Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saç Dökülmesine Genel Bakış

Her erkekler hem de kadınlar saç bakımlarına önem gösterir. Saç kalitesinin artması, canlı görünmesi, parlaklık kazanması ve en önemli unsur olan dökülmesinin önlenmesi için birçok tedavi ve bakım yöntemleri vardır. Öncelikle saç dökülmesinin nedenlerini bilmemiz gerekirken, gelin birlikte göz atalım saç dökülmesinin nedenlerine;

Erkek tipi saç dökülmesi; alopesi olarak adlandırılır. Alopesi başın tepe kısmında, verteks bölgesinde ve şakak bölgesindeki saçların incelmesi, zayıflayıp ve güçsüzleşmesi ardından dökülmesine verilen isimdir. Zamanla bu dökülme daha geniş bir alana yayılır. Kişinin sadece alın üstünde yani ön kısmının ortasında saç kalır ve açılma her geçen gün daha da artar. Erkek tipi dökülme 20’li yaşlarda başlar ve hızlıca 35 yaşına dek devam eder. Fakat o yaşlarda genellikle dikkate alınmaz ve zamanla dökülmeler devam ederken sonuç ciddi boyutlara kadar ulaşır. Erkek tipi saç dökülmesi özelliğini kişi anne ve babasının genetiğinden alır. Eğer genetik olarak saç dökülmeleriniz var ise var olan saçı korumak için mutlaka saç tedavilerinden yararlanmanız gerekir.
Kadın tipi saç dökülmesi; erkeklerden farklı seyir gösterir. Genetik faktör sebebi ile kadın tipi saç kaybı erkekten çok farklı bir durumla ortaya çıkmaktadır. Kadınlarda saç dökülmesi ergenlikten sonra, doğumdan sonra ya da menopoz döneminde belirginleşir. Erkek tipi saç dökülmesine oranla kadın da saç dökülmesi daha azdır. Erkelerde kelleşme söz konusu olurken bu kadınlarda yok denecek kadar azdır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi seanslar halinde yapılır. Her bir seans ortalama 40 dakika kadar sürer. İlk 4 seans haftada 1 kez, son 4 seans on beş günde 1 kez yapılır. Seanslar arasındaki süre ilk 4 seansta 11, son 4 seansta 22 günü geçmemelidir. Mevsim geçişleri olan Eylül-Ekim ayları ile Nisan-Mayıs aylarında birer kez Saç Mezoterapisi yapmakta fayda vardır. Bu durum dhi saç ekimi hastaları veya riskli hasta gurubu için daha da önemlidir. Bazı doktorlar düzenli olarak ayda bir mezoterapi yaptırmalarını hastalarına önermektedirler. Saç mezoterapisi ile alakalı daha detaylı bilgi almak için formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Saç ekimi sonrası mezoterapi ile alakalı doktorunuza danışabilirsiniz.

Saç Mezoterapisinin Faydaları

Saç mezoterapisi, saçın ihtiyaç duyduğu multi vitamin, mineral ve aminoasitlerin yer aldığı vitamin kokteyli gibi hazırlanıp saçlı deriye direk enjekte edilmesidir. Saç yağları yada benzeri gibi ürünlerin dışardan sürülmesi ile deri altına enjekte edilmesi daha etkili bir yöntemdir. Örnekleme yaparsak ürünün saçlı deriye sürülmesi %1 etkili ise deri altına ürünün enjekte edilmesi %8 etkilidir. Deri altına uygulanan vitamin ilaçları o bölgede irritasyon oluşturur. Kan dolaşımının da hızlanması ile bütün saçlı deriyi vitaminlerin dolaşması ile tüm saç köklerine etki etmeye başlar. Böylelikle saçlar köklerinden beslenmeye başlar ve güçlenir. Saçlı deriye yapılan bu işlem bir nevi toprağı gübrelemek gibidir. Cansız, gücünü kaybetmiş, incelmiş ve kopmaya başlarken dökülmenin de başladığı saçlar için mezoterapi ideal bir yöntemdir. Mezoterapi seansları ile birlikte saç dökülmesi belirgin bir şekilde azalacaktır. Saç kalitesi artacak ve kökten uca canlılık kazanacaktır. Saçlar daha hacimli ve parlak bir görünüm kazanacaktır. Uykuda olan saç folikülleri uyarıldığı için ince tüy gibi görünen saçlar kalınlaşacaktır.

Diğer Yazılar
Kök Hücre Tedavisi Kök Hücre Tedavisi

KELLİKTE YENİ UMUT; KÖK HÜCRE TEDAVİSİ Saç dökülmesi tüm dünyada en sık görülen dermatolojik problemler arasında yer alıyor. Saç, insanın sosyal iletişiminde önemli bir rol oynar ve her iki cinsiyett..

Devamı >
Saç Mezoterapisi Saç Mezoterapisi

Saç Dökülmesine Genel Bakış Her erkekler hem de kadınlar saç bakımlarına önem gösterir. Saç kalitesinin artması, canlı görünmesi, parlaklık kazanması ve en önemli unsur olan dökülmesinin ön..

Devamı >
Ağrısız Saç Ekimi Ağrısız Saç Ekimi

Ağrısız Saç ekimine karar veren herkesin en merak ettiği en önemli konu işlemin ağrılı olup olmadığıdır. Ağrısız Saç ekimi işlemi süreçlerinde kişinin ağrı ve acı hissetmemesi için ilgili bölgeye loka..

Devamı >
Saç Ekimi Analizi
3 Adım da Saç Ekimi Sürecinizi Planlayalım
Çevrimiçi sihirbazımızı kullanarak oranınızı 2 dakikadan daha kısa sürede hesaplayın.
Ücretsiz Saç Analizi Yaptırın!
Online Saç Ekim Analizi Talep Edin