Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Ekiminden Sonra Deniz Hamam Ve Saunaya Girebilir Miyim?

Dikkat etmeniz gereken çok önemli faktörler var. Örneğin denize ya da havuza girerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu kafa derinizin güneş ışıklarına maruz kalmamasıdır. Güneş ışıklarının dik olduğu saatler dışında, yüksek korumalı güneşten koruyucu krem kullanmalısınız. Kafanıza bone tarzı yüzme malzemesi takabilir. Deniz ya da havuz kıyısında ise şapka kullanılmalıdır.

Hamam ya da saunada ise başlangıçta kalma sürenizi kısa tutarak ve özellikle steril olduğundan emin olduğunuz mekanlar seçerek hijyen açısından dikkatli davranmalısınız.

Ameliyatsız saç ekimi olarak tasvir edilen FUE yöntemi ile saç ekim işleminde ise saç kökleri tek tek alınmakta ve ekilecek bölgeye yerleştirilmektedir. FUE yöntemi ile yapılan saç ekim işleminde oluşan yaralar, 10 gün içinde kabuk bağlayarak ortadan kaybolmaktadır.

FUE tekniği ile saç ekim işlemini yaptıran kişiler, saç ekim bölgesinde oluşan yaraların 10 gün içinde düşmesinden sonra, normal yaşamlarına devam edebilmektedirFUE tekniği ile yapılan saç ekiminden 10 gün sonra, kişiler deniz, hamam ve saunaya girebilmektedir. Ancak direk güneş ışığına maruz kalmamaları gerekir. Bunun yanında FUE yöntemi dışında kullanılan diğer saç ekim yöntemlerinde ise saç ekimi yaptıran kişinin, hamam ve sauna gibi benzeri ortamlara girebilme süresi artmaktadır. FUE tekniği ile saç ekimi, hem operasyon hem iyileşme aşamasında birçok avantaj yaratmaktadır.