Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç ekimi hakkında bilmeniz gerekenler

Normal bir saç dökülmesi, günlük olarak 80-100 adet saç teli kaybı şeklindedir. Bu miktarın üzerindeki günlük dökülmeler normal değildir ve tedavi edilmesi gerekir.

Saç dökülmesi ve kaybı genetik, hormonal değişiklikler, enfeksiyon, mantar hastalıkları, yaşlılık ve idyopatik denilen sebebi belli olmayan durumlarla oluşan, hem kadınlarda hem de erkeklerde fiziksel ve buna bağlı olarak da psikolojik sorunlara sebep olan bir durumdur.Saç kaybı aynı zamanda çeşitli dermatolojik hastalıklar, yanıklar ve travmatik sebeplerle de olabilir. Uygulanan medikal tedavilere rağmen dökülmenin devam ettiği durumlarda ise tek ve kesin çözüm cerrahi bir yöntem olan saç ekimidir.

Saç ekimi ense üzerinde iki kulak arasındaki ve kulakların hemen üstünde dökülmemeye kodlanmış bölgeden alınan saç köklerinin dökülmenin olduğu bölgelere uygun tekniklerle nakledilmesi işlemidir.

Saç ekimi operasyonu lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için kesinlikle ağrı ya da acı hissedilmeyen bir işlemdir.

Saç ekimi yapılacak bölgenin büyüklüğü, cilt ve saç yapısı, uygulanacak tekniğe bağlı olarak değişmekle birlikte, yaklaşık olarak 4-6 saat arası süren bir işlemdir.

Saç ekimi yaptırmaya karar veren hastalar mutlaka hastane ortamında olmasına dikkat etmesi gerekmektedir.