Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Yıllar önce sakal dökülmelerinin tedavisi yokken artık kıl köklerinin nakliyle yeniden eski görüntüye kavuşmak mümkün. FUE tekniğiyle yapılan nakil işlemi seyrelme olan bölgelere veya yara, yanık izlerine uygulanarak estetik bir görünüme sahip olunabilmek artık çok kolay.  Gerçekleştirilen bütün ekim işlemlerinde önemli olan ekim yapılan alanın doğal görünüm oluşturabilmektir.

Sakal sıklığı ve kılın kalitesi genetik yapıya sahiptir. Saçkıran, yara izi veya yanık harici seyrelmeler genetik yapıyla ilgilidir.

Sakal ekim işlemi, hastaya yüz yapısına uygun ön sakal çizgisi oluşturma ile başlar. Ekim yapılacak bölgeye kanallar açılır. Donör bölgesinden ihtiyaç duyulan miktarda alınan kıl kökleri açılan bu kanallara özel uçlu motor yardımıyla yerleştirilir. Donör bölge bandaj ile kapatılır.

Operasyon sonrası donör bölgede hiç bir iz kalmaz. Ekim yapılan bölgede kan pıhtısı sebebiyle koyu kırmızı bir görünüm oluşur. Bu görünüm ilk pansumanda temizlenir. Ekilen kıl kökleri operasyondan iki hafta sonra geçici olarak dökülür. Dökülen kıl kökleri birkaç ay sonra kalıcı olmak üzere yeniden çıkmaya başlar.

Bize Ulaşın
Adınız / Soyadınız*
Telefon Numaranız*
Mail Adresiniz*
Mesajınız*
Müşteri Adayı Kaynağı