Saç Ekimi Öncesi

Saç Ekimi Öncesi

Sağlık Problemleri

Bir saç ekimi işlemi yapılmadan önce saç ekim uzmanınızı sağlık sorunlarınız ve düzenli olarak kullandığınız ilaçlar hakkında bilgilendirmeniz gerekiyor.  Bir sağlık sorununuz olması durumunda operasyonla ilgili  doktorunuza danışarak saç ekim operasyonu onayı almayı unutmayın.

İlaçlar

Sağlık sorununuzla ilgili doktorunuzla görüşerek onay aldıysanız  saç ekimi  işleminden 3 gün önce düzenli olarak aldığınız Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlara bir süre ara vermelisiniz.

Operasyondan Bir Gün Önce

Saç ekimi öncesinde alkol tüketmemenizi öneriyoruz.  Saç ekim operasyon anında lokal anestezi etkisi gösterecek ilaçlar kullanıyoruz. Bu ilaçlarla etkileşme tehlikesi olduğu için 1-2 gün önce alkol  alımını sınırlamalısınız.

Sigara tüketimine de bir süre ara vermenizi öneriyoruz. Sigara içen kişilerde kafa derisine olan kan akışı daha yavaş olur. Ayrıca damarlar daralabilir ve ektiğimiz saçların büyümesi ile sağlıklı gelişimi engellenebilir. Tüm bu nedenlere bağlı olarak saç ekiminden 1-2 gün önce ve ekim sonrası 7-10 gün sigara içmemelisiniz.

Operasyon Günü

Operasyonda Ne Giyinmelisiniz?

Operasyon günü düğmeli gömlek veya geniş yakaya sahip kıyafetler giymeniz operasyonu daha konforlu hale getirecektir.

Saç ekimi yapılan bölgeye ekim sonrası temas olmamalıdır. Bölgeye teması engellemek adına rahat çıkarabileceğiniz kıyafetler giymelisiniz.

Saç ekim işlemi ortaama 5-6 saat kadar sürer. Ekilecek greft sayısına göre de işlemin süresi değişir.

Operasyon günü rahat edeceğiniz bir kıyafet tercih etmeniz önerimizdir.

Saç Ekimi Öncesi Hazırlık

Saç ekim işlemini gerçekleştireceğimiz günün sabahına hafif bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz.

Operasyonun yapılacağı gün uykunuzu almalı ve saç ekimi öncesi kişisel hijyeninize dikkat etmelisiniz. Merkezimize saç ekimi için dinlenmiş olarak gelmelisiniz.

FUE operasyonu sırasında

Saç ekimi sırasında refakatçi kabul edilmiyor.

Refakatçilerinizi bekleme salonumuzda  misafir ediyoruz ve işlem sonrası görüşmenize izin veriyoruz.  Saç ekimi yapılırken sakız çiğnememeli, çok fazla konuşmaktan kaçınmalı ve mümkün olduğunca telefonunuzu kullanmamalısınız.

 

 

 

 

Diğer Yazılar
Post Operatif Saç Yıkama Post Operatif Saç Yıkama

Post Operatif Saç Yıkama Saç ekimi tamamlandıktan sonra üçüncü gün saçlarınızı yıkamaya başlıyorsunuz. Bu süreçte saçlarınızı 15 gün boyunca hiç aksatmadan günde en az bir defa ılık su eşliğinde yıka..

Devamı >
Saç Ekimi Sonrası Saç Ekimi Sonrası

Operasyondan Hemen Sonra- İlk Gece: Saç ekimi sonrasında donör olarak kullanılan bölgeye bandaj uygulaması gerçekleştiriyoruz. Sizler işlemden sonra bölgede şişlik oluşmaması adına da alın bandı takm..

Devamı >
Saç Ekimi Öncesi Saç Ekimi Öncesi

Sağlık Problemleri Bir saç ekimi işlemi yapılmadan önce saç ekim uzmanınızı sağlık sorunlarınız ve düzenli olarak kullandığınız ilaçlar hakkında bilgilendirmeniz gerekiyor.  Bir sağlık sorununuz olma..

Devamı >
Saç Ekimi Analizi
3 Adım da Saç Ekimi Sürecinizi Planlayalım
Çevrimiçi sihirbazımızı kullanarak oranınızı 2 dakikadan daha kısa sürede hesaplayın.
Ücretsiz Saç Analizi Yaptırın!
Online Saç Ekim Analizi Talep Edin