fbpx
Whatsapp
Hemen Ara
Kapat

Saç Mezoterapisi

blank
Bize Ulaşın
Bizi Takip Edin!
https://instagram.com/medhairclinic

Saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu mineraller, vitamin, bazı antioksidanlar ve protein gibi besin maddelerinin ince uçlu ve tek kullanımlık steril mezoterapi iğnelerine sahip enjektörler yardımıyla saç köklerinin yer aldığı derinin orta tabakasına verilmesi işlemine saç mezoterapisi adı verilmektedir. Bu yöntem ile besin maddeleri doğrudan saç köklerine intikal ettirilmiş olur. Kolay uygulanan bu yöntem ile saç hücrelerinin iyi beslenmesi sağlanarak saç dökülmesinin önüne geçilir.

Bu uygulama ile saç hücrelerinin ihtiyacı olan bütün besin maddeleri kolay bir şekilde saç derisine uygulanır. Cerrahi bir işlem gerektirmeyip bu yönüyle acısız ve ağrısız bir yöntem olarak kabul edilir.

Saç mezoterapisi genellikle 10 seans yapılmaktadır. Her bir seans 15-30 dakika sürer. Ancak uygulanacak seans sayısına kişilerin saç yapısı analiz edilerek karar verilir.

Yapılan analizlerde hasta yaşı, saçın yıpranma oranı, dökülme oranı ve saç telinin yapısı dikkate alınarak tedavi seanslarının sayısı ve aralıklarının ne olacağına karar verilir.

Ayrıca hamileler, emzirenler, immünolojik hastalığı olanlar, kanser hastaları, diyabetikler, antikoagülan tedavi görenler saç mezoterapi uygulaması için uygun hastalar değildirler.

Saç Dökülmesine Genel Bakış

Her erkekler hem de kadınlar saç bakımlarına önem gösterir. Saç kalitesinin artması, canlı görünmesi, parlaklık kazanması ve en önemli unsur olan dökülmesinin önlenmesi için birçok tedavi ve bakım yöntemleri vardır. Öncelikle saç dökülmesinin nedenlerini bilmemiz gerekirken, gelin birlikte göz atalım saç dökülmesinin nedenlerine;

Erkek tipi saç dökülmesi; alopesi olarak adlandırılır. Alopesi başın tepe kısmında, verteks bölgesinde ve şakak bölgesindeki saçların incelmesi, zayıflayıp ve güçsüzleşmesi ardından dökülmesine verilen isimdir. Zamanla bu dökülme daha geniş bir alana yayılır. Kişinin sadece alın üstünde yani ön kısmının ortasında saç kalır ve açılma her geçen gün daha da artar. Erkek tipi dökülme 20’li yaşlarda başlar ve hızlıca 35 yaşına dek devam eder. Fakat o yaşlarda genellikle dikkate alınmaz ve zamanla dökülmeler devam ederken sonuç ciddi boyutlara kadar ulaşır. Erkek tipi saç dökülmesi özelliğini kişi anne ve babasının genetiğinden alır. Eğer genetik olarak saç dökülmeleriniz var ise var olan saçı korumak için mutlaka saç tedavilerinden yararlanmanız gerekir.
Kadın tipi saç dökülmesi; erkeklerden farklı seyir gösterir. Genetik faktör sebebi ile kadın tipi saç kaybı erkekten çok farklı bir durumla ortaya çıkmaktadır. Kadınlarda saç dökülmesi ergenlikten sonra, doğumdan sonra ya da menopoz döneminde belirginleşir. Erkek tipi saç dökülmesine oranla kadın da saç dökülmesi daha azdır. Erkelerde kelleşme söz konusu olurken bu kadınlarda yok denecek kadar azdır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi seanslar halinde yapılır. Her bir seans ortalama 40 dakika kadar sürer. İlk 4 seans haftada 1 kez, son 4 seans on beş günde 1 kez yapılır. Seanslar arasındaki süre ilk 4 seansta 11, son 4 seansta 22 günü geçmemelidir. Mevsim geçişleri olan Eylül-Ekim ayları ile Nisan-Mayıs aylarında birer kez Saç Mezoterapisi yapmakta fayda vardır. Bu durum saç ekimi hastaları veya riskli hasta gurubu için daha da önemlidir. Bazı doktorlar düzenli olarak ayda bir mezoterapi yaptırmalarını hastalarına önermektedirler. Saç mezoterapisi ile alakalı daha detaylı bilgi almak için formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Saç ekimi sonrası mezoterapi ile alakalı doktorunuza danışabilirsiniz.

Saç Mezoterapisinin Faydaları

Saç mezoterapisi, saçın ihtiyaç duyduğu multi vitamin, mineral ve aminoasitlerin yer aldığı vitamin kokteyli gibi hazırlanıp saçlı deriye direk enjekte edilmesidir. Saç yağları yada benzeri gibi ürünlerin dışardan sürülmesi ile deri altına enjekte edilmesi daha etkili bir yöntemdir. Örnekleme yaparsak ürünün saçlı deriye sürülmesi %1 etkili ise deri altına ürünün enjekte edilmesi %8 etkilidir. Deri altına uygulanan vitamin ilaçları o bölgede irritasyon oluşturur. Kan dolaşımının da hızlanması ile bütün saçlı deriyi vitaminlerin dolaşması ile tüm saç köklerine etki etmeye başlar. Böylelikle saçlar köklerinden beslenmeye başlar ve güçlenir. Saçlı deriye yapılan bu işlem bir nevi toprağı gübrelemek gibidir. Cansız, gücünü kaybetmiş, incelmiş ve kopmaya başlarken dökülmenin de başladığı saçlar için mezoterapi ideal bir yöntemdir. Mezoterapi seansları ile birlikte saç dökülmesi belirgin bir şekilde azalacaktır. Saç kalitesi artacak ve kökten uca canlılık kazanacaktır. Saçlar daha hacimli ve parlak bir görünüm kazanacaktır. Uykuda olan saç folikülleri uyarıldığı için ince tüy gibi görünen saçlar kalınlaşacaktır.

Saç Ekimi Öncesi Sonrası Sonuçlar
Saç Ekim Yorum Videoları
Diğer Tedaviler