fbpx
Whatsapp
Hemen Ara
Kapat

Traşsız Saç Ekim Tekniği

Saç ektirmeyi isteyen birçok kişi operasyon aşamasında saçın tıraşlanması gerektiğini duyduğu zaman çekimser yaklaşır ve operasyondan vazgeçme düşüncesine kapılır. Saç ekim sırasında yaşanan çekimserliği ortadan kaldırmak ve kişilerin saçlı dolaşabilmeleri için Traşsız Saç Ekim Tekniği geliştirilmiştir.

Traşsız Saç Ekimi yapılması için operasyondan önce kişiler saçlarını biraz uzun tutması gerekmektedir. Saçın uzatılmasının nedeni donör bölgenin işlem yapılmayacak saçların arasına saklayabilmektir. Traşsız Saç Ekiminde de FUE  tekniği uygulanmaktadır. İlk olarak saç köklerinin alınacağı donör bölge belirlenir. Cerrah, ekip arkadaşlarının yardımıyla en az etkiyle belirlenen güçlü ve sağlıklı saç kökleri alır. Daha sonra alınan saç kökleri ekime hazır hale getirilir ve ekim doğal görünüm oluşturulacak şekilde gerçekleşir.

Gerçekleşen operasyon sonrası donör bölgenin hızlı ve çabuk kapanması, günlük yaşama daha hızlı dönmek, kadınlarda ve erkeklerde saçın ortalama boyuta gelmesini bekleme süresini azaltmak gibi avantajları vardır.