Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Tüm dünyada en çok yapılan operasyonardan biridir.  Bu durumun en önemli nedeni, saç dökülmesinin çok yaygın olması. Özellikle erkekler için saç dökülmesi genellikle kaçınılmaz olarak kellikle sonuçlanıyor ve saç ekimi kelliğe kalıcı olarak veda etmenin tek yolu.

Düşük riskli operasyonlar grubunda yer alması, saç ekimine duyulan bu yoğun ilginin bir başka nedeni. Operasyon sonrası hastanede kalmak gerekmiyor ve hasta bir iki gün içinde normal hayatına dönebiliyor. Saç ekimi ameliyatı, uygulanabilirliği yüksek, iyileşme süreci hızlı bir estetik mickro cerrahi uygulaması. 

Son yıllarda elde edilen etkileyici sonuçlar ise saç ekimine duyulan ilginin hızlı artışının en önemli sebebi. Saç ekimi yaptıranlar, doğalından ayırt edilemeyen saç ekimi sonuçlarıyla, saçlarını kaybetmiş fakat kötü olursa korkusuyla hayallerini erteleyen kadın ve erkeklere adeta ilham kaynağı oluyor.

Gelişen teknoloji ve teknikler, saç ekiminde doğal sonuçlar edilmesini mümkün kıldıkça saç ekimine duyulan talep de giderek artıyor. Her başarılı süreç, saç ekimi öncesi sonrası fotoğraflardaki değişim, saç ekimi yaptırmak isteyenlere de cesaret vermiş olsa gerek ki saç ekimi bugünkü popülaritesini yaratmış.

3 Adım da Saç Ekimi Sürecinizi Planlayalım
Ücretsiz Saç Analizi Yaptırın!
Veya konsültasyonunuzu ayarlamak için ekibimize yazın:
+90 552 000 33 33

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç kökü nakli olarak özetlenebilir. Kişinin kendi saç kökleri, saçsız bölgeye ekilir ve bir süre sonra bu köklerden uzayan yeni saçlar ile kellik kalıcı olarak tedavi edilmiş olur.

Saç ekiminde kullanılan kökler donör bölge dediğimiz, başın ense kısmından alınır. Yaygın saç dökülmesi tipi olan erkek tipi saç dökülmesinde başın tepesi değişen oranlarda açılırken arka tarafta, iki kulak arasındaki saçlar dökülmez. Bu gölgeye saç ekiminde donör bölge denir.

Saç ekimi, erkek tipi saç dökülmesi için kalıcı bir çözüm olarak geliştirilmiştir ve bilinen en eski saç ekimi uygulaması oldukça eskilere dayanır. Deri nakli ile başlayan yöntem tek tek saç köklerinin nakil edilmesine kadar yüz yıldan fazla sürede evrimleşir.

Günümüzde tüm dünyada saç ekiminde geçerli temel yöntem FUE saç ekimi tekniği, 2000’li yılların başında gerçekleştirilen ilk denemelerin ardından FUE hızla gelişir.

Saç ekimi ameliyatı, saç dökülmesine kalıcı bir çözüm getirmek amacıyla, hastane ortamında, lokal anestezi altında gerçekleştirilen mikro estetik cerrahi uygulamalarının genel adıdır.

Saç Ekimi
Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi online konsültasyon ile başlar. Hastanın saç ekimine uygun olduğuna karar verildikten sonra operasyon randevusu verilir. Detaylı bir muayenenin ardından, saç ekimi planlanması yapılır.

FUE, Safir FUE ve DHI olmak üzere var olan son tekniklerden hangisinin kullanılacağı bu aşamada belli olur ve ortalama 8 saat süren bir operasyonla saç kökleri donör bölgeden tek tek toplanır ve alıcı bölgeye tek tek ekilir.

Saç Ekiminin Avantajları

Saç ekimi, kendinize yapacağınız kalıcı ve aynı anda birçok avantaj sağlayan önemli bir yatırımdır.

Saç ekimi operasyonu sonrası yeni saçlarına kavuşan birçok hasta keşke daha önce yaptırsaydım şeklinde bir ifade kullanır. Saç kaybı nedeniyle yaşanılan sıkıntının insanlar üzerindeki olumsuz etkileri, saç ekimi sonrası yani kellik artık geride kaldığında daha net bir şekilde ortaya çıkar ve ifade edilir.

 • Saç ekimi saç dökülmesine kalıcı çözüm getirir.
 • Saç ekiminde size ait saç kökleri kullanılır.
 • Saç ekimi ikinci hatta üçüncü kere tekrarlamaya uygun bir ameliyattır. Hataları restore etmek, yıllar içinde görüntüyü yeniden oluşturmak imkanı verir.
 • Saç ekimiyle çıkan saçlarınız doğal saçlarınız olduğu için şekil vermek, boyamak mümkündür.
 • Kendi doğal saçlarınızı ister uzatır, ister kısa keser, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Saç dökülmesi nedeniyle sosyal ve iş hayatında uğradığınız maddi, manevi kayıpları, saç ekiminden sonra tazelenen özgüveniniz sayesinde yeniden kazanmaya başladığınızda, saç ekiminin sosyo psikolojik avantajları daha net olarak hissedilmeye başlar:

 • Saç ekimi kişinin görünüşünü estetik olarak restore eder, daha çekici bir imaj yaratır.
 • Kellik nedeniyle yaşanan sosyal geri çekilme yerini sempatik bir sosyal profile bırakır.
 • Aynadaki görüntüsü ile barışan kadın ya da erkekler daha pozitif bir enerji yayarlar.
 • Saç ekimi sonrası hem sosyal yaşamda hem iş hayatında kişilerin psikolojik ve dolayısıyla sosyal varoluşu önemli ölçüde rahatlar.
 • Kendinizden ve diğer koşullardan memnun oluşunuzun sağladığı avantaj, birçok konuda kolayca başarılı olmanıza katkı sağlar.

Tüm bu avantajlara bir de Türkiye’de saç ekimin avantajlarını ekleyelim. Saç ekimi yaptıracaksanız tercihiniz saç ekiminde dünyanın en başarılı ülkesi olan Türkiye olmalı.

Saç Ekimi Teknikleri

Türkiye’de Saç Ekimin Avantajları

 • Saç ekiminde dünyanın öncüsü Türkiye’dir.
 • Türkiye’de saç ekimi fiyatları Avrupa’nın üçte biri fiyatına gerçekleştirilir.
 • Türkiye’de saç ekimi yüksek kalite standartlarında yapılır.
 • En doğal saç ekimi sonuçları için Türkiye’de yapılan saç ekimi operasyonları ile elde edilir.
 • Türkiye, saç ekiminde hasta memnuniyeti en yüksek ülkedir.
 • Türkiye’de saç ekiminde son teknikler kullanılır.
 • Ameliyat sonrası 1 yıl boyunca hasta desteği ile Türkiye’de saç ekimi sonrası süreç yakından takip edilir.

Saç ekimi yaptırmayı planlıyorsanız zaman kaybetmeden Medhair Clinic ile iletişime geçebilirsiniz. İlk adımı attıktan sonra her saç ekiminin son derece keyifli bir süreç olduğunu göreceksiniz.

Saç Ekimi Riskleri

Saç ekimi riskli mi? Bu soru ameliyat olmayı planlayan herkesin kendisine, doktoruna ya da hizmet alacağı alandaki uzman kişilere sorması gereken önemli bir sorulardan biridir.

Saç ekimi de diğer cerrahi işlemler gibi belli riskler barındırır. Beden, cerrahi işlemler sırasında açılan her kesiyi bir saldırı olarak görür ve iyileşme, bu saldırıya verilmiş güçlü bir cevaptır.

Saç ekimi operasyonlarında binlerce çok küçük kesi yapılır. Kanama çok düşük düzeydedir. Lokal anestezi uygulanır. Tüm bunlar saç ekimini düşük riskli operasyonlar kategorisine yerleştirse de saç ekiminin bir takım riskleri vardır:

 • •Enfeksiyon
 • Kanama
 • Şişlik
 • Ağrı
 • Kaşıntı
 • Uyuşukluk
 • Karıncalanma
 • His kaybı

Bunlar, saç ekimi operasyonu sonrası yaşanabilecek olası risklerdir ve çoğu geçicidir. Deneyimli bir klinikle çalışmak saç ekiminin risklerini düşük bir ihtimal haline getirir.

Medhair Clinic, bu risklerin farkında olmamız gerektiğini fakat sorunsuz bir saç ekimi operasyonu ve ameliyat sonrasının da mümkün olduğunun altını çiziyor.

Alanında uzman ekipler tarafından, yüksek hijyen ve kalite standartlarında gerçekleştirilen saç ekimi ameliyatları sonrasının sorunsuz geçmesi, saç ekiminde başarının önemli bir kriteri.

Saç Ekimi Teknikleri

Saç ekimi teknikleri temelde FUE saç ekimi tekniğine dayanır. FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç kökünün bağımsız bir yapı olarak olduğu yerden, yapısı bozulmadan çıkarılması ve başka bir yere nakledilmesi yöntemidir.

FUE, yıllar içinde hem kendi içinde gelişmeye devam etmiş hem de Safir FUE ve DHI gibi iki ileri tekniğin ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır.

Saç ekimi söz konusu olduğunda en önemli konu başlıklarından biri saç ekimi teknikleridir. Peki bu teknikler tam olarak nasıl çalışıyor, aralarında nasıl bir fark var, en iyi saç ekimi tekniği hangisi?

Saç Ekimi Teknikleri
FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

Saç ekiminde yara izi FUE tekniğinin geliştirilmesinden sonra ortadan kalkar. FUE, saç köklerinin bağımsız üniteler olduğunun keşfedilmesi sayesinde geliştirilir. Bugün saç ekiminde doğal sonuçları elde edilmesi FUE saç ekimi tekniği ile mümkün olmuştur.

FUE Nedir?

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu ifadesinin evrensel kısaltması FUE, saç ekiminde geçerli temel yöntemdir. Klasik FUE, Robotik FUE, Safir FUE, Choi Pen ile yapılan bir tür FUE olan DHI, FUE saç ekimin farklı araçlar kullanılan versiyonlarıdır.

FUE Nasıl Yapılır?

FUE, oluşturulan saç ekimi planlamasına uygun olarak, kafa derisi uyuşturulduktan sonra donör bölgeden saç köklerinin tek tek toplanması ile başlar. Ekim yapılacak alana kanallar açıldıktan sonra, verici bölgeden toplanan saç kökleri belli bir açı ve organik bir dağılım elde edecek şekilde açılan kanallara ekilir.

FUE Saç Ekimin Aşamaları

Saç ekiminin başarılı olabilmesi, hangi teknik kullanılırsa kullanılsın, uygulama aşamalarının aynı dikkat ve özenle yürütülmesiyle yakından ilgilidir ve saç ekimi ameliyatı tam bir süreç işidir.

FUE saç ekimi dört temel aşamada gerçekleştirir:

 • Planlama
 • Saç köklerinin toplanması
 • Kanalların açılması
 • Saç köklerinin ekilmesi

Planlama sonrası FUE tekniği ile saç ekimi ameliyatı yaklaşık 8 saat kadar sürer. Operasyon süresi ve diğer tüm detaylar, planlama oluşturulurken hasta ile paylaşılmaktadır.

FUE Saç Ekimi
FUE Saç Ekiminin Avantajları

FUE Saç Ekiminin Avantajları

 • FUE saç ekimi yara izi bırakmaz, dikişsiz bir uygulamadır.
 • Yoğun bir saç ekimi imkanı sağlar.
 • FUE saç ekimi ile doğal ve estetik saç ekimi sonuçları elde edilir.
 • Tüm saç dökülme tiplerinde başarıyla uygulanmaktadır.
 • FUE saç ekimi donör bölgeye zarar vermediği için, iyi bir planlama ile uygulandığı takdirde, ilerde ikinci saç ekimi ihtimalini saklı tutar ki bu genç yaşta saç ekimi yaptıranlar için büyük bir avantajdır.
 • FUE her yaştaki hasta için uygun saç ekimi yöntemidir.
 • FUE saç ekimi ile ekilen saç kökleri %90’a kadar bir oranda tutar.
 • FUE ile ekilen saç kökleri, ekildiği yerde kalıcıdır.
 • FUE saç ekimi sonrası yara iyileşme dönemi hızlıdır.
 • FUE saç ekimi sonrası ağrı genellikle düşüktür.

FUE Saç Ekimi Sonrası

FUE tekniği ile saç ekimi tamamlandıktan sonra ağrı ve enfeksiyon ihtimaline karşı doktor tarafından verilen ilaçlar sayesinde genellikle sorunsuz geçer. Hastaya, uyuma pozisyonu hakkında kısa bir brifing verilir ve dinlenmek üzere oteline ulaşımı sağlanır.

Operasyondan bir gün sonra yara bakımı yapılır ve saç kökleri muayene edilir. FUE saç ekimi sonrasını sürecin aşamalarını şöyle sıralayabilir:

FUE Saç Ekimi Sonrası İlk yıkama

Hemşire ya da saç ekimi uzmanı tarafından özel solüsyonlarla yapılan ilk yıkamada aynı zamanda bundan sonraki süreç hakkında hasta bilgilendirilir. Saç ekiminden sonra saç bakımı, saç ekimi için özel olarak üretilmiş medikal şampuan ve solüsyonlarla yapılır.

FUE Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme

Şok dökülme, saç ekimi ameliyatı sonrası iyileşme dönemin en önemli aşamasıdır. İyileşen saç köklerinden uzayan ilk saçlar dökülür ve yerine daha güçlü, kalıcı saçlar uzamaya başlar

FUE Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Şok dökülmenin ardından, kalıcı saçların uzaması kişinin saç uzama hızına bağlı olarak değişir. Saç ekimi operasyonu sonrası kesin sonuçların gözlenebilmesi için en az 6 ayı geride bırakmayı göze almak gerekir.

FUE Saç Ekiminden 1 Yıl Sonra

Artık saçlarınıza önemli ölçüde kavuşmuş durumda olduğunuz günler nihayet gelmiştir. Elinizi başınız götürdüğünüzde saçalarınıza dokunabilir, ayna karşısında saçlarınızı şekillendirmenin mutluluğunu doyasıya yaşayabilirsiniz.

FUE saç ekimi Türkiye ve İstanbul’da en iyi şekilde ve yoğun olarak uygulanmaktadır. Dünyanın dört bir yanından saç ekimi için Türkiye’ye gelenler, İstanbul’un tecrübeli kliniklerinden Medhair Clinic’da FUE tekniği ile kaybettikleri saçlarını geri kazanıyor.

FUE Saç Ekimi Sonrası

FUE Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi teknikleri arasında en düşük fiyatlara sahip olması FUE’nin maliyetinin Safir FUE ve DHI saç ekimine göre düşük olmasından kaynaklanır. Türkiye’de FUE saç ekimi fiyatları son derece bütçelerde seyrede ve konaklama, havaalanı/klinik arası ulaşım gibi giderleri de kapsar.

Safir FUE Nedir

Safir FUE Nedir?

Safir FUE saç ekimi tekniği, saç ekiminde harikalar yaratan FUE tekniğinin, safir uçlu özel aletler kullanılan ileri versiyonu olarak tanımlanabilir.

Keskin safir uçlar sayesinde hem saç köklerinin toplanması sırasında açılan yaralar çok daha az deformasyona neden olur, hem de saç ekimi daha ince bir işçilikle gerçekleştirilir. Safir uçlar, kesi boyutunu küçülttüğü için daha yakın mesafelerde saç ekimi yapma imkanı sağlar. Böylece daha gür saç ekimi sonuçları elde etme hayali Safir FUE ile gerçekleşir.

Safir FUE Nasıl Yapılır?

Safir FUE, klasik FUE ile aynı şekilde yapılır. Yapım aşamaları FUE ile benzer şekilde ilerler:

 • Planlama
 • Saç köklerinin Safir uçlar ile tek tek toplanması
 • Safir uçlarla alıcı bölgeye kanalların tek tek açılması
 • Saç köklerinin ekilmesi

Safir FUE diğer yöntemlere göre daha incelikli bir çalışma ve cerrahi beceri gerektirir. Tecrübe, SAfir FUE gibi ileri yöntemler söz konusu olduğunda bilhassa önemli hale gelir. En iyi saç ekimi yöntemi ile saç ekimi yaptırmak en iyi saç ekimi sonuçları garanti altına alındı alınmıştır anlamına gelmez.

Safir FUE dikkat ve yüksek performans isteyen bir saç ekimi tekniğidir. Safir FUE ile saç ekimi operasyonu 8 saatten daha fazla sürebilir.

Safir FUE Nasıl Yapılır
Safir FUE Ekiminin Avantajları

Safir FUE Saç Ekimin Avantajları

 • Safir FUE tekniğinde doku hasarı minimum seviye düşer.
 • Safir FUE sonrası enfeksiyon riski düşüktür.
 • Safir FUE tekniğinde iyileşme süreci daha hızlıdır.
 • Tüm saç dökülme tiplerinde başarıyla uygulanmaktadır.
 • Safir FUE daha sık saç ekimi yapma imkanı sağladığı için toplanan grefti en iyi şekilde değerlendirme imkanı verir.
 • Safir FUE sayesinde sık ve doğal saç ekimi sonuçlar elde etmek mümkündür..

Safir FUE Saç Ekimi Fiyatları

Safir uçlar değerli ve pahalı bir madenden üretildiği için Safir FUE saç ekimi fiyatları, klasik FUE saç ekimi fiyatlarına oranla yüksektir. Ayrıca işçilik maliyeti de pahalı bir saç ekimi tekniğidir. Türkiye’de Safir FUE saç ekimi fiyatları, Avrupa ile karşılaştırıldığında gene de düşük maliyetler olarak karşımıza çıkar.

İstanbul’da Safir FUE saç ekimi için Medhair Clinic ile iletişime geçebilir, detaylı saç ekimi fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Safir FUE Saç Ekimi Sonrası

Safir FUE saç ekimi tekniğinde kesiler daha ince ve küçük olduğundan, saç ekimi sonrası kanama az olur. Sığ yara derinliği Safir FUE sonrası ağrıyı ve operasyon sonrası hissedilen rahatsızlığı önemli ölçüde azaltır. Bunun dışında Safir FUE saç ekimi sonrası süreci de gene klasik FUE ile benzer şekilde ilerler:

Safir FUE Sonrası İlk Yıkama/ Yara Bakımı

Operasyondan bir gün sonra yara bakımı, saç ekimine özel solüsyonlarla saç ekimi hemşiresi ya da saç ekimi uzmanları tarafından yapılır. Ekilen saç kökleri ve donör bölge muayene edilir.

Safir FUE Sonrası Şok Dökülme

Safir FUE saç ekimi sonrası 1 ile 3 ay arasında değişen sürelerde, saç ekimi sürecinin bir parçası olan şok dökülme denen olay yaşanır. Ekilen saç köklerinden ilk çıkan, zayıf saç telleri, tamamen dökülür.

Safir FUE Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

İyileşme süreci daha hızlı olduğu için Safir FUE sonrası saçlar biraz daha önce çıkabilir. Fakat unutmamak gerekir ki, saç uzama hızı kişiden kişiye ve hatta mevsimden mevsime göre bile değişir. Safir FUE sonrası saçlarınız, şok dökülmenin ardından saç uzama hızınıza bağlı olarak, kendi hızında çıkacaktır.

Safir FUE Saç Ekiminden 1 Yıl sonra

Safir FUE, saç ekiminde gelinen en ileri tekniklerden biridir ve saç ekiminde harika sonuçlar yaratır. Çok zayıf saç telleri üzerinde bile uygulanabilmesi sayesinde son derece gür ve doğal saçlara kavuşursunuz. Safir FUE saç ekimi ameliyatından bir yıl sonra sonsuza kadar sizinle kalacak olan kendi saçlarınızın keyfini sürüyor olursunuz.

Safir FUE Saç Ekimi Sonrası
Safir FUE Nedir

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Direct Hair Implantation DHI saç ekimi yönteminde, FUE tekniğinde olduğu gibi donör bölgeden tek tek alınan saç kökleri, FUE ve Safir FUE tekniklerinden farklı olarak, doğrudan alıcı bölgeye ekilir.

İmplanter kalem Choi Pen ile yapılan DHI saç ekimi tekniği aynı zamanda doğrudan saç ekimi, traşsız saç ekimi olarak da bilinir. Kadınlarda DHI ile saç ekimi, traşsız uygulama sayesinde oldukça popüler hale gelmiştir.

DHI de tıpkı Safir FUE gibi foliküler ünite ekstraksiyonu üzerine kurulu bir saç ekimi tekniğidir. Choi Pen, saç ekiminde çözüm alternatifleri ve imkanlarını çoğaltan, ileri tekniklerden biridir.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

saç ekimi fiyatları, uygulama prosesi bakımından diğer iki yöntemden ayrılır. Donör bölgeden alındıktan hemen sonra alıcı bölgeye doğrudan ekim yapılabilmesi için başın tamamına anestezi uygulanır.

Dhi saç ekiminde, donör bölgeden toplanan greft dışarda bekletilmeden ve öncesinde alıcı bölgede kanal açılmasına gerek olmadan, direkt saçlandırma yapılacak alana ekilir.

Saç köklerinin değişen kalınlıklarına uyum sağlayabilmesi için, DHI saç ekimi ameliyatı sırasında birden fazla implanter kalem, farklı ölçülerdeki Choi uç ile birlikte kullanılır.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır
Dhi Saç Ekimin Avantajları

Dhi Saç Ekimin Avantajları

 • DHI saç ekiminde saç kökleri alındıktan kısa süre sonra alıcı bölgeye ekilir, dışarıda kalma süresi çok az olduğu için operasyon sırasında saç kökü kaybı minimaldir.
 • DHI saç ekimi sonrası yara iyileşme süreci daha hızlıdır.
 • Kanama ve enfeksiyon riski düşük saç ekimi tekniklerinden biridir.
 • Traşsız saç ekimi, DHI saç ekimi tekniğinin sağladığı çok önemli bir avantajdır.
 • DHI, saç ekimi sonrası restorasyon saç ekimi için en uygun yöntemdir.
 • Düşük şiddetli dökülmelerde, erken dönem saç dökülmelerinde DHI büyük avantaj sağlar.

Dhi Saç Ekimin Dezavantajları

 • Yüksek fiyatlı saç ekimi tekniklerindendir.
 • Choi Pen kullanımına hakim olmak uzun yıllara dayanan bir tecrübe gerektirir.
 • DHI saç ekimi tekniği zannedildiğinin aksine çok daha incelik gerektiren, estetik açıdan riskli bir uygulamadır.
 • DHI ile saç ekimi operasyonu klasik FUE saç ekimine oranla daha uzun sürebilir.

DHI Saç Ekimi Sonrası

DHI saç ekimi, operasyon sonrası konforlu bir uygulamadır. Farklı kalınlıklarda kalemler, her kılın çapına uygun olarak değiştirilen Choi uçlar sayesinde mümkün olan en minimal yaralarla işlem tamamlanır.

DHI saç ekimi sonrası uygulanan protokol, diğer saç ekimi yöntemleri ile aynıdır.

Dhi Saç Ekimi Sonrası İlk Yıkama/ Yara Bakımı

Operasyondan bir ya da iki gün sonra yara bakımı ve ilk yıkama yapılır. Donör bölgede ve saç ekimi yapılan alanlarda, saç kökleri muayene edilir. Herhangi bir sorun yoksa, hasta saç ekimi sonrası devam eden süreç ile ilgili olarak detaylı bir şekilde bilgilendirilir.

Dhi Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme

Yeni saçlara kavuşmadan önce, saç kökü naklinden sonra ilk çıkan cılız saçların dökülmesine saç ekimi literatüründe çok dökülme denir. Şok dökülme, her hastada farklı süreçler halinde ilerler. Daha erken ya da daha geç gerçekleşmesi mümkündür. Şok dökülme sırasında yapılması gerekenler konusunda hastaya uzaktan destek ve danışmanlık verilir.

Dhi Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi sonrası yeni saçlara kavuşmadan önce yara iyileşme ve şok dökülme evrelerinin atlatılması gerekir. Bu iki süreç de kişiden kişiye göre değişir. DHI saç ekimi sonrası yara iyileşme hızlı olduğu için yeni saçlara kavuşmak için geçmesi gereken süre, klasik FUE yöntemine göre kısmen daha kısadır.

DHI Saç Ekiminden 1 Yıl Sonra

Saç ekiminden 1 yıl sonra, şok dökülmenin ardından çıkan ilk saçlar giderek güçlenmiş ve saç ekimi son halini hemen hemen almış olur.

Dhi Saç Ekimi Sonrası

Saç Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir, Ne Kadara Mal Olur?

Saç ekimi operasyonunun nasıl gerçekleştirildiği kadar, ne kadara mal olduğu da çok merak edilir. Saç ekimi fiyatları kurumdan kuruma değişiklik gösterir. Genel de saç ekimi merkezleri hasta fotoğrafları iletildikten sonra ortalama bir fiyat hasta ile paylaşılmaya çalışılır. Hasta memnuniyetini her zaman ön plandadır. Saç ekimi fiyatlarını bir kaç unsur belirler. İlk olarak operasyonun gerçekleşeceği hastane çok önemlidir. Kurumsal hastaneler önerilir ama işini iyi yapan özel klinikler de bu konuda başarılıdır. Diğer bir saç ekimi fiyatını etkileyen faktör ise, uygulanan yöntemdir. DHI yöntemi bir ekip tarafından uygulanır ve kullanılan malzemeler pahalıdır. Klâsik yöntem olan FUE daha ekonomiktir. Bir diğer konuda operasyonu yapacak olan saç ekimini gerçekleştirecek olan doktordur. Bu da saç ekimi fiyatlarını büyük oranda etkiler. Gerekli muayeneler yapılıp, işlem yapılacak olan alan belirlendikten sonra, net bir saç ekimi fiyatı hastaya sunulur.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları

DHI saç ekimi, FUE saç ekime kıyasla pahalı bir saç ekimi tekniğidir. Hem Choi Pen ve uçlar hem de işçilik maliyeti, DHI saç ekiminin fiyatını yükseltir.

İstanbul’da DHI Saç Ekimi Fiyatları

FUE ile karşılaştırdığımızda Türkiye’de de DHI saç ekimi daha pahalıdır. Türkiye’de saç ekimi fiyatlarının genel olarak Avrupa’dan ucuz olması, DHI saç ekimi fiyatlarına da yansımış durumdadır.

Saç Ekimi Fiyatları 2022

Medhair Clinic’nın tecrübeli ekibi, gelişmiş teknik imkanları ve yüksek kalite standartlarındaki klinik ortamı, İstanbul’da DHI saç ekimini, unutulmaz bir deneyime dönüştürüyor. 3000 greft saç ekimi, 4000 greft saç ekimi ve 5000 üstü greft saç ekimi fiyatı almak için hemen konsültasyon formumuzu doldurabilir saç ekimi hakkında detaylı bilgi ve saç ekimi ücreti hakkında fikir alabilirsiniz. İstanbul ‘da ortalama saç ekimi fiyatları ise şu şekildedir;

Dhi Saç Ekimi Fiyatı: 7.000 TL – 15.000 TL / FUE Saç Ekimi Fiyatı: 6.000 TL – 12.000 TL 

Bu fiyatlar saç ekimi ameliyatının tekniğine, işlemin yapılacağı hastane ve alacağınız konaklama / transfer paketlerine göre değişiklik göstermektedir. 

Saç Ekimi Analizi
3 Adım da Saç Ekimi Sürecinizi Planlayalım
Çevrimiçi sihirbazımızı kullanarak oranınızı 2 dakikadan daha kısa sürede hesaplayın.
Ücretsiz Saç Analizi Yaptırın!
Online Saç Ekim Analizi Talep Edin
Saç Ekimi Fiyatları Sıkça Sorulan Sorular
Saç Ekimi Nedir?
Saç ekimi, saç kökü nakli olarak özetlenebilir. Kişinin kendi saç kökleri, saçsız bölgeye ekilir ve bir süre sonra bu köklerden uzayan yeni saçlar ile kellik kalıcı olarak tedavi edilmiş olur.
Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
FUE, Safir FUE ve DHI olmak üzere var olan son tekniklerden hangisinin kullanılacağı bu aşamada belli olur ve ortalama 8 saat süren bir operasyonla saç kökleri donör bölgeden tek tek toplanır ve alıcı bölgeye tek tek ekilir.
Saç Ekim Fiyatları Nasıl Belirlenir?
Saç ekimi fiyatlarının belirlenmesindeki ana etken hangi saç ekimi tekniğini tercih ettiğinizdir. Örneğin daha çok zaman alan ve teknik açıdan zorlayıcı yapısı nedeniyle DHI tekniği FUE tekniğinden daha pahalıdır. Kliniğin bulunduğu semt, şehir ve ülke yanında sunduğu imkanlar ve şöhreti de etkide bulunabilir.
Saç Ekimi Before After
Bizi bir de hastalarımızdan dinleyin.
Hastalarımızın deneyimlerine bir göz atın.

Ali Kıraç
★ ★ ★ ★ ★

Başta Doktorumuz ve Beyza hnm olmak üzere bütün çalışanlara çok teşekkür ederim ilgi alaka ve güler yüzlü davranışlarından dolayı. Bence böyle saç ekim düşüncesi olan arkadaşlarımı gönül rahatlığı ile Medhair Clinic saç ekim merkezine gelmelerini tavsiye ederim 👏👏

Şenay Yaşar
★ ★ ★ ★ ★

6 ay önce nişanlıma sakal ekimi yaptırdık Vedat Tosun’a sonuç muhteşem oldu yanaklarındaki seyrek bölgeleri sıklaştırdık bıyık bölgesinde kökleri yoktu şimdi sakallarını kesmeye kıyamıyor 🙂 Teşekkürler Vedat Bey

Mehmet Ersoy
★ ★ ★ ★ ★

Saç ektirmeye gelmeden önce çok tereddüt etmiştim, fakat işlemden gayet memnun kaldım, verilen hizmet çok güzeldi. Ekip arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum şuana kadarki süreçten çok memnun kaldım.

Şükrü Kalan
★ ★ ★ ★ ★

Medhair ailesine çok teşekkür ederim çok güzel ağırlandık.oparasyonum çok başarılı geçti.iyiki yaptırmışım diyeceğime inanıyorum.Elif hanıma parantez açmak istiyorum.güleryüzüyle ilgi alakasıyla bizi mest etti. Kendisine sonsuz teşekkürler…

Rıdvan Yıldız
★ ★ ★ ★ ★

Tavsiye üzerine saç ektirmeye geldim genel olarak saçımın gorunumden memnunum vedat beyin ilgisi ekibin sıcak kanlılığı süreçte içinizin rahatt etmesini sağlıyor odalar gayet temizdi ilgi ve alakalılardı çok teşekkürler herkese herkesin emeğine sağlık.

Deniz Demir
★ ★ ★ ★ ★

Araştırmalar sonucunda saç ekimi yaptırmak için doğru yerin burası olduğuna karar verdim sonucumdan gayet memnunum ekibin tutumu doktor beyin ilgisi alakası operasyon sürecinin rahat geçmesi açısından iyi oldu teşekkürler Medhair.

Kaan Keskin
★ ★ ★ ★ ★

21/01/2021 tarihinde dhi tekniği ile yaklaşık 8 saat süren saç ekim işlemi yaptırdım. Operasyon süresi uzun gibi görünmesine rağmen ağrısız ve konforluydu.Ekim sonrası da herhangi bir ağrı oluşmadı. Emeklerinden dolayi tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Diğer Tedaviler
Saç Ekimi Fiyatları Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Nedir? Saç ekimi, saç kökü nakli olarak özetlenebilir. Kişinin kendi saç kökleri, saçsız bölgeye ekilir ve bir süre sonra bu köklerden uzayan yeni saçlar ile kellik kalıcı olarak ..

Devamı >
Kaş Ekimi Kaş Ekimi

Hangi durumlarda kaş ekimi işlemine başvurulur? Kaş ekimi uygulaması, adından da anlaşılacağı üzere bir ekim, yani, bir gürleştirme ve yeniden dizayn uygulamasıdır. Pek çok kadın ve erkek baş..

Devamı >
Sakal Ekimi Sakal Ekimi

Erkekler için sakal yüzdeki bir aksesuar gibidir Erkekler için sakalın önemi yüzdeki aksesuar ve estetik görünümün ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilir. Sakalları istediği çıkan bir erk..

Devamı >
Safir Saç Ekimi Safir Saç Ekimi

Safir Saç Ekimi Nedir? Safir saç ekimi , FUE saç ekimi tekniğinin safir cevherinden üretilmiş keskin uçlu özel cerrahi kalemlerle uygulanan minimal invaziv gelişmiş versiyonudur. Saç dökül..

Devamı >
Fue Saç Ekimi Fue Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi Nedir? FUE saç ekimi, saç kayıplarını ve kelliği kalıcı olarak tedavi etmek üzere, lokal anestezi altında gerçekleştirilen saç kökü nakli estetik operasyonudur. Saç dökülmesi..

Devamı >
DHI Saç Ekimi DHI Saç Ekimi

Dhi Saç Ekimi Tekniği Nedir? Dhi saç ekimi, açık ifadesiyle Direct Hair Implantation, başın ense kısmındaki dökülmeye karşı dirençli saç köklerinin tek tek alınıp, saçlandırma yapılacak alı..

Devamı >