fbpx
Whatsapp
Hemen Ara
Kapat

İstanbul’da En İyi Saç Ekimi Nasıl Gerçekleşmektedir?

İstanbul’da en iyi saç ekimi hakkında merak ettiğiniz her şey bu sayfada! Sıkça karşılaşılan bir sorun olan saç dökülme problemi, kadın ve erkek herkes tarafından problem teşkil etmektedir. Sorunun bu kadar yaygınlaşması nedeni ile şehir hastanelerinin estetik cerrahi bölümünde dahi tedavi işlemleri gerçekleştirilmektedir. Birçok uygulama tekniği ile bölge içerisinde cerrahi operasyonlar gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’da Saç Ekimi

Baş kısmında çıplaklık derecesi zaman ilerledikçe artış gösteren saç bölgesine acil gerçekleşen müdahaleler, özel olarak olası problemlerin büyüme sağlamasını engellemektedir. En önemlinedenlerinden biri ise, hormonal ve genetik problemlerden kaynaklı sorunlar olmaktadır. Zaman içerisinde meydana gelen estetik müdahalelerde dahil olmak üzere can sıkıcı kelik ve saç dökülmesi problemlerini beraberinde getirebilmektedir. Saç ekimi İstanbul bölgesinde özenle ve titizle gerçekleştirilen operasyonlar ile sağlanmaktadır.

Saç ektirme İstanbul bölgesinde hangi şartlara sahip klinikler tercih edilmektedir?

Özellikle uygun adımlarda ilerleme gösteren klinikler tercih edilmektedir. Saç ekme işlemleri çok ciddi operasyonlar olmakla birlikte hijyene ağırlık ve önem verilmesi gerekmektedir. Operasyon öncesinde hasta mutlak suretle iyi beslenmiş, fiziki ve psikolojik olarak operasyona hazır olarak gelmiş olması gerekmektedir. Saç dökülmesinin en iyi görünüme kavuşma ile sonuçlanması için operasyon gerçekleştirecek doktorun el becerisi ve tecrübesi önemli bir unsur olmaktadır. Saç dökülmesi sorunlarına en kalıcı ve tek çözüm saç ektirme işlemi olmaktadır. Gelişmiş operasyon ve teknikleri kullanan en iyi bölgelerden biri de saç ektirme İstanbul bölgesinde en iyi sonuçlar alınarak profesyonel olarak gerçekleştirilmektedir.

<span data-mce-type=”bookmark” style=”display: inline-block; width: 0px; overflow: hidden; line-height: 0;” class=”mce_SELRES_start”></span>

Saç ekim merkezleri operasyon sonrasında tedaviye çağırıyor mu?

Operasyonun 3. günden itibaren önerilen şekilde doktor kontrolü ile hasta saçlarını yıkamaya başlayabilmektedir. Operasyon sürecinden 20 gün içinde baş bölgesinde kabuklanma ve hassasiyet görülebilmektedir. Bu nedenle düzenli ve rutin gözenek kontrollerine hasta davet edilmektedir. Saç ekim aşamaları tam olarak etki göstermesi için aradan 5 ay gibi bir süreç geçmesi gerekmektedir. Bu ilerleyen süre içerisinde saç ekiminin tutup tutmadığını kavrayabilmek için hasta özel olarak belirli aralıklarla kontrole davet edilmektedir.

Gerek duyulduğu taktirde farklı bir operasyon ile daha fazla greft uygulama operasyonu gerçekleştirebilmek mümkün olmaktadır. Saç ekim merkezleri operasyon sürecinden sonra da hastalarını yalnız bırakmamakla birlikte düzenli olarak kontrolünü sağlamaktadır.