaklaşmaya başlarlar. Kısacası hayalini kurdukları bir yaşamdan uzaklaşırlar. Saçı dökülen birey kendini başka güçlü olduğu noktalarıyla kanıtlama çalışır ve bu psikolojik olarak istemsiz davranışlar sergilemesine sebep olabilir. Saç ekimi tüm bunların kalıcı çözümüdür.

Bir Daha Asla Dökülmesin!

Saç nakli kısa bir işlemle birçok probleme ilaç olur. Saç ekimi sonrası uzman doktorunuz size saçınızı nasıl besleyeceğinizi, nasıl koruyacağınızı madde madde anlatarak iyi görünümünüzü korumanızı sağlar. En önemli unsur da saç ekimi yapılan bölge tamamen doğal bir görünüm sağlar ve asla ekildiği belli olmaz. İlk 1 hafta saç ölü bölgeye adapte olacağı için operasyon izleri bulunacaktır. Bu iyileşme sürecinden sonra yeni hayatınıza başlayabilirsiniz.

20 Yaş ve Üzeri Kadın – Erkek Herkes Saç Ektirebilir

Saç ekiminin hukuki ve tıbbi olarak yaş sınırı 20’dir. 20 yaşından gün almış ya da aşmış herkes saç ekimi operasyonunu geçirebilir. saç ekimi öncesi belli testler yapılarak kişinin alerjik bir durumunun olup olmadığı saptanır. Bunun dışında herhangi bir engel yoktur. Ayrıca saç ekimi sadece saçı doğal yollarla dökülmüş kişilere uygulanan bir yöntem değildir. Saçkıran geçiren, saçı yanan ya da benzer problemlerle karşılaşan bireyler de rahatlıkla saç ekimi için başvuru yapabilir.

Kararsız Mısınız ve Ayrıntılı Bilgi Mi İstiyorsunuz?

Eğer saç ektirmeye karar verdiyseniz ya da kararsızsanız medhairclinic.com’a girerek konuyla ilgili bütün soru işaretlerini kafanızdan atabilirsiniz. Türkiye’nin en ünlü saç ekim uzmanı Doktor Vedat Tosun ve ekibi saçınızın nasıl ekileceğinden ne sürede iyileşeceğine kadar size her türlü bilgiyi verecektir. Bu güne kadar bine yakın saç nakli operasyonu gerçekleştiren Vedat Tosun, yüzde yüz başarı oranıyla çalışmaktadır. Bütün sertifikalarına ofisini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Sağlığınızı Tehlikeye Atacak Yerlerden Uzak Durun

Saç ekimi konusunda Türkiye her ne kadar ilk sıralarda yer alsa da maalesef yetkin olmayan kişiler tarafından bu işlem uygulanmaya çalışılmaktadır. Saç ektirmek isteyen kişilerin bu konuda dikkatli olması gerekmektedir. Cüzi bir miktar daha az para ödemek için çok sayıda insanın cilt kanserine kadar giden talihsiz sonuçlarla karşılaştığı haberlerde yer almaktadır. Bu yüzden tıbbi konularda ucuza kaçmak sağlığınızı hiçe saymakla eşdeğerdir.

Acı Hissedecek Miyim?

Saç ektirmek isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biri de acı çekip çekmeyecekleridir. Saç ekimi uygulaması 90’lı yıllarda başladığında pek çok eksiği bulunuyordu. Bu eksiklerden biri de operasyon geçiren kişilerin geç iyileşmesi ve operasyon esnasında acı çekmesiydi. Ancak günümüzde uygulanan FUE yöntemiyle bu mikro cerrahi müdahalede saç ekilen kişi bunun farkına bile varmaz. Hiçbir şekilde acı hissetmez ve en kısa sürede iyileşme yaşanır. Eğer çalışan bir bireyseniz saç ekimi öncesinde kendinize 3 gün izin almanız yeterli olacaktır. Sonrasında iş hayatınıza devam edebilirsiniz.

Hiçbir Şekilde Ağrı ya da Sızı Yok!

Saç ekimi esnasında sedasyon uygulanır. Bu kişiye hiçbir şekilde zarar vermeden uyutma halidir. Saç ektiren bireyin tüm refleksleri korunur, hiçbir şekilde acı duymaz. Sedasyon uyuşmasının hiçbir şekilde yan etkisine rastlanmamıştır. Küçük çocuklar üzerinde bile sıklıkla uygulanan bir işlemdir. Yine de sedasyon ile uyutulmak istenmeyen kişiler için bu teknik uygulanmaz. Bu da tamamen sizin tercihine kalmış bir durumdur.

Aynaya Korkmadan Bakın, Özgüveninizi Geri Kazanın!

Sonuç olarak yeni bir hayata başlamak, gençleşmek, iyi görünmek, özgüveninizi geri kazanmak istiyorsanız siz de hemen saç ekimi yaptırabilirsiniz. Vedat Tosun ve uzman ekibi tarafından güven, titizlik ve sağduyuyla yapılan saç ekimi operasyonuyla aynada hayal ettiğiniz kişiye dönüşebilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi merkezini seçerken, herkesin üzerinde durduğu bir konu vardır. Bazı kişiler referansa daha çok dikkat ederken, bazı kişiler tanıdık insanlar arar ya da bilindik markalara girmek isterler. Bazı insanlar maliyet öncelikle araştırma yaparken, kendisi için en uygun ancak en ideal merkezi anlamaya çalışırlar. Aslına saç ekimi merkezleri arasında internet üzerinden yapılacak dikkatli aramalar ve özellikle merkezlerin ziyareti bu durumun hızla çözülmesine destek olur. Saç ekimi fiyatlarına göre saç ekimi merkezi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Size biliyorsunuz ki, saç ekimi fiyatları nın yüksek olması başarılı bir saç ekimini garantileyemez. Saç ekim fiyatlarının neye göre değiştiğini öğrenmek, başarılı ve uygun bir saç ekimi merkezi seçmenize yardımcı olacaktır.

Günümüzde saç ekimi fiyatlarını etkileyen 4 temel faktör vardır.

* Uygulanacak olan saç ekim tekniği ve ek uygulamalar,
* Ekilecek olan greft sayısı,
* Merkezin bulunduğu yer (şehir/semt),
* Lüks hizmet.

Şimdi bu faktörleri detaylı bir şekilde inceleyeceğiz ve saç ekimi merkezine gittiğinizde cevaplarını mutlaka öğrenmeniz gereken bazı sorulara yer vereceğiz. Saç ekimi fiyatlarını anlamaya çalışırken saç ekimi yöntemleri seçimi de hastaları oldukça zorlamaktadır. Bu açıdan sitemizde yer alan saç ekimi yöntemlerini okuyarak bilgi sahibi olabilir uygulanacak tekniğe göre fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

Saç Ekimi Öncesi Sonrası Sonuçlar
Saç Ekim Yorum Videoları
Diğer Tedaviler