Safir Saç Ekimi

Safir Saç Ekimi

Safir saç ekimi , daha sık saç ekimi yapma imkanı ile saç ekiminde en doğal sonuçları elde etmemizi sağlayan, ileri versiyon bir FUE tekniği uygulamasıdır.Mümkün olan en çok sayıda grefti en iyi şekilde nakletmek, saç ekiminde başarının önemli kriterlerinden biridir. Ekilen saçlar hem olabildiğince sık görünmeli hem de saç ekimi olduğu asla anlaşılmayacak kadar doğal durmalıdır.

Safir FUE tekniği, saç ekiminde ulaşmak istediğimiz mükemmelliğe en çok yaklaşan saç ekimi yöntemidir diyebiliriz. 

Safir bıçaklarla açılan mikro kanallar sayesinde donör bölgeden toplanan saç köklerini alıcı bölgede maksimum hacim elde edecek şekilde değerlendirebiliyor olmak, saç ekiminde çözüm olanaklarını bir üst noktaya çıkarır. Doğallığın çıtası Safir FUE sayesinde her geçen gün yükselmektedir. 

Kusursuz bir saç ekimi hayal edenlerin tercihi Safir FUE, en iyi saç ekimi sonuçlarını elde etmemizi sağlar.

Safir Saç Ekimi Nedir?

Safir saç ekimi , FUE saç ekimi tekniğinin safir cevherinden üretilmiş keskin uçlu özel cerrahi kalemlerle uygulanan minimal invaziv gelişmiş versiyonudur.

Saç dökülmelerine kalıcı olarak çözüm getiren saç ekimi operasyonları, FUE tekniğinin geliştirilmesi ile birlikte yaygın olarak uygulanmaya başlar. Saç köklerinin donör bölgeden tek tek toplanıp, saçsız bölgeye tek tek açılan kanallara ekilmesi, bir tür mikro cerrahi uygulaması olsa da geniş bir alanda 4 bin ile 6 bin arasında değişen sayıda mikro yara açmak, toplamda önemli bir doku tahribatına neden olur. Safir FUE saç ekimi tekniğinde bu mikro yaraların neden olduğu doku travması en aza indirgenir.

Keskin safir bıçakların açtığı şeklindeki kanallar çok daha küçüktür. Pürüzsüz bir cerrahi kesi, yara iyileşme sürecini önemli ölçüde kısaltır, doku deformasyonunu azaltır ve çok daha doğal saç ekimi sonuçları elde etmemize yardımcı olur.

Safir Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir saç ekimi , donör bölgeden alınan saç köklerinin saç ekimi yapılacak alana safir uçlu bıçaklarla açılan V şeklindeki kesilere tek tek ekilmesiyle yapılır.

Hangi saç ekimi yöntemi kullanılıyor olursa olsun saç ekiminde sonucu belirleyecek ilk ve en önemli parametre donör bölgedeki saç rezervidir. Safir FUE tekniği ile ileri derece saç kayıplarında dahi beklentinin üzerinde sonuçlar elde etmek mümkündür fakat verici bölgede yeteri kadar saç olup olmadığını tespit etmek, hastanın beklentilerini karşılayabilmek açısında önemlidir.

Safir saç ekimi, uygulama aşamaları bakımından FUE saç ekimi ile aynıdır. Saç kökleri toplanırken FUE tekniğinde olduğu gibi çelik punchlar kullanılır. Safir FUE’nin farkı alıcı bölgeye kanal açma aşamasında devreye girer. Klasik FUE tekniğinde U şeklinde çalışan çelik bıçaklar yerine Safir FUE tekniğinde doğal safir taşından üretilmiş alüminyum alaşımlı çok daha keskin safir bıçaklar kullanılır.

Safir FUE Saç Ekiminin Aşamaları

  • Safir FUE Saç Ekimi Öncesi
  • Safir FUE Tekniği ile Saç Ekimi Ameliyatı
  • Safir FUE Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi daha çok FUE, Safir FUE, DHI gibi saç ekimi teknikleriyle anılıyor olsa da önemli olan bütün sürecin özenle organize edilmesidir. Medhair olarak bize göre saç ekimi, her aşaması aynı özen ve dikkatle yürütülmesi gereken total bir operasyonudur. Saç ekiminde hasta ile işbirliği içinde olmak, güçlü bir iletişim kurmak, saç ekimi öncesi sonrası hem saç ekimi kliniği hem de hasta tarafında önemli avantajlar kazandırır.

Safir FUE Saç Ekimi Öncesi

Safir FUE öncesi yapılması gereken ilk şey deneyimli bir klinik bulmaktır zira Safir FUE gibi hassas cerrahi uygulamalarda işimizi şansa bırakamayız.

Keskin safir bıçakları kullanmak cerrahi açıdan yetenek ve deneyim gerektirir. Safir FUE saç ekimi yönteminde, tekniğin başarısından bağımsız olarak, el becerisi, cerrahi kabiliyet ve tecrübe çok önemlidir. Bu durumdan dolayı Safir FUE tekniğinde estetik risk yüksektir.

Safir FUE’nin teknik olarak FUE’den ileri bir saç ekimi yöntemi olması başarılı sonuçlar elde edileceğini garanti etmez. Saç ekimi sanatsal boyutu olan bir estetik cerrahi operasyondur.

Safir FUE’de bu sanatsal nitelik FUE’ye göre daha belirleyici hale gelir. Deneyimsiz kişiler tarafından uygulanan Safir FUE, istenmeyen komplikasyonlara ve doğal olmayan saç ekimi sonuçlarına neden olabilir.

Kimler Safir FUE İçin Uygun Adaydır?

Donör bölgede yeterli miktarda saç köküne sahip 20-60 yaş arası tüm kadın ve erkekler, Safir FUE saç ekimi tekniği ile kaybettikleri saçlara kavuşabilir.

Geniş bir alanda şiddetli saç kayıpları durumunda kullanılabileceği gibi şakaklarda açılma, alın çizgisinin geriye gitmesi, saçın tepeden açılması ya da homojen seyrelme gibi tipik saç dökülmelerine karşı da Safir FUE saç ekimi, kalıcı çözümdür.

Online Konsültasyon

Saç dökülmesi kişiden kişiye göre değişen vakalar olarak cereyan eder. Kimi zaman birden ortaya çıkan şiddetli saç dökülmeleri paniğe neden olur fakat bu durum geçici olabilir. Saçların yeniden çıkması mümkünse farkı tedavilerden destek almak daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Çoğunlukla saç dökülmesi belli bir aşamaya geldiğinde fark edilir ve genellikle zannedildiğinden çok daha ileri derecede bir saç kaybı söz konusudur fakat ancak online konsültasyon sırasında farkına varılır.

Safir FUE saç ekiminde online konsültasyon bir seferlik saç ekimi planlamalası için değil saç dökülmesinin nedenlerinin anlaşılması ve dökülme tipinin tespit edilmesi bakımından önemlidir.

Gelecek yıllarda kellik kaçınılmaz ise ve hastanın yaşı henüz gençse, ilerde ikinci hatta üçüncü saç ekimi ihtimali hesaba katılarak, minimal invaziv Safir FUE saç ekimi tekniği ile donör bölgede koruyucu yaklaşımların benimsendiği bir planlama yapmak gerekir.

Online konsültasyon aynı zamanda Safir FUE Saç Ekimi ameliyatı öncesi dikkat edilmesi gerekenler konusunda hastayı önceden bilgilendirme aşamadır.

  • Safir FUE saç ekimi öncesi kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmaz.
  • Alkol tüketimi en az 3 gün önce bırakılmış olmalıdır.
  • Kronik bir hastalığınız ya da sürekli kullandığınız ilaçlar varsa doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekir.
  • Safir FUE saç ekimi öncesi dinlenmiş, iyi uyumuş olmanız önerilir.
  • Ameliyat günü düğmeli ya da fermuarlı kıyafetler giymek operasyon sonrası giyinip soyunurken saç köklerine zarar vermemek açısından dikkate alınması gereken önemli bir uyarıdır.

Safir FUE Saç Ekimi Ameliyatı

Medhair’de Safir FUE saç ekimi protokolü 7 aşamada gerçekleştirilir. Bu aşamaları aynı zamanda operasyon gününün akışı olarak da düşünebilirsiniz.

Safir FUE Saç Ekimi Muayenesi

Saç ekimi ameliyatları öncesi çeşitli kan tahlillerinin yapılması gibi zorunlu genel cerrahi prosedürleri ile detaylı saç ekimi muayenesi bir arada yürütülür. Hastanın genel sağlık durumun operasyona uygun olup olmadığı kontrol edilir.

Saç dökülmesi hikayesi ve saç ekiminde hastanın beklentisi bu aşamada değerlendirilir. Sair FUE saç ekimi tekniği hakkında hasta bilgilendirilir ve saç ekimi operasyonun süreçleri, amelyatın tahmini olarak ne kadar süreceği ve diğer tüm detaylar hasta ile paylaşılır. Merak edilen soruların cevabı verilir.

Safir Fue Saç Ekiminin Planlaması / Greft Sayısı

Saç dökülmesinin şiddetine bağlı olarak donör bölgeden toplanacak greft sayısı, saç ekimi yapılacak bölgelere, belli bir saç yoğunluğu elde edilecek şekilde pay edilmelidir. Planlama, saç ekiminin, kafa derisi üzerindeki haritası olarak düşünülebilir.

Safir FUE tekniği daha çok sayıda kanal açma imkanı sağladığı için donör bölgeden toplanacak greft sayısı da buna göre belirlenir.

Safir FUE Saç Çizgisi

Saç çizgisi, yüzün estetik oranlarına göre, kişiye özel olarak çizilir. Ne çok geride ne de fazla önce olmasını genel olarak tercih etmeyiz.

Naturel bir saç çizgisi saç ekiminde en iyi sonuçları elde etmek açısından her hastanın ilk değerlendirdiği konuların başında gelir. Safir FUE saç ekimi öncesi sonrası fotoğraflarda ilk bakılan şey saç çizgisinin yeridir.

Saç çizgisinin yerini tayin etmek dahil olmak üzere saç ekiminde birçok detay, donör bölgedeki saç kökü rezervine göre planlanmaktadır. Donör bölge güçlüyse saç çizgisiyle oynamak daha mümkündür.

Safir Fue Saç Naklinde Lokal Anestezi

Safir FUE saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Anestezi iğnesinden rahatsız olan hastalar için acısız anestezi uygulamaları alternatif yöntemdir.

Safir FUE Tekniğinde Saç Köklerin Toplanması

Safir FUE saç ekiminde saç kökleri, başın ense kısmındaki verici bölgeden tek tek toplanır. Saç köklerinin kalınlığına göre farklı çaplarda çelik punchlar kullanılır. Safir Fue saç ekiminin bu aşaması FUE tekniği ile aynıdır.

Toplanan saç kökleri kalınlıklarına göre gruplara ayrılır ve ekilmek üzere hazır halde, özel solüsyonlarda bekletilir.

Safir FUE Tekniğinde Kanalların Açılması

Safir FUE’nin saç ekiminde devrim yaratan etkisi bu aşamada ortaya çıkar. 1 mm/ 1,3 mm ve 1,5 mm çapındaki özel safir uçlarla açılan mikro kanalların V şeklinde olması ve birbirlerine göre açılarının ayarlanabilmesi saç ekiminde en güzel sonuçları elde edlmemizi sağlamaktadır.

Safir FUE Tekniğinde Saç Köklerinin Ekilmesi

Ekilecek kıl köküne en yakın çapta kanallar açmak için farklı ölçülerde safir uçlar kullanılmaktadır. Saç kökleri, ekilecek bölgenin karakteristik özelliklerine göre belli bir estetik dağılım oluşturulacak şekilde önceden yapılan planlamaya uygun olarak, V şeklindeki kanallara yerleştirilir.

Safir FUE saç ekimi 6-8 saat kadar sürer. Saç köklerinin ekilmesi Safir FUE saç ekimi operasyonunun son aşamasıdır.

Safir FUE Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi operasyonu tamamlandıktan sonra ilk yıkama yapılana kadar en az iki gün daha Türkiye’de zaman geçirirler. Operasyon sonrası hastanın dinlenmesi gerekir fakat sonraki gün dünyanın en güzel şehirlerinden birini, İstanbul’u keşfe çıkabilirsiniz. İstanbul’da saç ekimin avantajları arasında sayılması gereken en önemli şeylerden biri de bu turistik atmosferdir.

Safir FUE İlk yıkama / yara bakımı

Safir FUE, hızlı iyileşme konusundaki marifetini ameliyattan iki gün sonra bile hissettirir. Yara bakımı ya da ilk yıkama, Safir FUE saç ekiminden bir ya da iki gün sonra, saç ekimi hemşiresi ya da saç ekimi uzmanı tarafından yapılır.

İlk bir hafta saç ekiminde en hassas dönemdir. Bu sürenin ilk etabı yara bakımıyla geçilmiş olur. Sonrası, giderek ve hızla ilerleyen bir iyileşme dönemidir.

Safir FUE saç ekiminden sonra ilk 1-3 ay

Düşük cerrahi deformasyon nedeniyle yara kabuğu atma dönemi genellikle ilk bir ay içinde tamamlanır. Bu dönemin bir başka önemli olayı şok dökülmedir. Saç ekimiyle ekilen tüm saç köklerinden uzayan saçlar, hızlı bir şekilde dökülür.

Şok dökülme sonrası, artık yeni saçların uzamasını bekleme süreci başlar. Saç derisi büyük oranda iyileşmiştir.

Safir FUE saç ekiminden sonraki ilk 6 ay

Yeni saçlar kendini göstermeye başlar. İlk başta zayıf olmaları beklenen bir durumdur. Saçlar uzadıkça kökler güçlenir ve saç telleri kalınlaşır.

Safir FUE saç ekiminden 1 yıl sonra

Nihai sonuç neredeyse tamamen ortaya çıkmıştır. Artık saçlarınızı geri almış olmanın verdiği mutluluk sayesinde gözlerinizin ışık saçmaya başladığı aşamaya gelinmiştir. Saç köklerinin güçlenmesi ve saç tellerinin kalınlaşması bir süre daha devam eder.

Safir Saç Ekimi Fiyatları

Safir saç ekimi fiyatları 15.000 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir. Özel fırsat veya kampanyalardan yararlanmak için konsültasyon formumuzu doldurabilirsiniz.

Saç Ekimi Analizi
3 Adım da Saç Ekimi Sürecinizi Planlayalım
Çevrimiçi sihirbazımızı kullanarak oranınızı 2 dakikadan daha kısa sürede hesaplayın.
Ücretsiz Saç Analizi Yaptırın!
Online Saç Ekim Analizi Talep Edin
Safir Saç Ekimi Sıkça Sorulan Sorular
Safir Saç Ekimi Nedir?
Safir saç ekimi saç ekiminde kullanılan köklerin yerleştirileceği kanalların açılması işlemidir. Bu işlemde yuvaların açılması için doğal safir taşı yani safir kristali kullanılır. Böylece saç ekimi yapılırken açılan kanallar cilt dokusuna hiçbir şekilde zarar vermez.
Safir Saç Ekimi Farkı Ne?
Safir saç ekiminde diğer yöntemlerde kullanılan metallerin aksine doğal safir taşı kullanılır. Böylece kanal açılırken metallerin vücuda vereceği zararlar ortaya çıkmaz. Safir tekniğinin en önemli farkı sağlık açısından hiçbir riski bulunmamasıdır. Her durumda safir saç ekimi planlanacak hastanın öncelikle bir muayene edilmesi ve sonra işleme karar verilmesi gerekir.
Safir Saç Ekimi Pahalı mı?
Safir saç ekimi fiyatları normal saç ekim işlemlerine göre biraz daha yüksek maliyetli olmaktadır. Safir saç ekim fiyatları için kişinin muayene edilmesi ve sonrasında fiyatın belirlenmesi gerekir. Öncesinde net bir fiyat vermek kesinlikle yanlış olacaktır. Genel olarak bakıldığında safir saç ekimi çok yüksek maliyetli değildir.
Safir Saç Ekimi Daha İyi mi?
Safir saç ekimi metal slit yöntemine göre daha iyidir diye bir yaklaşım yanlış olacaktır. Her yöntemin kendine özel sınırlılıkları ve avantajları vardır. Ancak safir uç ile yapılan FUE saç ekiminin diğer yöntemlere göre daha sık ekim yapma fırsatı sunduğu biliniyor. Böylece ileri seviye saç dökülmesi olan hastalarda etkili sonuçlar alınabilir.
Safir Saç Ekimi Ağrılı mı?
Safir saç ekimi işleminde hastanın bir ağrı ve acı hissi hissetmesi söz konusu olmaz. Çünkü uygulama sırasında lokal anestezi uygulanır. Uygulama sonrasında da hastanın işlem yapılan bölgede acı ve ağrı hissi olmaz. Safir saç ekimi ağrısız ve konforlu bir saç ekim tekniğidir.
Safir Tekniğinde Saç Ekildiği Belli Olur mu?
Safir saç ekimi tekniği doğal sonuçlar ortaya koyar. Safir tekniği sonrasında saç ekimi yapıldığı hiçbir şekilde belli olmaz. Diğer saç ekim tekniklerine göre doğallık açısından daha avantajlı bir yöntemdir. Bu işlem sayesinde saç ekimi daha yoğun yapılabildiği için sonuçlar daha natürel olacaktır.
Saç Ekimi Before After
Bizi bir de hastalarımızdan dinleyin.
Hastalarımızın deneyimlerine bir göz atın.

Ali Kıraç
★ ★ ★ ★ ★

Başta Doktorumuz ve Beyza hnm olmak üzere bütün çalışanlara çok teşekkür ederim ilgi alaka ve güler yüzlü davranışlarından dolayı. Bence böyle saç ekim düşüncesi olan arkadaşlarımı gönül rahatlığı ile Medhair Clinic saç ekim merkezine gelmelerini tavsiye ederim 👏👏

Şenay Yaşar
★ ★ ★ ★ ★

6 ay önce nişanlıma sakal ekimi yaptırdık sonuç muhteşem oldu yanaklarındaki seyrek bölgeleri sıklaştırdık bıyık bölgesinde kökleri yoktu şimdi sakallarını kesmeye kıyamıyor 🙂 Teşekkürler

Mehmet Ersoy
★ ★ ★ ★ ★

Saç ektirmeye gelmeden önce çok tereddüt etmiştim, fakat işlemden gayet memnun kaldım, verilen hizmet çok güzeldi. Ekip arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum şuana kadarki süreçten çok memnun kaldım.

Şükrü Kalan
★ ★ ★ ★ ★

Medhair ailesine çok teşekkür ederim çok güzel ağırlandık.oparasyonum çok başarılı geçti.iyiki yaptırmışım diyeceğime inanıyorum.Elif hanıma parantez açmak istiyorum.güleryüzüyle ilgi alakasıyla bizi mest etti. Kendisine sonsuz teşekkürler…

Rıdvan Yıldız
★ ★ ★ ★ ★

Tavsiye üzerine saç ektirmeye geldim genel olarak saçımın gorunumden memnunum ekibin sıcak kanlılığı süreçte içinizin rahat etmesini sağlıyor odalar gayet temizdi ilgi ve alakalılardı çok teşekkürler herkese herkesin emeğine sağlık.

Deniz Demir
★ ★ ★ ★ ★

Araştırmalar sonucunda saç ekimi yaptırmak için doğru yerin burası olduğuna karar verdim sonucumdan gayet memnunum ekibin tutumu doktor beyin ilgisi alakası operasyon sürecinin rahat geçmesi açısından iyi oldu teşekkürler Medhair.

Kaan Keskin
★ ★ ★ ★ ★

21/01/2021 tarihinde dhi tekniği ile yaklaşık 8 saat süren saç ekim işlemi yaptırdım. Operasyon süresi uzun gibi görünmesine rağmen ağrısız ve konforluydu.Ekim sonrası da herhangi bir ağrı oluşmadı. Emeklerinden dolayi tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Diğer Tedaviler
Saç Ekimi Fiyatları Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Nedir? Saç ekimi, saç kökü nakli olarak özetlenebilir. Kişinin kendi saç kökleri, saçsız bölgeye ekilir ve bir süre sonra bu köklerden uzayan yeni saçlar ile kellik kalıcı olarak ..

Devamı >
Kaş Ekimi Kaş Ekimi

Yüz bölgesinde bir kişinin ifadesini belirleyen yerlerin başında kuşkusuz ki kaşlar gelir. Her ne kadar kaşların önemi her zaman tam olarak anlaşılamasa da kaşların şekli, gürlüğü, yüz hatlarıyla uyum..

Devamı >
Sakal Ekimi Sakal Ekimi

Sakal ekimi son yıllarda daha fazla talep görmeye başlayan bir uygulamadır. Bu işlem erkeklerin sakal ve bıyık bölgesini kapsayan alandaki seyrek kılların olduğu ya da hiç kılın olmadığı yerlere saç..

Devamı >
Safir Saç Ekimi Safir Saç Ekimi

Safir saç ekimi , daha sık saç ekimi yapma imkanı ile saç ekiminde en doğal sonuçları elde etmemizi sağlayan, ileri versiyon bir FUE tekniği uygulamasıdır.Mümkün olan en çok sayıda grefti en iyi şek..

Devamı >
Fue Saç Ekimi Fue Saç Ekimi

FUE’nin açılımı Foliküler Ünite Ekstraksiyonu şeklindedir. FUE tekniği, saç ekimi operasyonlarında kullanılan tüm tekniklerin de esasını oluşturur. Saç ekimi dediğimizde teknik olarak FUE saç ekimi..

Devamı >
DHI Saç Ekimi ve Fiyatları DHI Saç Ekimi ve Fiyatları

Dhi Saç Ekimi : Saç dökülmesi, hem erkeklerde hem de kadınlarda sıkça karşılaşılan ve günlük yaşamı etkileyebilen bir durumdur. Bu sorun, genellikle genetik yatkınlık, yaşam tarzı faktörleri, hormonal..

Devamı >