Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Ekimi Sonrası Belirli Sonucu Ne Zaman Alabilirim?

Saç ektirme ameliyatının ardından oldukça sabırsız bir bekleme süresi başlar. Çünkü saç ektiren kişiler hayal ettikleri saçlı görünüme hemen kavuşmak ister. Fakat saç ektirme ameliyatı sonra hastaların yeni saçlarına kavuşma süresi saç ekim ameliyatının tekniğine ve hastanın kişisel özelliklerine göre farklılık gösterse de ortalama 6 ay sürer. 6 aylık bu sürenin sonunda saçlar yumuşak bir şekilde ekildikleri saç köklerinden yeni saçlar çıkmaya başlar. Ve yaklaşık bir yıl içinde ise yeni saçlar sertleşerek gürleşmeye başlar. Tüm zamanların en büyük sorunu olan saç kaybı ve kellikten kurtulmak için bu bekleme süresi çok uzun olmasa gerek. Saç ekim sonrası süreç aşamasında tıpkı iyileşme süresi gibi uzama süresi de genellikle kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Bu süreçte en çok merak edilen sorulardan biri de; saç ektirdikten ne zaman sonra saçlar çıkmaya başlar sorusudur. Saç ektirme ameliyatının ardından ekilen saç köklerinde ufak yaralar oluşarak kabuk bağlar. Oldukça doğal olan bu kabuklanma süreci yaklaşık on gün sürer. Kabukların dökülme aşamasından sonra ekilen saç köklerinin yerine tutunması ve yeni saç kökleri vermesi için ortalama 2,5 ay gibi bir uyum sürecine ihtiyacı var.

Bu aşamanın ardından ekilen saç kökleri 3-4 ay içinde çıkmaya ve ortalama 6 ay gibi kısa bir süre içinde de uzamaya başlar.

Ekilen saç kökleri 3-4 ay içinde çıkmaya ve ortalama 6 ay gibi kısa bir süre içinde de uzamaya başlar.

Saç ekimi sonrası iyileşme süreci, 12 ay gibi geniş bir süreyi içine almaktadır. Bu süreci, yaraların iyileşmesi, köklerin beslenmeye başlaması ve şok dökülme süreci olarak açıklayabiliriz. Sonrasında ise, yeni doğan süreci diyebileceğimiz yeni saçların uzamaya başlaması ve ardından bu saç kıllarının kendi doğal büyüme döngülerine alışması olarak devam eder. Son olarak ise saç kıllarının kalınlaşıp güçlenmesi olarak özetlenebilir.