Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Ekimi Kaç Kere Tekrarlanabilir?

Saç ekimi insan psikolojisi ve dış görünüşle direkt alakalı bir durum olduğu için birçok soruyu beraberinde getirmektedir. Bunlardan biride saç ektirmeye karar veren kişinin en iyi ve doğal görünmek adına kaç seans ve kaç greft ekilirse mükemmele ulaşırım sorusudur.

Saç ekimi işlemi için kişinin kendini her anlamda hazırlaması gereken bir süreçle başlar. En önemli ve çok iyi araştırma yapılması gereken husus, tabii ki hekim ve saç ekim merkezi seçme işlemidir. Operasyonu yapacak olacak doktor profesyonel olmak ve hastasını iyi analiz etmek durumundadır. Saç dökülmesinin kişiden kişiye farklı sebepleri olabilmektedir. Saç ekimi yaptıracak kişinin saç dökülme sebeplerinde alın çizgisi, baş yapısı saç köklerinin sağlıklı olup olmadığı gibi birçok etken hatırı sayılır önem arz etmektedir.

Saç ekimi işlemi yaptırmak isteyenler, saçların hangi sıklıkla olacağını merak ederler. Tek seansta elde edilebilecek saç sıklığı santimetre karede yaklaşık 40-45 greft yani 80-100 saç teli kadardır. Bundan daha sık saç teli sıklığı isteyenler için, yapılan seans sayıları arttırılmalıdır. Ancak yeniden saç ekimi için işlem yapılabilmesi için, saçların alındığı verici sahada yeteri kadar saç teli bulunmalıdır. Eğer böyle bir olasılık bulunmuyorsa, saçsız alana nakil edilecek saç teli sayısı sınırlı kalabilir. Eğer Donör bölgesi yeterliyse, kişi birden fazla saç ekimi operasyonu yaptırabilir. Bilindiği üzere, ense bölgesi dışında da farklı donör bölgeleri mevcuttur. Örnek vermek gerekirse, gerekli görüldüğü durumlarda sakal bölgesinden alınan kıllar ile de ekim yapılabilir.

Saç ekiminde önemli olan greft sayısının fazlalığından ziyade bu greftlerin ne kadarının kalıcı saç telleri haline gelebilmesidir. Saç kökü dikkat ve hassasiyet gerektiren bir dokudur ve dikkatli olunmaz ise dokular ölebilir. Saç ekimi yapacak doktorun saç köklerine zarar vermeden uygulamayı yapması bu sebeple önemlidir. Ayrıca greftlerin belli açılarda ve doğru şekilde kanallara yerleştirilmesi, sonucu direkt olarak etkileyecektir. Greftler tekli, ikili ve üçlü saç folikülleri olabilir böylece alınan greft sayısının 2-3 katı fazla saç teli elde edilebilir.

Saç ekimi doğru ellerde ve doğru bir şekilde uygulandığı takdirde bir seansta istenilen greft miktarına 6-9 saat aralığında ulaşılabilinir.