Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi

FUE’nin açılımı Foliküler Ünite Ekstraksiyonu şeklindedir. FUE tekniği, saç ekimi operasyonlarında kullanılan tüm tekniklerin de esasını oluşturur.

Saç ekimi dediğimizde teknik olarak FUE saç ekiminden bahsetmiş oluruz. Yani saç köklerinin tek tek alınıp, saç kaybının oluştuğu bölgeye gene tek tek ekilmesini kast ediyoruzdur. Tüm saç ekimi tekniklerinde de saç kökleri aynı şekilde donör bölgeden tek tek alınır ve alıcı bölgeye gene tek tek ekilir.

FUE tekniği, saç ekimi ameliyatlarında temel tekniktir ve günümüzde saç ekiminin geldiği noktayı FUE tekniğine borçluyuz diyebiliriz. Foliküler ünitenin bir organ gibi nakil edilebilmesinin keşfedilmesiyle geliştirilen FUE sayesinde her bir saç köküyle bağımsız olarak çalışmak mümkün hale gelmiştir. Böylece saç köklerinin birbirlerine göre açılarına müdahale etmek, kalınlıklarına göre greftleri başın farklı bölgelerinde kullanmak, kıl kökü uzama yönünü estetik açıdan en iyi sonucu elde edecek şekilde planlamak gibi birçok avantaj elde edilmiş olur.

FUE saç ekimi, gelişen tıbbı teknikler ve saç ekiminde edilen tecrübeyle birlikte estetik operasyonlar arasında zirveye yerleşir ve kelliği tarihin tozlu sayfalarına gömmek üzeredir.

FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE saç ekimi, saç kayıplarını ve kelliği kalıcı olarak tedavi etmek üzere, lokal anestezi altında gerçekleştirilen saç kökü nakli estetik operasyonudur.

Saç dökülmesinin birçok farklı nedeni olabilir ve saç kaybı; seyrelme, saç çizgisinin geriye gitmesi, şakaklarda açılma ya da tamamen kelleşme şeklinde yaşanabilir. Saç ekimi daha çok erkeklerin ilgilendiği bir alan olmayı sürdürüyor olsa da kadınlar arasında da saç dökülmelerine ve erkek tipi kelleşmeye karşı saç ekiminden faydalananların sayısı her geçen gün çoğalmaktadır.

FUE saç ekimi, sebep ne olursa olsun, saç ekiminde en iyi sonuçları elde etmemizi sağlayan, saç dökülmesine karşı geliştirilmiş en başarılı ve kalıcı yöntemdir.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç kökleri başın ense kısmından toplanır, alıcı bölgeye kanallar açılır ve saç kökleri bu kanallara ekilir. FUE saç ekimi basitçe bu şekilde yapılır.

Fakat saç ekimi planlaması kişiye özel olarak oluşturulur. Dökülme tipine göre saç ekimi yapılacak bölgenin genişliği ve başın hangi bölgesinde olduğu değişiklik gösterir. Bu durum saç ekimi planlamasını belirleyen en önemli faktördür.

FUE saç ekimi; dökülme tipi ve nedeni, yaş, saç tipi, cilt tipi gibi birçok parametreye göre kişiye özel olarak oluşturulan saç ekimi planı ile yapılır.

Donör bölgeden toplanacak greft sayısına ve alıcı bölgeye açılacak kanal sayısına göre FUE saç ekiminin uygulama aşamalarında bazı detaylar değişebilir. Örneğin, genel eğilim öncelikle donör bölgeden greftlerin toplanması şeklindedir fakat saç köklerinin dışarıda geçirdiği süreyi kısaltmak amacıyla önce kanalların açılması gibi bir yaklaşım da tercih edilebilir.

FUE tekniğinde, donör bölgeden toplanan greftler, ekilmeden önce kalınlıklarına ve kök sayısına göre gruplandırılır. Bu aşama FUE tekniğinin en önemli ve en hassas aşamasıdır. Saç köklerinin ölmemesi için her bir greftin dışarda kaldığı süre takip edilir. İlk alınan saç kökünün en önce ekilmesi gibi bir takım hassasiyetler söz konusudur.

FUE Saç Ekimin Tüm Aşamaları

FUE Saç Ekimi Öncesi

En iyi FUE saç ekimi kliniği ile çalışmak FUE saç ekiminde başarıyı yarı yarıya garanti altına almak demektir. FUE saç ekimi öncesi hastayı merak ettiği her konuda ve tüm detayları ile bilgilendirmek ve beklentisini en iyi şekile anlamaya çalışmak iyi bir klinikte aranması gereken başlıca kriterdir.

Medhair Clinic olarak bize göre FUE saç ekimi öncesi yapılması gereken en önemli şey hastanın saç ekiminden beklentisini net bir şekilde anlamak ve mevcut donör bölge ile bu beklentiye ne derece yaklaşabileceğiniz konusunda hastayı bilgilendirmek, bu konuda açık ve dürüst davranmak.

Bu noktada, kimler FUE saç ekimi yaptırabilir sorusu ile birlikte online konsültasyon öne çıkar.

FUE Saç Ekimi İçin Uygun Aday mıyım?

Donör bölgedeki saçlar ve saç kökleri zayıfsa, FUE saç ekimi için uygun aday olduğunuz halde beklediğiniz kadar gür saçlara kavuşmak mümkün olmayabilir.

Stres ve hormonel değişimlerden kaynaklanan saç dökülmeleri artık çok erken yaşlarda başladığı için saç ekimi uygulama yaşı 20 ile 60 arasında seyreder ve saç kaybının olumsuz psikolojik etkileri, çoğu zaman saç dökülmesinin şiddetini artırır. Bu kısır döngüden çıkmanın en kestirme yolu, tamamen kel kalmayı beklemeden bu alanda uzman kişilere başvurmak ve saç ekimi hakkında doğru bilgiye ulaşmak olacaktır.

FUE saç ekimi her yaştan kadın ve erkeğin kullanımına uygun, saç ekiminde geçerli en başarılı tekniktir.

Online Konsültasyon

Saç ekiminde başarıya giden yol hasta ile güçlü bir iletişim kurmaktan geçer. Medhair olarak bizim için online konsültasyon ve ilk görüşme bu iletişimin temelini attığımız yerdir.

FUE saç ekimi öncesi merak ettiğiniz her konuda bizimle iletişime geçebilir, FUE saç ekimi için Türkiye’ye seyahat etmeden önce online konsültasyon talep edebilirsiniz.

FUE saç ekimine uygun aday olduğunuza karar verildikten sonra, saç ekimi için randevunuz oluşturulur. Operasyon günü ve sonrasında rahat etmeniz için bazı ayrıntılar konusunda, bu aşamada bilgilendirilirsiniz. Örnek vermek gerekirse:

  • FUE saç ekimi öncesi alkol almak, sigara ve kan sulandırıcı kullanılmaz.
  • Saç ekimi operasyonundan önceki gün iyi uyumuş ve dinlenmiş olmak önemlidir.
  • FUE saç ekimi ameliyatı yapılacak günün sabahı ağır bir kahvaltı önerilmez.
  • Ameliyat sonrası giyip soyunurken saç köklerine zarar vermemek için düğmeli kıyafetler tercih etmeniz gerekmektedir.

FUE Saç Ekimi Ameliyatı

FUE saç ekimi operasyonunun tüm aşamalarını 7 adımdan oluşur. Bu adımları aynı zamanda Medhair’de geçireceğiniz ameliyat günün akışı olarak da düşünebilirsiniz.

Saç Ekimi Muayenesi

FUE saç ekimi öncesi detaylı bir muayeneden geçersiniz. Bu aşamada saç dökülme hikayesi dinlenir, dökülme tipi tespit edilir, saç derisinin durumuna muayene edilir ve saç dökülmesinin sebepleri belirlenir.

Donör bölgede greft rezervi değerlendirilir. FUE saç ekimi teknigi kullanılarak, donör bölge en iyi şekilde değerlendirilerek, nasıl bir saç ekimi sonucu elde edilebileceği konusunda hasta bilginedirilir.

Bir takım kan testleri ve ameliyat öncesi genel prosedürler de gene bu aşamada yapılan işlemlerdendir.

Fue Saç Ekiminin Planlaması / Greft Sayısı

Saç ekimi planlaması, donör bölgeden toplanacak greftlerin saç dökülmesi ile kelleşen ya da seyrekleşen alıcı bölgeye pay edilmesi olarak özetlenebilir.

Planlama saç ekiminde doğal sonuçlar ve var olan saçın en iyi şekilde değerlendirilmesini sağlayan, en önemli aşamadır. Sanatsal ve estetik bir bakış açısı ile mühendislik bir yaklaşım gerektirir.

FUE saç ekiminde planlama iyi yapılmışsa sonuç genellikle tam istediğimiz gibi olur ve saç ekimi hasta memnuniyeti ile sonuçlanır.

Saç Çizgisi

Toplanacak greft sayısı belirlendikten sonra saç çizgisinin yerini belirlemek, toplanan greftin pay edilmesini kolaylaştırır.

Saç çizgisi ne geride ne de çok önde olmalıdır. Kişinin yüzüyle estetik olarak uyumlu, doğal ve tarama yönü bakımından kullanışlı bir çizgi saç çizgisi saç ekiminde en güzel sonuçları elde etmemizi sağlar.

Medhair Clinic, saç çizgisinin yerine hasta ile birlikte karar verilir.

Fue Saç Ekiminde Lokal Anestezi

FUE saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Uygulama süresine göre anestezi dozu her saç ekimi protokolünde, her hasta için farklıdır. Saç ekiminden acısız anestezi uygulamaları ile anestezi iğnesinin verdiği rahatsızlığı minimize etmek mümkündür.

Saç Köklerin Toplanması

Başın ense kısmında, iki kulağın arasındaki bölge, saç ekiminde donör bölgedir. Anestezi ile uyuşturulduktan sonra, yapılan planlamaya göre, saç ekimi için gereken greft, donör bölgeden tek tek toplanır.

Tekli saç kökleri ve çoklu saç kökleri olmak üzere farklı greft yapılar söz konusudur ve saç ekiminde her bölgede farklı kalınlıklarda saç tellerine ve köklerine ihtiyacımız vardır. Bu yüzden, toplanan kökler, saç ekimi öncesi kalınlık ve kök sayısına göre ayrıştırılır. Bu sırada saç kökleri, canlı kalabilcekleri özel bir solüsyonda bekletilir. .

Fue Saç Ekimi’nde Kanalların Açılması

Saç ekimi yapılacak alana, 45 derece açıyla ve farklı kalınlıklarda kanallar açılır.

FUE saç ekiminde kanal açılırken ve greft toplanırken çelik slaytlar kullanılmaktadır.

Fue Saç Ekimi’nde Saç Köklerinin Ekilmesi

Estetik olarak doğal ve yoğun bir saç ekimi elde edecek şekilde, önceden oluşturulan plana uygun olarak açılan kanallara, uygun kalınlıktaki saç kökleri birer birer ekilir.

Saçların hacimli görünmesi için ekilen köklerin birbirlerine ve saç derisine göre yönleri, açıları iyi hesaplanmalıdır.

FUE Saç Ekimi Sonrası

FUE saç ekimi 6-8 saat kadar süren uzun bir operasyondur. Lokal anestezi sonrası hasta son derece konforlu bir ameliyat süreci deneyimler. Fakat uzun süre hareketsiz kalmak, yorgun hissetmenize neden olacaktır.

İlk yıkama

İlk yıkama FUE saç ekiminden 1 gün sonra saç ekimi hemşiresi ya da uzman tarafından yapılır. Saç kökleri muayene edilir. Ve bundan sonraki bir yıl boyunca adım adım FUE saç ekimi sonrası sürecin nasıl ilerleyeceği konusunda küçük bir brifing verilir. Hasta yara bakımı konusunda bilgilendirilir.

FUE saç ekiminden sonra ilk 1-3 ay

FUE saç ekimi operasyonundan sonra, 1-3 ay içinde öncelikle yara kabuğu atılır ve şok dökülme gerçekleşir. Şok dökülme ilk çıkan saçların yavaş yavaş ve sonunda tamamen dökülmesidir.

FUE saç ekiminden sonraki ilk 6 ay

Şok dökülmenin ardından saç derisi tamamen iyileşir ve saç kökleri ekildiği yerde tutar, güçlenmeye başlar. Dökülen saçların yerine, kalıcı saçlar uzamaya başlar. Bu dönemde ilk başta saç tellerinin biraz zayıf olması mümkündür. Merak etmeyin giderek güçlenecektir.

FUE saç ekiminden 1 yıl sonra

FUE saç ekiminden 1 yıl sonra nihai fotoğrafı görebilirsiniz. Sonuç, kaybettiğiniz saçlara kavuşmanın verdiği muhteşem bir yenilenme hissidir.

Saç Ekimi Analizi
3 Adım da Saç Ekimi Sürecinizi Planlayalım
Çevrimiçi sihirbazımızı kullanarak oranınızı 2 dakikadan daha kısa sürede hesaplayın.
Ücretsiz Saç Analizi Yaptırın!
Online Saç Ekim Analizi Talep Edin
Fue Saç Ekimi Sıkça Sorulan Sorular
FUE Yöntemi ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
FUE saç ekimi yani Foliküler Ünite Ekstraksiyonu kısaltması olarak bilinen saç ekim yönteminde saç kökleri özel uçlara sahip mikro motorlar yardımıyla tek tek alınır. Bu işlem lokal anestezi kullanılarak yapılmaktadır. Alınan saç kökleri saçsız alanlara tek tek yerleştirilir. Yerleştirme işlemi doğal saç çıkış açısı ve saç çıkış yönüne göre yerleştirilmektedir.
FUE Saç Ekimi Acıtır mı?
FUE saç ekimi yönteminde hastaya hiçbir şekilde kesi uygulanmaz. Ayrıca işlem sonrasında hastada bir yara da olmaz. Bu yüzden işlemin lokal anestezi altında yapılması yeterli olur. Operasyon sırasında gerekli önlemler alındığı için hiçbir ağrı ve acı hissedilmez. FUE saç ekimi sonrası da ağrı ve acı hissi görülmez.
FUE Saç Ekim Fiyatları Nasıl Hesaplanır?
FUE saç ekiminde ekim yapılacak bölgenin genişliği, ekilecek saç kökü sayısı gibi unsurlar fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Her hastanın talepleri ve ihtiyacı farklı olduğu için FUE tekniği kişiye özel planlanır. FUE saç ekim fiyatları için kliniğimizi ziyaret ederek ön muayene olmanız gerekir.
FUE Saç Ekimi Kadınlarda Uygulanabilir mi?
Kadınlarda saç ekimi çok yaygın bir durum değildir. Ancak kadınlarda da yoğun olarak saç ekimi yapılmaktadır. Kadınlarda FUE saç ekimi hiçbir iz bırakmadan başarılı şekilde uygulanabilecek bir yöntemdir. Yani bu yöntemin erkeklere özgü bir saç ekim işlemi olmadığı bilinmelidir.
FUE Saç Ekimi Kalıcı mı?
FUE saç ekimi, saç ekim alanında en yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir. En gelişmiş saç ekim yöntemlerinden olan FUE tekniği ile yapılan işlem kalıcıdır. Donör bölgeden alınarak istenen bölgeye ekilen saçlar ömür boyu çıkmaya ve gelişmeye devam eder.
FUE Tekniği Sonrası İz Kalır mı?
FUE saç ekim tekniğinin kullanılmasının en önemli sebepleri işlem sonrası iz kalmamasıdır. Saç ekim işlemi sonrasında hiçbir şekilde iz kalmaz. En gelişmiş ekipmanlarla yapılan bu saç ekim işlemi sonrası hiçbir şekilde işlem yapıldığını belli edecek bir iz veya yara olmaz.
Saç Ekimi Before After
Bizi bir de hastalarımızdan dinleyin.
Hastalarımızın deneyimlerine bir göz atın.

Ali Kıraç
★ ★ ★ ★ ★

Başta Doktorumuz ve Beyza hnm olmak üzere bütün çalışanlara çok teşekkür ederim ilgi alaka ve güler yüzlü davranışlarından dolayı. Bence böyle saç ekim düşüncesi olan arkadaşlarımı gönül rahatlığı ile Medhair Clinic saç ekim merkezine gelmelerini tavsiye ederim 👏👏

Şenay Yaşar
★ ★ ★ ★ ★

6 ay önce nişanlıma sakal ekimi yaptırdık sonuç muhteşem oldu yanaklarındaki seyrek bölgeleri sıklaştırdık bıyık bölgesinde kökleri yoktu şimdi sakallarını kesmeye kıyamıyor 🙂 Teşekkürler

Mehmet Ersoy
★ ★ ★ ★ ★

Saç ektirmeye gelmeden önce çok tereddüt etmiştim, fakat işlemden gayet memnun kaldım, verilen hizmet çok güzeldi. Ekip arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum şuana kadarki süreçten çok memnun kaldım.

Şükrü Kalan
★ ★ ★ ★ ★

Medhair ailesine çok teşekkür ederim çok güzel ağırlandık.oparasyonum çok başarılı geçti.iyiki yaptırmışım diyeceğime inanıyorum.Elif hanıma parantez açmak istiyorum.güleryüzüyle ilgi alakasıyla bizi mest etti. Kendisine sonsuz teşekkürler…

Rıdvan Yıldız
★ ★ ★ ★ ★

Tavsiye üzerine saç ektirmeye geldim genel olarak saçımın gorunumden memnunum ekibin sıcak kanlılığı süreçte içinizin rahat etmesini sağlıyor odalar gayet temizdi ilgi ve alakalılardı çok teşekkürler herkese herkesin emeğine sağlık.

Deniz Demir
★ ★ ★ ★ ★

Araştırmalar sonucunda saç ekimi yaptırmak için doğru yerin burası olduğuna karar verdim sonucumdan gayet memnunum ekibin tutumu doktor beyin ilgisi alakası operasyon sürecinin rahat geçmesi açısından iyi oldu teşekkürler Medhair.

Kaan Keskin
★ ★ ★ ★ ★

21/01/2021 tarihinde dhi tekniği ile yaklaşık 8 saat süren saç ekim işlemi yaptırdım. Operasyon süresi uzun gibi görünmesine rağmen ağrısız ve konforluydu.Ekim sonrası da herhangi bir ağrı oluşmadı. Emeklerinden dolayi tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Diğer Tedaviler
Saç Ekimi Fiyatları Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Nedir? Saç ekimi, saç kökü nakli olarak özetlenebilir. Kişinin kendi saç kökleri, saçsız bölgeye ekilir ve bir süre sonra bu köklerden uzayan yeni saçlar ile kellik kalıcı olarak ..

Devamı >
Kaş Ekimi Kaş Ekimi

Yüz bölgesinde bir kişinin ifadesini belirleyen yerlerin başında kuşkusuz ki kaşlar gelir. Her ne kadar kaşların önemi her zaman tam olarak anlaşılamasa da kaşların şekli, gürlüğü, yüz hatlarıyla uyum..

Devamı >
Sakal Ekimi Sakal Ekimi

Sakal ekimi son yıllarda daha fazla talep görmeye başlayan bir uygulamadır. Bu işlem erkeklerin sakal ve bıyık bölgesini kapsayan alandaki seyrek kılların olduğu ya da hiç kılın olmadığı yerlere saç..

Devamı >
Safir Saç Ekimi Safir Saç Ekimi

Safir saç ekimi , daha sık saç ekimi yapma imkanı ile saç ekiminde en doğal sonuçları elde etmemizi sağlayan, ileri versiyon bir FUE tekniği uygulamasıdır.Mümkün olan en çok sayıda grefti en iyi şek..

Devamı >
Fue Saç Ekimi Fue Saç Ekimi

FUE’nin açılımı Foliküler Ünite Ekstraksiyonu şeklindedir. FUE tekniği, saç ekimi operasyonlarında kullanılan tüm tekniklerin de esasını oluşturur. Saç ekimi dediğimizde teknik olarak FUE saç ekimi..

Devamı >
DHI Saç Ekimi ve Fiyatları DHI Saç Ekimi ve Fiyatları

Dhi Saç Ekimi : Saç dökülmesi, hem erkeklerde hem de kadınlarda sıkça karşılaşılan ve günlük yaşamı etkileyebilen bir durumdur. Bu sorun, genellikle genetik yatkınlık, yaşam tarzı faktörleri, hormonal..

Devamı >