Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Ekiminde Başarının Elde Edilmesi İçin Gerekli Kriterler Nelerdir?

Başarılı bir saç ekimi sonuçları yüzle uyumlu doğal bir ön saç çizgisi, alın bölgesinden tepe noktasına doğru yavaş çoğalan ve yükselen bir saç yoğunluğu, saç köklerinin doğal çıkış yönü ile uyumlu olması, saç yoğunluğunun kafa derisi üzerinde aynı yoğunlukta dağılması ve hiçbir şekilde görünen bir yara izinin olmamasıdır.

Başarılı bir saç ekimi sonuçlarına ulaşabilmek için iyi bir saç ekim merkezi ve alanında uzman ve tecrübeli bir saç ekim ekibi seçmek de çok önemlidir. Gelişmiş tekniğin de seçilmesine de özen gösterilmelidir. Gelişmiş teknoloji, iyi bir sağlık merkezi ve tecrübeli bir ekip tarafından yapılan saç ekim işlemleri ile siz de hayal ettiğiniz gibi doğal görünen gür ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Başarıyı etkileyen en önemli kriterlerden bir diğeri de, ekim sonrası bakım ve onarım sürecidir. Hasta bu süreçte, hekim tavsiyelerine mutlaka uymalıdır. Operasyon sonrasında, ekim yapılmış olan bölgenin 10 gün boyunca iyi korunması gerekmektedir. Baş, her türlü darbeden korunmalı,  kan dolaşımını doğrudan etkileyecek uyaranlardan kaçınılmalıdır. Saç ekimi sonrasında, 1 ay ağır spor yapılmamalı, aşırı sıcak ve aşırı soğuktan korunulmalıdır. 2 ay boyunca havuz, deniz, solaryum gibi etkinliklerden uzak durulması iyi sonuçlar alınması adına önemlidir.