fbpx
Whatsapp
Hemen Ara
Kapat

Saç Ekimi Operasyonu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç ekimi günümüzde kellik sorununa karşı en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Uzman doktorlar tarafından yapılan operasyonlar sonrasında hastalar yaşadıkları kellik sorununda tamamen kurtulmakta ve saçları doğal yöntemlerle yeniden uzamaktadır.

Saç Ekimi Sonrasında Bunlara Dikkat

Saç ekimi işlemi sonrasında hastaların iyileştirme sürecini hızlandırmak ve operasyonun başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için bazı konulara dikkat etmeleri gerekir. Bu hususlar ise şunlardır…

Sağlıklı Beslenme

Saç ekimi İstanbul işlemini yaptıran kişiler operasyon sonrasında beslenmelerine özen göstermelidirler. Saç köklerini güçlendirmek ve bağışıklığı arttırmak için besin değeri açısından yüksek gıdalar tüketilmeli, fast food yiyeceklerden mümkün olduğunda uzak durulmalıdır. Saçları besleyen biotin, vücuda ve saçlara büyük faydaları olan omega 3 yağları içeren besinler tüketmek iyileşme sürecinde size yardımcı olacak ve saçlarınızın daha hızlı bir şekilde güçlenmesini sağlayacaktır. Bu süreçte gıda takviyeleri de doktor tavsiyesi üzerine kullanılabilir.

<span data-mce-type=”bookmark” style=”display: inline-block; width: 0px; overflow: hidden; line-height: 0;” class=”mce_SELRES_start”></span>

Kötü Alışkanlıklar

Saç ekimi İstanbul sonrasında iyileşme sürecini oldukça fazla etkileyen unsurların başında kötü alışkanlıklar geliyor. Operasyon sonrasında alkol, sigara ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklar kesinlikle terk edilmeli ve vücut sağlığı için sağlıklı yöntemler benimsenmelidir.

Doktor Kontrolleri

Saç ekimi İstanbul işleminden sonra doktor kontrollerine düzenli olarak devam edilmeli ve iyileşme süreci gözaltında tutulmalıdır. Operasyon sonrasında oluşabilecek çeşitli komplikasyonların önüne ancak düzenli kontroller ile geçilebilmekte ve anında müdahaleler yapılabilmektedir. Aksi takdirde oluşan komplikasyonlar saç ekimi işleminin başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olur.