Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi kalem tekniği diye de anılan bir saç ekimi uygulamasıdır.  DHI saç ekimi tekniğini FUE saç ekim tekniğinden ayıran belirli noktalar vardır. Bu yazımızda size iki DHI saç ekimi tekniğinin avantaj ve dezavantajlarından bahsedeceğiz.

DHI saç ekimi tekniğinin avantajlarından bahsedecek olursak;

  • En dikkat çekici avantajı DHI saç ekimi tekniği ile yapılan operasyonlarda daha sık aç ekimi yapılabilmektedir. Bu da daha doğal bir görünüm kazanılmasını kolaylaştırıyor.
  • DHI saç ekimi tekniği ile operasyon yapıldığında saç köklerinin dışarıda bekleme süresi en aza indirildiği için ekim sırasında ve sonrasında saç kökü kaybı azaltılmış olur.
  • Var olan saçlara zarar verilmeden, gerekli bölgeye direkt ekim yapma şansı sağlayan DHI saç ekimi, dökülmesi tamamlanmamış kişiler için de artı bir avantaj sağlamaktadır.
  • DHI saç ekimi tekniğinde kullanılan Saç ekim kalemiyle açı ve yön verme kolaylaşmakta ve ekilen saç köklerinin açıları çok daha rahat şekilde belirlenebilmektedir.
  • DHI saç ekim tekniği ile operasyon sonrası iyileşme süresi hızı daha yüksektir.

DHI saç ekimi tekniğinin dezavantajlarından bahsedecek olursak;

  • DHI saç ekimi tekniğinde her kök alındıktan sonra bekletilmeden ekilmektedir. Dolayısıyla bu köklerin ekilecek alana daha önceden ekilen kökler ile eşit açı ve yönde yerleştirilmesi tecrübe gerektiren bir durumdur.
  • DHI saç ekimi Yöntem çok hassas bir işlem olduğu için aşırı dikkat gerektirir. Bu da yöntemin maliyetini yükseltir.

DHI (Direct Hair Implant) tekniğini FUE tekniğinden en belirgin özellik saç köklerine kanal açma işlemi yapılmadan özel uçlu kalem yardımıyla deriye ekilmesidir. DHI kalem tekniği olarak da adlandırılır. Donör bölgeye saç kökü almak için hiçbir delik açılmaması kök sayısını çoğaltmakta ve daha çok ekim yapılabilme imkanı sağlamaktadır. Ekim işlemi FUE tekniğine göre daha uzun ve zahmetlidir. Fakat DHI ile ekim sırasında hasar görmeyen saç derisinin iyileşme süreci daha kısadır.

Operasyon işlemleri kanal açılmaması dışında FUE tekniği ile aynıdır Donör bölgesine lokal anestezi uygulanır ve saç kökleri özel uçlu bir kalem yardımıyla genişletilir ve genişletilen saç kökleri birer birer donör bölgesinden alınır. Alınan graftlar küçük bir ayrıştırma işleminden geçirilerek tek tek ekime hazır hale getirilir. Saç kökleri özel uçlu bir cihaz ile ekim yapılacak bölgeye eklenir. “Implanter” yani ince ve sivri uçlu yapılı fakat yapısı gereği içine kolaylıkla saç kökü yerleştirilebilen bir uca sahiptir. Operasyon devam ederken bir yandan da ayrıştırılan saç kökleri özel uçlu cihaza yerleştirilmekte olması saç köklerinin bekleme süresini en aza indirmektedir.

Bize Ulaşın
Adınız / Soyadınız*
Telefon Numaranız*
Mail Adresiniz*
Mesajınız*
Müşteri Adayı Kaynağı