Seyrek Bölgere Saç Ekimi Yapılırsa Kökler Zarar Görür Mü?

Saç ekimi işlemi yaptırmak isteyen ve bu işlemi gerçekleştirmek için bir kliniğe giderek sürece baslayan çoğu kadın ve erkek aklında bu soru ve korku ile yaşar. Neticede kimse daha fazla saç isterken var olan saçlarını da kaybetmek istemez. Saç dökülmesi sorunu yaşayan birçok kadın ve erkek ne yazık ki bu korkuları yüzünden saç ekimi operasyonu yaptırmayıp hayallerindeki saçlara kavuşamamaktadır. Gerek bu korkuyu bir adım yenmek gerek sizlere bilgi vermek amacı ile bizlerde yazımızın bu kısmında saç ekimi operasyonu süresinde nasıl bir süreç izlenir ve bu süreçte siz değerli okuyucularımız var olan saçları zarar görür mü detaylı bir şekilde bilgi vereceğiz.

Saçı seyrelmiş bazı insanlar, seyrek bölgeye saç ekimi yapıldığında diğer saç köklerinin zarar görebileceğini düşündüğünden ekim yaptırıp yaptırmamakta kararsız kalmaktadır. Bu, tamamen yersiz bir kaygıdır. Seyrek saç ekiminin mevcut saç köklerine hiçbir zararı yoktur. Sıklaştırma saç ekimi forum sayfalarında da anlatılmış ve öncesi sonrası fotoğraflar paylaşılmıştır. Seyrek saç ekimi öncesi sonrası fotoğrafları inceleyerek daha iyi fikir edinebilirsiniz.

İlk olarak saç ekimi operasyonunda donör dediğimiz ekilecek olan saçlarının alınacağı kısım bu ekim işlemini yapacak olan kişi tarafından zaten detaylı bir şekilde incelenir. Bu bölgede dikkat edilen unsur ise daha sonra yani ilerleyen yıllar zamanlar içerisinde bu bölgede saç uzama ve yoğunluğu gibi değerlerdir. Çünkü saçınızın o kısmından donör yani ekim yapılacak bölgeye eklenecek olan saçlar alındıktan sonra bölgede saçsızlık sorunu olmaması açısında yoğun sıklıkta ve uzama açısından daha sağlıklı bir saç bölgesi tercih edilir. İleri yaşlarda sıkıntı olarak nitelendirilen bu durum genç ve orta yaşlı hastalarda sıkıntısız atlatılabilmektedir. Ne yazık ki yaş olarak büyük olan hastalarda donör alınan bölgenin saç yoğunluğu ve sağlığı daha zayıf olduğundan bu işlem için saçlarına zarar verir diyebiliriz. Son olarak saç ekimi yapacak olan uzman tarafından yapılan detaylı gözlem sonucu kusursuz bir saç ekimi operasyonunda saçlara bir zarar verilmez. Aksine kullanılan ilaç ve serumlar ile ekim işlemi sonucunda hastanın var olan kendi saçları da korunmuş ve daha sağlıklı bir hale gelmiş olur.