Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç, kişilerin fiziki görünümlerinde en önem verdiği unsurlardan bir tanesidir. Çünkü saçlar kişinin sadece dış görünüşünü değil, psikolojisini de olumlu ya da olumsuz etkilemektedir. Günümüzde saç dökülmesi problemi oldukça sık karşılaşılan problemler arasındadır. Kullanılan çeşitli ilaçlar, genetik yapı, yetersiz ve yanlış beslenme gibi birçok nedenden kaynaklanan saç dökülmesi sorunu  saç köklerinin güçsüzleşip kopması ve belli bir zaman sonra da tamamen dökülmesiyle sonuçlanmaktadır. Bu sonuç karşısında bireyler bu sorunu takıntı haline getirir ve kişinin mutsuz olmasına neden olur.

Uzun yıllardır uzmanlar tarafından geliştirilmiş olan kellik problemi artık kolaylıkla giderilebilmektedir ve kellik sorunu kalıcı sorun olmaktan çıkmıştır.Saç ekim işlemi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Dökülen bölgenin genişliği,  kişinin kafa yapısı ve yüz hatlarına uygun özel saç tasarımı yapılmaktadır. Donör bölgesindeki yani başın arka kısmındaki saçlar dökülmeme özelliğine sahiptirler. Saç ekimi işlemi donör bölgeden FUE (Follikküler Ünite) tekniği ile alınan saç kökleri tek tek alınarak saçsız bölgeye ekleme işlemidir.

FUE Saç Ekimi

Saç ekim işlemi sırasında lokal anestezi yapılır. Saçsız yani saç ekim yapılacak bölgede mikroskopik kanallar açılır ve alınan saç kökleri bu kanalların içine yerleştirilir. Yerleştirme işlemi bittikten sonra saç köklerinin alındığı alan bandaj ile kapatılır.

FUE yani Foliküler Ünite Ekstraksiniyonu tekniği başın arka kısmından yani donör bölgeden  alınan foliküllerin saçsız bölgeye tek tek ekilmesi işlemidir. Donör bölgesinden alınan saç kökleri özel olarak geliştirilmiş motor yardımıyla ekilecek alana yerleştirilir. FUE saç ekimi ile ekim işlemi daha hızlı ve daha kolay uygulanır. Bu yüzden son zamanlarda FUT tekniği yerine FUE tekniği tercih edilmektedir. FUE tekniği saç ekimi işlemi hastaya lokal anestezi yapılarak gerçekleştirilir. İşlem süresi kişinin saçsız bölgesinin genişliğine göre değişiklik gösterir. Bir seans birkaç saat sürebilir veya 2 gün içerisinde işlem tamamlanır. FUE tekniği sadece saç ekimi işleminde değil sakal, kaş ve bıyık ekimi işlemlerinde de kullanılmaktadır.

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda saç ekimi saç kaybı sorunu erkeklere oranla daha büyük sorun yaratmaktadır. Çünkü kadınlar erkeklerden daha çok görünüşlerine ve bakımlarına düşkünlerdir. Bu durum kadınlarda depresik problemler ortaya çıkarmaktadır. Kadınlarda saç dökümü kademe kademe oluşmaktadır. Saç dökülmelerine neden olan hamilelik ve doğum sonrası, kişinin yaşı ve bazı kişilerde menopoz dönemleri neden olmaktadır. Kadın tipi saç dökülmesi eğer saç dökülmesi eşit aralıklarla döküldüyse anlaşılmaya bilir. Ama Kadın tipi saç dökülmesi hemen anlaşılır bir durumdur.

Erkeklere uygulanan işlemlerden bir fark yoktur. FUE tekniği uygulanır. Donör bölgeden alınan saç kökleri dökülen bölgelere kanal açılarak özel uçlu motor ile kanalların içine tek tek yerleştirilir. Operasyon sonrası üç hafta içerisinde çıkan saçlar dökülür. Dökülen saçlar yaklaşık üç buçuk dört aydan sonra kalıcı uzamaya başlayacaktır.

Prp Destekli Saç Ekimi

PRP Destekli Tedavi, dökülmüş olan saç derisini güçlendirmek, onarmak ve yenilemek için kişinin kendi kanıyla gerçekleştirilen bir yöntemdir. Kişiden bir miktar kan alınmasının ardından özel santrifüj ve mikrofiltreleme yöntemiyle trombosit içeren doğal  plazma sıvı elde edilir.

PRP Destekli Saç Ekimi işlemleri şu şekilde gerçekleşir;

  • Kişiden alınan kan gerekli işlemlerden geçirilip elde edilen PRP’yi ekim yapılacak bölgeye ince uçlu iğneler yardımıyla tek tek enjekte edilir. Operasyon yaklaşım yarım saat sürmektedir. Yapılan PRP tedavi sayesinde zarar gören kıl kökleri onarılır, doku kendini yeniler ve zamanla daha güçlü ve sağlıklı saçla çıkar.
  • Tedavi süreci yaklaşık 3 ay sürmektedir. Tedavi süreci içerisinde her ay bir kez PRP tedavi ile saç ekim işlemi uygulanır.

Saç Ekimi Scar Tedavisi

Scar tedavisi, saçlı bölgelerde bulunan yara izi ve yanıklara FUE tekniği uygulanarak saç ekimi yapılma işlemidir. Scar tedavi ile doğal bir görünüme kavuşmak mümkündür. Yüzün görünen yerlerinde (saç,kaş, sakal, bıyık) olan yara izleri veya yanık izlerini ekim işlemini gerçekleştirerek doğal görünüm sağlanması kişin öz güvenini yerine getirecektir.

Scar tedavi birkaç saat içerisinde gerçekleşmektedir. Local anestezi ile gerçekleşen operasyon sonrası birkaç gün içinde sosyal hayata geri dönülebilmektedir.

Bize Sorun!
Adınız / Soyadınız*
Telefon Numaranız*
Mail Adresiniz*
Mesajınız*
Müşteri Adayı Kaynağı