DHI Saç Ekimi ve Fiyatları

DHI Saç Ekimi ve Fiyatları

Dhi Saç Ekimi : Saç dökülmesi, hem erkeklerde hem de kadınlarda sıkça karşılaşılan ve günlük yaşamı etkileyebilen bir durumdur. Bu sorun, genellikle genetik yatkınlık, yaşam tarzı faktörleri, hormonal değişiklikler, çevresel etkenler ve bazı sağlık koşulları gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkar. Saç dökülmesi, kişinin kendine olan güvenini ve toplum içindeki görünümünü doğrudan etkileyebilir, bu nedenle pek çok kişi bu soruna çözüm aramaktadır.

Saç ekimi, saç dökülmesinin tedavisinde popüler ve etkili bir yöntemdir. Bu işlem, saçın yoğun olduğu bölgelerden alınan sağlıklı saç foliküllerinin, saçın seyreldiği veya tamamen döküldüğü alanlara nakledilmesi esasına dayanır. Saç ekimi yöntemleri arasında FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) ve DHI (Doğrudan Saç Ekimi) gibi teknikler bulunmaktadır. FUE yöntemi, saç foliküllerinin tek tek alınıp ekilmesini içerirken, DHI ise daha doğrudan bir ekim işlemi sunar ve genellikle daha doğal sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur.

Dhi Saç Ekimi Nedir?

DHI, yani “Doğrudan Saç Ekimi”, saç ekimi teknikleri arasında öne çıkan, son derece gelişmiş bir yöntemdir. Bu teknik, saç foliküllerinin alınması ve ekilmesi işlemlerini, özel olarak tasarlanmış bir kalem benzeri alet aracılığıyla gerçekleştirir. Bu alet, saç köklerinin doğrudan saçsız veya seyrek bölgelere hassas ve doğru bir şekilde nakledilmesine olanak tanır. Bu sayede, klasik yöntemlerde gereken kanal açma işlemine gerek kalmaz, bu da işlem sırasında dokuların daha az zarar görmesini sağlar.

DHI yönteminin en büyük avantajlarından biri, elde edilen sonuçların son derece doğal görünmesidir. Saç köklerinin yerleştirilme açısı ve yönü üzerinde yüksek derecede kontrol sağlayan bu yöntem, saçın doğal büyüme paternine uygun bir görünüm kazandırır. Ayrıca, DHI işleminin iyileşme süreci, diğer saç ekimi tekniklerine göre genellikle daha hızlıdır, çünkü daha az invaziv bir işlemdir.

DHI ve FUE yöntemleri arasındaki başlıca fark, DHI’de kullanılan özel aletin, saç köklerinin doğrudan ve tek seferde ekilmesini mümkün kılmasıdır. Bu, genel işlem süresini kısaltabilir ve daha az rahatsızlıkla sonuçlanabilir. Her iki yöntem de kalıcı ve doğal görünümlü sonuçlar sunsa da, DHI’nin özellikle saç ekimi konusunda daha hassas bir yaklaşım arayan bireyler için ideal olduğu söylenebilir.

Dhi  Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI tekniği ile saç ekimi işlemi, şu şekilde gerçekleştirilir:

Saç Köklerinin Toplanması: İşlem, donör bölge olarak adlandırılan, genellikle ensede bulunan ve saç dökülmesinden etkilenmeyen bir bölgeden saç köklerinin toplanmasıyla başlar. Bu toplama işlemi için, yüksek hassasiyetle çalışan mikromotor adı verilen bir cihaz kullanılır. Mikromotor, saç foliküllerini tek tek ve zarar vermeden çıkarmak için tasarlanmıştır.

Saç Köklerinin Hazırlanması: Çıkarılan saç kökleri, dış etkenlerden korunmaları ve canlılıklarını yitirmemeleri için özel olarak hazırlanmış bir besleyici solüsyon içinde saklanır. Bu solüsyon, saç köklerinin nakil işlemine kadar en iyi koşullarda tutulmasını sağlar.

Saç Köklerinin Ekilmesi: Saç köklerinin ekilmesi aşamasında, DHI tekniğinin en önemli aracı olan özel bir kalem kullanılır. Bu kalem, saç köklerini doğrudan ve hassas bir şekilde ekilecek alanlara yerleştirmek için tasarlanmıştır. Kalem, her bir saç kökünü tek tek alır ve saçın doğal büyüme yönüne uygun olarak deri altına yerleştirir. Bu yöntem, kanal açma ihtiyacını ortadan kaldırır ve saç köklerinin daha az zarar görmesini sağlar.

DHI saç ekimi yöntemi, saç dökülmesi sorunu yaşayan bireyler için doğal ve yoğun bir saç görünümü sunan etkili bir çözümdür. Bu yöntem, yüksek hassasiyet gerektiren bir işlem olduğu için, deneyimli ve uzman bir ekip tarafından uygulanmalıdır. DHI saç ekimi, özellikle ekim alanının doğal görünümünü korumak ve saçın doğal yönünde büyümesini sağlamak isteyen kişiler için ideal bir seçenektir.

Saç Ekimi Öncesi

Saç ekimi ameliyatı öncesi, hastanın saç ekimi ve saç dökülmesi hakkında bilinçlendiği çok kıymetli bir süreçtir. Saç ekimi öncesi sürecin atlanması, bilgi eksikliğine, hastanın beklentilerinin anlaşılamamasına neden olur.

Saç ekiminde gerçekçi beklentiler etrafında buluşmak hem saç ekimi merkezi hem de hasta tarafında, önemli bir detaydır. İletişim kopukluğu nedeniyle saç ekiminde hastanın mutsuz olmasına neden olabilecek sorunlar, başarılı bir saç ekimi operasyonuna gölge düşürsün istemeyiz.

Medhair’ de saç ekimi öncesi süreç online başvuru ile başlar, saç ekimi operasyonundan sonra 1 yıl boyunca hasta takibi ile devam eder.

Online Başvuru / Saç Ekimi Randevusu

Saç ekimine karar verdikten sonra en iyi saç ekimi kliniği arayışına girilir. Hastalarımızla yolumuz bu aşamada kesişir. Online başvuru sonrası size ulaşan ekibimiz, saç dökülme hikayenizden saç kaybının nedenlerini anlamaya çalışır, ameliyat öncesi merak ettiğiniz sorular cevaplanır.

Saç ekimi için uygun aday olduğunuza kesin olarak karar verilmesinin ardından, Türkiye’de Dhi tekniği ile saç ekimi ameliyatı olmanız için randevunuz planlanır.

Saç Ekimi Öncesi Kişiye Özel Konsültasyon

Dhi tekniği ile saç ekimi operasyonu öncesinde detaylı bir muayeneden geçersiniz. Ameliyata engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu olmadığında emin olmak amacıyla bu aşamada genel cerrahi protokolü uygulanır. Gerekli testler ve kan tahlilleri yapılırken, bir yandan donör bölge analiz edilir.

Hastanın yaşına ve saç dökülme tipine göre kişiye özel detaylı bir konsültasyon saç ekiminde ileriye dönük saç kayıpları ve hasta memnuniyeti açısından son derece önemlidir.

Saç Ekimi Öncesi Hazırlık

 • Saç ekimi operasyonlarından önce kan sulandırıcılara ara vermiş olmak gerekir.
 • Alkol ve sigara kullanımı, operasyondan birkaç gün öncesinde sonlandırılmalıdır.
 • Alerji, kronik hastalık, sürekli kullanılan ilaçlar konusunda kliniği bilgilendirmeniz istenecektir.
 • Kadınlarda saç ekimi öncesi saç boyası ya da kına gibi işlemlerden uzak durulması önemlidir.
 • Saç derisinde egzama ya da benzeri bir cilt hastalığı varsa, operasyondan önce bir dermatolog tarafından saç derisi tedavi edilmelidir.

Saç Ekimi Öncesi Planlama

Saç ekimini estetik açıdan ileriye taşıyan tek şey saç ekimi teknikleri değildir, saç ekimi tekniklerini mükemmel bir şekilde uygulamamızı sağlayan aslında planlamadır. Saç ekiminde operasyon yönetimi ve estetik perspektif edinmemizi, planlamaya borçlu olduğumuzu söyleyebiliriz.

Dhi tekniği ile saç ekimi operasyonu planlamasının içeriği, aşağı yukarı şöyledir:

 • Saç ekimi yapılacak alanlara göre donör bölgeden toplanacak greft sayısının belirlenmesi.
 • Saç köklerinin ekim yapılacak alıcı bölgelere pay edilmesi.
 • Saç köklerinin doğal uzama yönlerinin ve açılarının hesaplanması.
 • Saç çizgisinin çizilmesi.

Dhi Tekniği

Dhi tekniği operasyonu öncesi lokal anestezi ile uygulama bölgeleri uyuşturulur. Donör bölgeden tek tek alınan saç kökleri kalınlıklarına göre uygun choi uçlu choi iğneye yerleştirildikten sonra, saç ekimi planlamasına göre doğrudan alıcı bölgedeki yerine aynı şekilde tek tek ekilir.

 

Dhi tekniği operasyonu ortalama 6-8 saat kadar sürer. Alın daraltma operasyonlarında bu süre daha kısa olabilir. Kadınlarda saç ekimi, saç gürleştirme, traşsız saç ekimi gibi operasyonların kesin süresi saç ekimi öncesi planlama sırasında netleşir.

Dhi Tekniği Sonrası

Saç ekimi operasyonu bir ya da iki gün sonra yara bakımı ve ilk yıkama yapılır. Saç köklerinin durumu kontrol edilir. Bu aşamadan sonrası giderek hızla rahatlar. İlk birkaç gün saç ekiminde en hassas dönemdir. İkinci günden sonra hasta ülkesine dönebilir.

Dhi Tekniği 10 – 15 gün sonra

İki hafta içerisinde yaralar iyileşir ve kabuklar dökülmeye başlar. İyileşme sürecinin en hassas dönemi geride bırakılmış olur.

Dhi Tekniği 1 ile 3 ay arasında

Ekilen saç köklerinden çıkan cılız saçlar bu sürede uzar ve şok dökülme ile tamamen dökülür. Estetik açıdan belli zorlukları olsa da şok dökülme, yeni saçlarınıza kavuşmanıza çok az kaldığının habercisidir.

Dhi Tekniği 3 ile 6 ay arasında

Nakil edilen saç kökleri yeni yerlerinde güçlenmektedir ve kalıcı saçlarınız uzamaya başlamıştır..

Dhi Tekniği 8 ay ve 1 yıl arasında

Artık saçlarınıza kavuşmuş durumdasınızdır. Saçlarınızla oynamanın, şekilde vermenin, uzatmak ya da kısacık kesmenin keyfini doyasıya sürebilirsiniz.

Traşsız Saç Ekimi

Saç ekiminde traş, operasyonun daha sağlıklı ve rahat yapılmasını sağlar. Enfeksiyon riski traşsız saç ekiminde çok daha düşüktür. Fakat kadınlarda saç ekimi söz konusu olduğunda traşsız saç ekimi hastanın saç ekimi ameliyatına yaklaşımını önemli ölçüde etkiler.

Kafasını kazıtmak istemediğinden ötürü saç ekiminden imtina eden kadın ve erkekler için traşsız saç ekimi harika bir alternatif yöntemdir.

Dhi Saç Ekimi Avantajları
 • Choi uçlar saç ekiminde doku hasarını minimize eden cerrahi araçlardır, Dhi tekniğinde yara iyileşme süreci bu sebeple hızlı geçer.
 • Dhi tekniği ile daha sık saç ekimi yapmak mümkündür.
 • Saç köklerinin dışarıda geçirdiği süre kısaldığı için Dhi tekniğinde greft ölümü oranı düşüktür.
 • Küçük kesikler düşük kanama riski gibi önemli bir avantaj sağlar.
 • Traşsız saç ekimi, Dhi tekniğinin bir başka çok önemli avantajıdır.
Dhi Tekniği Dezavantajları
 • Dhi tekniğinin diğer yöntemlere göre maliyeti yüksektir.
 • Dhi saç ekimi tekniği konusunda yeterince deneyimli olmayan kişiler tarafından yapılan operasyonlar, istenmeyen komplikasyonlara ya da başarısız saç ekimi sonuçlarına neden olabilir.
 • Dhi saç ekimi operasyonu ciddi bir deneyim gerektiren, estetik açıdan risk oranı yüksek bir saç ekimi tekniğidir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

DHI tekniği saç ekimi fiyatları 45.000 TL ile 60.000 TL arasında değişmektedir. Özel fırsat ve kampanyalardan yararlanmak için konsültasyon formumuzu doldurabilirsiniz.

DHI saç ekimi yorumları için google işletme hesabımızı inceleyebilirsiniz.

Instagram: @medhairclinic

Saç Ekimi Analizi
3 Adım da Saç Ekimi Sürecinizi Planlayalım
Çevrimiçi sihirbazımızı kullanarak oranınızı 2 dakikadan daha kısa sürede hesaplayın.
Ücretsiz Saç Analizi Yaptırın!
Online Saç Ekim Analizi Talep Edin
DHI Saç Ekimi ve Fiyatları Sıkça Sorulan Sorular
Saç Ekiminde Dhi Yöntemi Nedir?
DHI saç ekimi, Direct Hair Implantation terimlerinin kısaltılmış halidir. Türkçesi Doğrudan Saç Ekimi olarak nitelendirilir. Bu işlemde choi isimli bir medikal kalem kullanılarak donör olarak belirlenen bölgeden greft toplama işi yapılır. Daha sonra elde edilen kalem ile saçların bulunduğu cilde yerleştirme işlemi yapılır. Bu uygulamada cilde kesi ve kanal açma gibi işlemler yapılmaz.
Dhi mi Yoksa FUE mi?
FUE tekniği genellikle geniş bir alana saç ekimi yapıldığında tercih edilen bir uygulamadır. Hastanın daha sık ekim yapılmaya ihtiyacı varsa DHI saç ekimi tekniği daha işlevsel olacaktır. FUE tekniği uygulanmadan evvel saçın tıraş edilmesi zorunludur. Ancak DHI tekniği uygulanırken sadece donör bölgeye saç tıraşı yapılması yeterli olur.
Dhi Saç Ekimi Sonrası İz Kalır mı?
Dhi saç ekimi sonrası iz kalma korkusu her zaman vardır. Ancak bu alanda deneyimli bir ekip tarafından yürütülen işlem sonrası iz kalmayacaktır. DHI tekniği ile ilgili özel eğitimli olan ve deneyimli bir ekip işlem yaparsa uygulama sonrasında hastada hiçbir şekilde iz kalmaz.
Dhi Saç Ekimi İkinci Kez Yapılabilir mi?
Dhi saç ekimi sadece bir kez yapılan bir işlem değildir. DHI saç ekimi ikinci kez de yapılabilir. İkinci uygulama yapılırken ilk uygulama ile arasında en az 6 ay süre olması gerekir. Daha önce bu teknikle saç ekimi yaptırdıysanız ve daha etkili sonuçların ortaya çıkmasını istiyorsanız tekrar yaptırabilirsiniz.
DHI Saç Ekimi Sonuçları Ne Zaman Görülür?
Dhi saç ekimi işlemi hemen sonuçları görülecek bir uygulama değildir. Bu uygulamada etkinin görülmesi için zaman geçmesi gerekir. En az 4-6 ay sonra yarı yarıya sonuçlar görülmeye başlayacaktır. Hastanın tam sonuç görmesi için 12-18 ay kadar beklemesi gerekir.
Dhi Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?
Dhi Saç Ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar elbette vardır. Güneşten korunmak gerekir. Az da olsa ağrı olabilir. Dhi saç ekimi sonrası yıkama için ortalama 3 gün beklenmelidir. Ama çok ince uçlu iğnelerle uygulama yapıldığı için kafa derisinde çok fazla tahribat meydana gelmez. Dhi saç ekimi sonrası yara ve kesik izi oluşmaz. Bu nedenle dhi saç ekimi sonrası iyileşme süreci çok kısadır.
Dhi Saç Ekimi İyileşme Süresi Ne Kadardır?
Dhi Saç Ekimiiyileşme sürecine ortalama bir hafta diyebiliriz. Uzmanınızın önerini dikkate alıp, saç ekimi yapılan deriyi gerektiği gibi koruduğunuzda bu süre daha da kısalabilir. Dhi saç ekimi sonrası 5-6 gün içinde kabuklanan deri dökülür. 15 ve 21. Günler arasında da dökülme yavaşlar ve son bulur. 3. Aydan sonra yeni saçların çıktığı görülür hale gelir.
Saç Ekimi Before After
Bizi bir de hastalarımızdan dinleyin.
Hastalarımızın deneyimlerine bir göz atın.

Ali Kıraç
★ ★ ★ ★ ★

Başta Doktorumuz ve Beyza hnm olmak üzere bütün çalışanlara çok teşekkür ederim ilgi alaka ve güler yüzlü davranışlarından dolayı. Bence böyle saç ekim düşüncesi olan arkadaşlarımı gönül rahatlığı ile Medhair Clinic saç ekim merkezine gelmelerini tavsiye ederim 👏👏

Şenay Yaşar
★ ★ ★ ★ ★

6 ay önce nişanlıma sakal ekimi yaptırdık sonuç muhteşem oldu yanaklarındaki seyrek bölgeleri sıklaştırdık bıyık bölgesinde kökleri yoktu şimdi sakallarını kesmeye kıyamıyor 🙂 Teşekkürler

Mehmet Ersoy
★ ★ ★ ★ ★

Saç ektirmeye gelmeden önce çok tereddüt etmiştim, fakat işlemden gayet memnun kaldım, verilen hizmet çok güzeldi. Ekip arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum şuana kadarki süreçten çok memnun kaldım.

Şükrü Kalan
★ ★ ★ ★ ★

Medhair ailesine çok teşekkür ederim çok güzel ağırlandık.oparasyonum çok başarılı geçti.iyiki yaptırmışım diyeceğime inanıyorum.Elif hanıma parantez açmak istiyorum.güleryüzüyle ilgi alakasıyla bizi mest etti. Kendisine sonsuz teşekkürler…

Rıdvan Yıldız
★ ★ ★ ★ ★

Tavsiye üzerine saç ektirmeye geldim genel olarak saçımın gorunumden memnunum ekibin sıcak kanlılığı süreçte içinizin rahat etmesini sağlıyor odalar gayet temizdi ilgi ve alakalılardı çok teşekkürler herkese herkesin emeğine sağlık.

Deniz Demir
★ ★ ★ ★ ★

Araştırmalar sonucunda saç ekimi yaptırmak için doğru yerin burası olduğuna karar verdim sonucumdan gayet memnunum ekibin tutumu doktor beyin ilgisi alakası operasyon sürecinin rahat geçmesi açısından iyi oldu teşekkürler Medhair.

Kaan Keskin
★ ★ ★ ★ ★

21/01/2021 tarihinde dhi tekniği ile yaklaşık 8 saat süren saç ekim işlemi yaptırdım. Operasyon süresi uzun gibi görünmesine rağmen ağrısız ve konforluydu.Ekim sonrası da herhangi bir ağrı oluşmadı. Emeklerinden dolayi tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Diğer Tedaviler
Saç Ekimi Fiyatları Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Nedir? Saç ekimi, saç kökü nakli olarak özetlenebilir. Kişinin kendi saç kökleri, saçsız bölgeye ekilir ve bir süre sonra bu köklerden uzayan yeni saçlar ile kellik kalıcı olarak ..

Devamı >
Kaş Ekimi Kaş Ekimi

Yüz bölgesinde bir kişinin ifadesini belirleyen yerlerin başında kuşkusuz ki kaşlar gelir. Her ne kadar kaşların önemi her zaman tam olarak anlaşılamasa da kaşların şekli, gürlüğü, yüz hatlarıyla uyum..

Devamı >
Sakal Ekimi Sakal Ekimi

Sakal ekimi son yıllarda daha fazla talep görmeye başlayan bir uygulamadır. Bu işlem erkeklerin sakal ve bıyık bölgesini kapsayan alandaki seyrek kılların olduğu ya da hiç kılın olmadığı yerlere saç..

Devamı >
Safir Saç Ekimi Safir Saç Ekimi

Safir saç ekimi , daha sık saç ekimi yapma imkanı ile saç ekiminde en doğal sonuçları elde etmemizi sağlayan, ileri versiyon bir FUE tekniği uygulamasıdır.Mümkün olan en çok sayıda grefti en iyi şek..

Devamı >
Fue Saç Ekimi Fue Saç Ekimi

FUE’nin açılımı Foliküler Ünite Ekstraksiyonu şeklindedir. FUE tekniği, saç ekimi operasyonlarında kullanılan tüm tekniklerin de esasını oluşturur. Saç ekimi dediğimizde teknik olarak FUE saç ekimi..

Devamı >
DHI Saç Ekimi ve Fiyatları DHI Saç Ekimi ve Fiyatları

Dhi Saç Ekimi : Saç dökülmesi, hem erkeklerde hem de kadınlarda sıkça karşılaşılan ve günlük yaşamı etkileyebilen bir durumdur. Bu sorun, genellikle genetik yatkınlık, yaşam tarzı faktörleri, hormonal..

Devamı >