Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Dökülüyor Mu?

Saç dökülmesi vücudun doğal fonksiyonlarından biridir. Günde 50 – 100 arası sayıda saç dökmek gayet normal ve sık görülen bir durumdur. Ancak sağlıksız saçlara sahip kişilerde bu sayı çok daha fazla olabilir. Bunun nedeni ise hormonal dengesizlik, psikolojik stres, küçük kan dolaşım problemleri ya da sadece genetik eğilim olabilir. Saç ekim sonrasında saçın ne gibi bir eğilim göstereceğini anlamak için ise ameliyat sonrası saç dökülmesi ve normal saç dökülmesi arasındaki ayrımı iyi yapabilmek önem taşır.

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biri de ekilen saçların yeniden dökülüp dökülemeyeceğidir. Saç ekimi sonrasında dökülmeler devam edebilmektedir ancak ekilen saçlar kendi saçlarınız gibi bir normal dökülme yaşamamaktadır.

Saç ekiminde ekimin başarısını etkileyen en önemli etmenlerden birisi de donör bölgedir. Donör bölge olarak seçilen alan, donör bölgenin yoğunluğu ve kalitesi ekim açısından oldukça önemlidir. Saç ekimi için birincil donör bölge ense bölgesidir. Ense bölgesindeki saç kökleri ekim için oldukça müsaittir. Saç yapısının birbiri ile sağladığı uyum ve ense bölgesindeki saç köklerinin dökülmemeye kodlanmış yapısı sebebiyle saç ekimi için en uygun donör bölge ense bölgesidir.

İleri seviye saç dökülmelerinde bile ense bölgesindeki saçların kaldığını fark etmişsinizdir. Bunun temel sebebi ense bölgesindeki saç köklerinin genetik olarak dökülmeye karşı dayanıklı yapısıdır. Ense bölgesinden alınarak yapılan ekimlerde ekilen saçlar dökülmez.

Saç ekiminde doğru zamanlama çok önemlidir. Erken yaşlarda ya da erken dönem saç dökülmelerinde yapılan saç ekimlerinde, doğal saçlarınız dökülmeye devam ediyorsa ortaya estetik olmayan görüntüler çıkabilmektedir.

Ekilen saçlar dökülür mü?

Saç ekimi en doğru zaman için saç dökülmesinin seviyesine ve dökülmenin seyrine bakmak gerekmektedir. Saç dökülmesinin seviyesi belirli bir aşamaya geldikten sonra ve yoğun saç dökülmesi durduktan sonra yapılan saç ekimleri düzgün ve kalıcı bir sonuç alınmasını sağlar.

Ekilen greftler kellik oluşturabilecek şekilde dökülmez.