DHI saç ekimi halk dilinde kalem tekniği diye de bilinen saç ekimi uygulamasıdır.  DHI saç ekimi tekniğini diğer saç ekim tekniklerinden ayıran belirli noktalar vardır. Saç ekimi tekniklerin hepsinde donör bölge olarak belirlenen iki kulak arası ense bölümünden saç kökleri (greftler)  toplanır. Toplanan greftler ekim planlanan bölgeye mikro kanallar açılmasının ardından yerleştirilir. DHI kalem tekniğinde ise toplanan greftler kullanılan implanter ile kanallar açılmadan ekim işlemini de içinde barındıran iğnelere yerleştirilerek direk ekim aşamasına geçilir. Bu işlem sıralaması DHI kalem tekniğini diğer tekniklerden ayıran en önemli noktadır.

DHI saç ekimi tekniğinin avantajlarından bahsedecek olursak;

  • En dikkat çekici avantajlarının bir tanesi de saç ekimi planlanan bölgenin tıraş edilmeden, mevcut saç uzunluğu koruyarak ekim yapılabilmesidir.
  • DHI saç ekimi tekniği ile operasyon yapıldığında greftlerin toplanmasının ardından mikro kanalların açılma işlemi olmayıp direk ekime geçilmesiyle greftler dışarıda bekleme süresi en aza inmektedir. Ekim sırasında ve sonrasında saç kökü kaybı azaltılmış olmaktadır.
  • DHI saç ekimi tekniğinde kullanılan kalemler ile açı ve yön verme kolaylaşmakta ve ekilen saç köklerinin açıları çok daha rahat şekilde belirlenebilmektedir.

BİZE ULAŞIN