DHI Saç Ekimi ve Fiyatları

DHI Saç Ekimi ve Fiyatları

Dhi Saç Ekimi , İmplanter kalem ile uygulanan doğrudan saç ekimi uygulamasıdır, Choi kalem tekniği ve traşsız saç ekimi gibi isimlerle de anılmaktadır. 

Esasen FUE tekniği üzerine kurulu olsa da DHI saç ekimi kısmen yeni bir saç ekimi tekniği olarak değerlendirilir. FUE’den en büyük farkı DHI tekniği ile saç ekimi operasyonunda saç kökleri ekilmeden önce, kanal açılması gerekmez. DHI saç ekimi tekniği ile yapılan saç ekimlerinde donör bölgeden alınan greftler, alıcı bölgeye doğrudan ekilir. 

Saç ekiminde doğal sonuçlar elde etmemiz sağlayan yeni jenerasyon saç ekimi yöntemi DHI saç ekimi, cerrahi tecrübe ve estetik nitelik gerektirir. Medhair, İstanbul'da DHI saç ekimi tekniği ile saç ekim yapan klinikler arasında deneyimi ve seçkin klinik ortamı ile ayrıcalıklı bir yere sahiptir. 

3 Adım da Saç Ekimi Sürecinizi Planlayalım
Ücretsiz Saç Analizi Yaptırın!
Veya konsültasyonunuzu ayarlamak için ekibimize yazın:
+90 552 000 33 33

Dhi Saç Ekimi Tekniği Nedir?

Dhi saç ekimi, açık ifadesiyle Direct Hair Implantation, başın ense kısmındaki dökülmeye karşı dirençli saç köklerinin tek tek alınıp, saçlandırma yapılacak alıcı bölgeye doğrudan ekildiği saç ekimi yöntemidir.

Saç ekiminde farklı estetik ve teknik gereksinimlere cevap vermek amacıyla geliştirilen yeni yöntemler sayesinde tedavi alternatifleri artar. Dhi saç ekimi tekniği, bu inovasyona ve saç ekiminde güncel tekniklere verilebilecek en iyi örnektir. Ayıca, teknik gelişmeler, saç ekiminde trendi yakalamanın yanı sıra, herkes için saç ekimini mümkün hale getirir.

Dhi, Safir FUE gibi minimal invaziv saç ekimi teknikleri ile donör bölgede saç telleri zayıf olan kişilerde dahi saç ekimi yapılabilmektedir. Saç ekiminde modern teknikler, donör bölgedeki saç rezervini en iyi şekilde değerlendirme şansı verir.

Son yıllarda saç ekiminde yakaladığımız etkileyici doğallıkta bu gelişmelerin payı büyüktür. Daha sık saç ekimi yapma hayalinin peşinden koşarken geliştirilen Dhi choi kalem tekniği gibi yöntemler, saç ekiminde harikalar yaratmaktır. Başarılı saç ekimi sonuçları, saç ekimine duyulan ilginin her geçen gün daha da artmasına neden olur.

Dhi Saç Ekimi Tekniği Nedir?
Dhi Tekniği ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Dhi Tekniği ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Dhi saç  ekimi tekniği ile saç ekimi lokal anestezi altında, traşlı ya da traşsız olarak yapılabilir. Donör bölgeden alınan saç kökleri, Dhi kalem aracılığıyla alıcı bölgeye direkt olarak ekilir.

Donör bölgeden alınan foliküler ünite, Choi iğnesinin içine yerleştirilir. 40-45 derece açıyla, farklı çaplardaki iğnelere yerleştirilen uygun kalınlıktaki saç kökleri, önceden oluşturulan planlamaya uygun olarak saçlandırma yapılacak alana tek tek ekilir. Choi iğnesi, saç kökünü iterken aynı anda kafa derisine açtığı kanala saç kökünü yerleştirir.

Dhi saç ekimi operasyonunda en az 2 Choi kalem ve ortalama 10-12 adet farklı Choi ucu kullanılır. Çapları değişen uçlar ve kalemler, operasyondan önce, saç teli kalınlığına göre kişiye özel olarak seçilir.

Dhi saç ekimi tekniği ile büyük saç kayıpları tedavi edilebildiği gibi bölgesel saç dökülmesi, alın daraltma, saç gürleştirme gibi farklı saç ekimi operasyonları yapmak mümkündür. Traşsız saç ekimi yöntemi Dhi saç ekimi tekniği, bu özellikleri nedeniyle saç ekiminde çözüm olanaklarını çoğaltır. Erken dönem saç dökülmelerinde koruyucu saç ekimi operasyonu planlamasında dhi saç ekimi metodu tercih edilmektedir.

Dhi Saç Ekimi Öncesi

Saç ekimi ameliyatı öncesi, hastanın saç ekimi ve saç dökülmesi hakkında bilinçlendiği çok kıymetli bir süreçtir. Saç ekimi öncesi sürecin atlanması, bilgi eksikliğine, hastanın beklentilerinin anlaşılamamasına neden olur.

Saç ekiminde gerçekçi beklentiler etrafında buluşmak hem saç ekimi merkezi hem de hasta tarafında, önemli bir detaydır. İletişim kopukluğu nedeniyle saç ekiminde hastanın mutsuz olmasına neden olabilecek sorunlar, başarılı bir saç ekimi operasyonuna gölge düşürsün istemeyiz.

Medhair’de Dhi saç ekimi öncesi süreç online başvuru ile başlar, saç ekimi operasyonundan sonra 1 yıl boyunca hasta takibi ile devam eder.

Dhi Saç Ekimi Online Başvuru / Saç Ekimi Randevusu

Saç ekimine karar verdikten sonra en iyi saç ekimi kliniği arayışına girilir. Hastalarımızla yolumuz bu aşamada kesişir. Online başvuru sonrası size ulaşan ekibimiz, saç dökülme hikayenizden saç kaybının nedenlerini anlamaya çalışır, ameliyat öncesi merak ettiğiniz sorular cevaplanır.

Saç ekimi için uygun aday olduğunuza kesin olarak karar verilmesinin ardından, Türkiye’de Dhi saç ekimi tekniği ile saç ekimi ameliyatı olmanız için randevunuz planlanır.

Dhi Saç Ekimi Öncesi

Dhi Saç Ekimi İçin Uygun Aday mıyım?

Dhi Saç Ekimi Öncesi Kişiye Özel Konsültasyon

Dhi saç ekimi tekniği ile saç ekimi operasyonu öncesinde detaylı bir muayeneden geçersiniz. Ameliyata engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu olmadığında emin olmak amacıyla bu aşamada genel cerrahi protokolü uygulanır. Gerekli testler ve kan tahlilleri yapılırken, bir yandan donör bölge analiz edilir.

Hastanın yaşına ve saç dökülme tipine göre kişiye özel detaylı bir konsültasyon saç ekiminde ileriye dönük saç kayıpları ve hasta memnuniyeti açısından son derece önemlidir.

Dhi Saç Ekimi Öncesi Hazırlık

 • Saç ekimi operasyonlarından önce kan sulandırıcılara ara vermiş olmak gerekir.
 • Alkol ve sigara kullanımı, operasyondan birkaç gün öncesinde sonlandırılmalıdır.
 • Alerji, kronik hastalık, sürekli kullanılan ilaçlar konusunda kliniği bilgilendirmeniz istenecektir.
 • Kadınlarda saç ekimi öncesi saç boyası ya da kına gibi işlemlerden uzak durulması önemlidir.
 • Saç derisinde egzama ya da benzeri bir cilt hastalığı varsa, operasyondan önce bir dermatolog tarafından saç derisi tedavi edilmelidir.

Dhi Saç Ekimi Öncesi Planlama

Saç ekimini estetik açıdan ileriye taşıyan tek şey saç ekimi teknikleri değildir, saç ekimi tekniklerini mükemmel bir şekilde uygulamamızı sağlayan aslında planlamadır. Saç ekiminde operasyon yönetimi ve estetik perspektif edinmemizi, planlamaya borçlu olduğumuzu söyleyebiliriz.

Dhi saç ekimi tekniği ile saç ekimi operasyonu planlamasının içeriği, aşağı yukarı şöyledir:

 • Saç ekimi yapılacak alanlara göre donör bölgeden toplanacak greft sayısının belirlenmesi.
 • Saç köklerinin ekim yapılacak alıcı bölgelere pay edilmesi.
 • Saç köklerinin doğal uzama yönlerinin ve açılarının hesaplanması.
 • Saç çizgisinin çizilmesi.

Dhi Saç Ekimi Operasyonu

Dhi saç ekimi operasyonu öncesi lokal anestezi ile uygulama bölgeleri uyuşturulur. Donör bölgeden tek tek alınan saç kökleri kalınlıklarına göre uygun choi uçlu choi iğneye yerleştirildikten sonra, saç ekimi planlamasına göre doğrudan alıcı bölgedeki yerine aynı şekilde tek tek ekilir.

Dhi saç ekimi operasyonu ortalama 6-8 saat kadar sürer. Alın daraltma operasyonlarında bu süre daha kısa olabilir. Kadınlarda saç ekimi, saç gürleştirme, traşsız saç ekimi gibi operasyonların kesin süresi saç ekimi öncesi planlama sırasında netleşir.

Medhair’de Dhi Saç ekimi ameliyatı öncesi, operasyona dair tüm detaylar hasta ile paylaşılır. Operasyon sonrasına dair bilgilendirme yapılır.

Dhi Saç Ekimi Operasyonu

Dhi Saç Ekimi Sonrası

Dhi saç ekimi ameliyatından bir ya da iki gün sonra yara bakımı ve ilk yıkama yapılır. Saç köklerinin durumu kontrol edilir. Bu aşamadan sonrası giderek hızla rahatlar. İlk birkaç gün Dhi saç ekiminde en hassas dönemdir. İkinci günden sonra hasta ülkesine dönebilir.

Dhi Saç Ekimi 10 – 15 gün sonra

İki hafta içerisinde yaralar iyileşir ve kabuklar dökülmeye başlar. İyileşme sürecinin en hassas dönemi geride bırakılmış olur.

Dhi Saç Ekimi 1 ile 3 ay arasında

Ekilen saç köklerinden çıkan cılız saçlar bu sürede uzar ve şok dökülme ile tamamen dökülür. Estetik açıdan belli zorlukları olsa da şok dökülme, yeni saçlarınıza kavuşmanıza çok az kaldığının habercisidir.

Dhi Saç Ekimi 3 ile 6 ay arasında

Nakil edilen saç kökleri yeni yerlerinde güçlenmektedir ve kalıcı saçlarınız uzamaya başlamıştır..

Dhi Saç Ekimi 8 ay ve 1 yıl arasında

Artık saçlarınıza kavuşmuş durumdasınızdır. Saçlarınızla oynamanın, şekilde vermenin, uzatmak ya da kısacık kesmenin keyfini doyasıya sürebilirsiniz.

Dhi saç ekimi sonrası
Traşsız Saç Ekimi

Traşsız Saç Ekimi

Saç ekiminde traş, operasyonun daha sağlıklı ve rahat yapılmasını sağlar. Enfeksiyon riski traşsız saç ekiminde çok daha düşüktür. Fakat kadınlarda saç ekimi söz konusu olduğunda traşsız saç ekimi hastanın saç ekimi ameliyatına yaklaşımını önemli ölçüde etkiler.

Kafasını kazıtmak istemediğinden ötürü saç ekiminden imtina eden kadın ve erkekler için traşsız saç ekimi harika bir alternatif yöntemdir.

Dhi Tekniği Avantajları

 • Choi uçlar saç ekiminde doku hasarını minimize eden cerrahi araçlardır, Dhi saç ekimi tekniğinde yara iyileşme süreci bu sebeple hızlı geçer.
 • Dhi saç ekimi tekniği ile daha sık saç ekimi yapmak mümkündür.
 • Saç köklerinin dışarıda geçirdiği süre kısaldığı için Dhi saç ekimi tekniğinde greft ölümü oranı düşüktür.
 • Küçük kesikler düşük kanama riski gibi önemli bir avantaj sağlar.
 • Traşsız saç ekimi, Dhi saç ekimi tekniğinin bir başka çok önemli avantajıdır.

Dhi Tekniği Dezavantajları

 • Dhi saç ekimi diğer yöntemlere göre maliyeti yüksektir.
 • Dhi saç ekimi tekniği konusunda yeterince deneyimli olmayan kişiler tarafından yapılan operasyonlar, istenmeyen komplikasyonlara ya da başarısız saç ekimi sonuçlarına neden olabilir.
 • Dhi saç ekimi operasyonu ciddi bir deneyim gerektiren, estetik açıdan risk oranı yüksek bir saç ekimi tekniğidir.

Medhair’de Dhi Saç Ekimi

Medhair, on yıla yakın mesleki tecrübe ile saç ekiminde güncel teknikleri bir arada bulabileceğiniz, Türkiye’nin sayılı saç ekimi kliniklerinden biri.

İstanbul’da Dhi saç ekimi ile saçlarınıza kavuşmayı hayal ediyorsanız, bu hayali birlikte gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kadınlarda Dhi Saç Ekimi Uygulamaları

Saç ekimi, teknik olarak ilerledikçe ve Dhi saç ekimi tekniği gibi minimal invaziv saç ekimi teknikleri sayesinde saç ekiminde yapılabileceklerin sınırı genişledikçe, kadınlar arasında saç ekiminden faydalananların sayısı da giderek çoğalmaktadır.

Traşsız saç ekimi özelliği nedeniyle Dhi saç ekimi tekniği kadınlarda saç ekimi için son derece kullanışlı bir yöntemdir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

DHI saç ekimi fiyatları 25.000 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir. Özel fırsat ve kampanyalardan yararlanmak için konsültasyon formumuzu doldurabilirsiniz.

Saç Ekimi Analizi
3 Adım da Saç Ekimi Sürecinizi Planlayalım
Çevrimiçi sihirbazımızı kullanarak oranınızı 2 dakikadan daha kısa sürede hesaplayın.
Ücretsiz Saç Analizi Yaptırın!
Online Saç Ekim Analizi Talep Edin
DHI Saç Ekimi ve Fiyatları Sıkça Sorulan Sorular
Saç Ekiminde Dhi Yöntemi Nedir?
DHI saç ekimi, Direct Hair Implantation terimlerinin kısaltılmış halidir. Türkçesi Doğrudan Saç Ekimi olarak nitelendirilir. Bu işlemde choi isimli bir medikal kalem kullanılarak donör olarak belirlenen bölgeden greft toplama işi yapılır. Daha sonra elde edilen kalem ile saçların bulunduğu cilde yerleştirme işlemi yapılır. Bu uygulamada cilde kesi ve kanal açma gibi işlemler yapılmaz.
Dhi mi Yoksa FUE mi?
FUE tekniği genellikle geniş bir alana saç ekimi yapıldığında tercih edilen bir uygulamadır. Hastanın daha sık ekim yapılmaya ihtiyacı varsa DHI saç ekimi tekniği daha işlevsel olacaktır. FUE tekniği uygulanmadan evvel saçın tıraş edilmesi zorunludur. Ancak DHI tekniği uygulanırken sadece donör bölgeye saç tıraşı yapılması yeterli olur.
Dhi Saç Ekimi Sonrası İz Kalır mı?
Dhi saç ekimi sonrası iz kalma korkusu her zaman vardır. Ancak bu alanda deneyimli bir ekip tarafından yürütülen işlem sonrası iz kalmayacaktır. DHI tekniği ile ilgili özel eğitimli olan ve deneyimli bir ekip işlem yaparsa uygulama sonrasında hastada hiçbir şekilde iz kalmaz.
Dhi Saç Ekimi İkinci Kez Yapılabilir mi?
Dhi saç ekimi sadece bir kez yapılan bir işlem değildir. DHI saç ekimi ikinci kez de yapılabilir. İkinci uygulama yapılırken ilk uygulama ile arasında en az 6 ay süre olması gerekir. Daha önce bu teknikle saç ekimi yaptırdıysanız ve daha etkili sonuçların ortaya çıkmasını istiyorsanız tekrar yaptırabilirsiniz.
DHI Saç Ekimi Sonuçları Ne Zaman Görülür?
Dhi saç ekimi işlemi hemen sonuçları görülecek bir uygulama değildir. Bu uygulamada etkinin görülmesi için zaman geçmesi gerekir. En az 4-6 ay sonra yarı yarıya sonuçlar görülmeye başlayacaktır. Hastanın tam sonuç görmesi için 12-18 ay kadar beklemesi gerekir.
Dhi Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?
Dhi Saç Ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar elbette vardır. Güneşten korunmak gerekir. Az da olsa ağrı olabilir. Dhi saç ekimi sonrası yıkama için ortalama 3 gün beklenmelidir. Ama çok ince uçlu iğnelerle uygulama yapıldığı için kafa derisinde çok fazla tahribat meydana gelmez. Dhi saç ekimi sonrası yara ve kesik izi oluşmaz. Bu nedenle dhi saç ekimi sonrası iyileşme süreci çok kısadır.
Dhi Saç Ekimi İyileşme Süresi Ne Kadardır?
Dhi Saç Ekimiiyileşme sürecine ortalama bir hafta diyebiliriz. Uzmanınızın önerini dikkate alıp, saç ekimi yapılan deriyi gerektiği gibi koruduğunuzda bu süre daha da kısalabilir. Dhi saç ekimi sonrası 5-6 gün içinde kabuklanan deri dökülür. 15 ve 21. Günler arasında da dökülme yavaşlar ve son bulur. 3. Aydan sonra yeni saçların çıktığı görülür hale gelir.
Saç Ekimi Before After
Bizi bir de hastalarımızdan dinleyin.
Hastalarımızın deneyimlerine bir göz atın.

Ali Kıraç
★ ★ ★ ★ ★

Başta Doktorumuz ve Beyza hnm olmak üzere bütün çalışanlara çok teşekkür ederim ilgi alaka ve güler yüzlü davranışlarından dolayı. Bence böyle saç ekim düşüncesi olan arkadaşlarımı gönül rahatlığı ile Medhair Clinic saç ekim merkezine gelmelerini tavsiye ederim 👏👏

Şenay Yaşar
★ ★ ★ ★ ★

6 ay önce nişanlıma sakal ekimi yaptırdık sonuç muhteşem oldu yanaklarındaki seyrek bölgeleri sıklaştırdık bıyık bölgesinde kökleri yoktu şimdi sakallarını kesmeye kıyamıyor 🙂 Teşekkürler

Mehmet Ersoy
★ ★ ★ ★ ★

Saç ektirmeye gelmeden önce çok tereddüt etmiştim, fakat işlemden gayet memnun kaldım, verilen hizmet çok güzeldi. Ekip arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum şuana kadarki süreçten çok memnun kaldım.

Şükrü Kalan
★ ★ ★ ★ ★

Medhair ailesine çok teşekkür ederim çok güzel ağırlandık.oparasyonum çok başarılı geçti.iyiki yaptırmışım diyeceğime inanıyorum.Elif hanıma parantez açmak istiyorum.güleryüzüyle ilgi alakasıyla bizi mest etti. Kendisine sonsuz teşekkürler…

Rıdvan Yıldız
★ ★ ★ ★ ★

Tavsiye üzerine saç ektirmeye geldim genel olarak saçımın gorunumden memnunum ekibin sıcak kanlılığı süreçte içinizin rahat etmesini sağlıyor odalar gayet temizdi ilgi ve alakalılardı çok teşekkürler herkese herkesin emeğine sağlık.

Deniz Demir
★ ★ ★ ★ ★

Araştırmalar sonucunda saç ekimi yaptırmak için doğru yerin burası olduğuna karar verdim sonucumdan gayet memnunum ekibin tutumu doktor beyin ilgisi alakası operasyon sürecinin rahat geçmesi açısından iyi oldu teşekkürler Medhair.

Kaan Keskin
★ ★ ★ ★ ★

21/01/2021 tarihinde dhi tekniği ile yaklaşık 8 saat süren saç ekim işlemi yaptırdım. Operasyon süresi uzun gibi görünmesine rağmen ağrısız ve konforluydu.Ekim sonrası da herhangi bir ağrı oluşmadı. Emeklerinden dolayi tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Diğer Tedaviler
Saç Ekimi Fiyatları Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Nedir? Saç ekimi, saç kökü nakli olarak özetlenebilir. Kişinin kendi saç kökleri, saçsız bölgeye ekilir ve bir süre sonra bu köklerden uzayan yeni saçlar ile kellik kalıcı olarak ..

Devamı >
Kaş Ekimi Kaş Ekimi

Hangi durumlarda kaş ekimi işlemine başvurulur? Kaş ekimi uygulaması, adından da anlaşılacağı üzere bir ekim, yani, bir gürleştirme ve yeniden dizayn uygulamasıdır. Pek çok kadın ve erkek baş..

Devamı >
Sakal Ekimi Sakal Ekimi

Erkekler için sakal yüzdeki bir aksesuar gibidir Erkekler için sakalın önemi yüzdeki aksesuar ve estetik görünümün ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilir. Sakalları istediği çıkan bir erk..

Devamı >
Safir Saç Ekimi Safir Saç Ekimi

Safir Saç Ekimi Nedir? Safir saç ekimi , FUE saç ekimi tekniğinin safir cevherinden üretilmiş keskin uçlu özel cerrahi kalemlerle uygulanan minimal invaziv gelişmiş versiyonudur. Saç dökül..

Devamı >
Fue Saç Ekimi Fue Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi Nedir? FUE saç ekimi, saç kayıplarını ve kelliği kalıcı olarak tedavi etmek üzere, lokal anestezi altında gerçekleştirilen saç kökü nakli estetik operasyonudur. Saç dökülmesi..

Devamı >
DHI Saç Ekimi ve Fiyatları DHI Saç Ekimi ve Fiyatları

Dhi Saç Ekimi Tekniği Nedir? Dhi saç ekimi, açık ifadesiyle Direct Hair Implantation, başın ense kısmındaki dökülmeye karşı dirençli saç köklerinin tek tek alınıp, saçlandırma yapılacak alı..

Devamı >