fbpx
Whatsapp
Hemen Ara
Kapat

Saç Ekimi Ücretleri

Saç ekimi ücretleri, yapılacak olan saç ekiminin süresi dikkate alınarak belirlenebileceği gibi saç ekimi işleminde kullanılan teknikler, kullanılan malzemeler, çalıştırılan sağlık personeli, saç ekimini yapacak olan doktorun ücretleri ve diğer klinik giderleri dikkate alınarak belirlenebilmektedir.

Ancak Saç Ekimi Uzmanı Vedat Tosun’un saç ekim işlemlerini yaptığı klinikte saç ekimi ücretleri genellikle seans ücreti olarak belirlenmektedir. Her ne kadar birkaç cm alanda saç ekimi yapılacak olan kişi ile bütün bir başta saç ekimi yapılacak olan kişiye uygulanacak olan saç ekimi işlemi aynı olmasa da yapılacak olan en yüksek sayıdaki saç ekimi işlemi ortalama olarak belli olduğundan saç ekimi ücretleri seans ücreti olarak sabit bir tutar üzerinden hesaplanabilmektedir.

Saç Ekimi Uzmanı Vedat Tosun’un Kliniğinde Saç Ekimi Ücretleri Ne Kadardır?

Saç ekimi ücretleri konusunda detaylı bilgiyi kliniklerimizde vermekteyiz. Kliniğimize gelerek veya telefonla arayarak saç ekimi ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilir, kliniğimizle anlaşma sağlayabilirsiniz.

Saç ekimi ücretleri her ne kadar seans ücreti olarak sabit bir tutar üzerinden belirlenmiş olsa da müşterinin saç ekilecek alanı, yapılacak saç ekim işleminin mahiyeti ve giderleri dikkate alınarak saç ekimi ücretleri müşteriyle konuşularak da belirlenmektedir.

Kliniğimizde Saç Ekimi Uzmanı Vedat Tosun tarafından yapılan başarılı saç ekim operasyonlarının başarı oranı yüzde yüze yakındır. Kullanılan ekipman, araç gereç Avrupa standartlarında ve tüm dünyada kullanılan ürünlerdir. Sağlık çalışanlarımız, alanında eğitimli, deneyimli ve başarılı çalışanlardır.

Tüm bu önemli unsurların bir araya gelmesiyle kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz başarılı saç ekimi operasyonlarında saç ekimi ücretleri fazla gibi görülebilmektedir. Ancak gerçekte yapılan tıbbi operasyonun mahiyeti düşünüldüğünde sağlığın yerini hiçbirşeyin tutmayacağı ve sağlık gibi önemli bir konuda hizmet alırken ucuza hizmet satın almaya çalışmanın sağlıkta önemli kayıpları da beraberinde getireceği unutulmamalıdır.

Saç Ekimi Ücretleri Ne Kadar?

Saç Ekimi Ücretlerinin Düşük Tutulmasının Zararları Nelerdir?

Saç ekimi ücretleri düşük olan bir klinik arıyorsanız eğer aynı zamanda sağlığınızdan fedakarlık yapmayı hatta yaptığınız saç ekimi işleminin başarısızlıkla sonuçlanmasını da göze alıyorsunuz demektir.

Saç ekimi ücretleri düşük olan bir klinikte saç ekimini yapacak kişilerin diplomalı, eğitimli ve deneyimli olup olmadığını sorgulayamazsınız. Sorguladığınız anda vereceğiniz ücretle almak istediğiniz hizmetin kalitesinin birbirini karşılamayacağını anlarsınız. Çünkü düşük ücret ödemekte ısrar ederseniz muhtemelen saç ekibinde bir doktor olmadan saç ekimi yapmayı kabul etmişsiniz demektir.

Saç ekimi ücretlerinden fedakarlık yapılmasını beklerseniz en iyi klinik bile size bazı hizmetlerini satmaktan imtina edebilir. Kullanacağı malzemenin kalitesiz olanından tercih edebilir veya seans başına ekebileceği saç kökü toplamının daha altında bir saç kökü ekimi ile alamadığı ücreti telafi etmeye çalışır. Tüm bu durumlarla karşı karşıya kalmamak için saç ekimi ücretleri konusunda biraz daha iyimser olmakta fayda görülmektedir.

Saç ekimindeki kaliteden ödün vermemek ve doğru klinikte saç ekimi yaptırmak için normalin üstünde bir ücret ödemek de pek doğru değildir. Sonuç itibari ile belirlenmiş bir standart dahilinde alabileceğiniz hizmeti, kliniğimizden piyasa koşullarına ve müşteri portföyüne uygun olarak belirlenmiş fiyatlardan satın alabilirsiniz.

Kaç Tür Saç Ekim Tekniği Vardır?

Türkiye’de saç ekimi kliniklerinin ilk açılmaya başlandığı zamanlarda sıklıkla kullanılan fut tekniği son zamanlarda yerini fue tekniğine bırakmıştır. Fut tekniğine oranla daha kolay ve daha az ağrısız olarak yapılan fue teknikli saç ekiminde, hastalar sadece operasyon sırasında daha az ağrıya ve sızıya katlanmak zorunda kalmamaktadırlar.

Operasyon sonrası tedavi süreci bakımından da fue tekniği daha kolay atlatılan bir süreç gerektirmektedir. Ancak fut tekniğinde kafanın ense tarafından alınan şerit şeklindeki derinin iyileşmesi ve kapanması daha uzun süre almaktadır. Ayrıca alınan şerit şeklindeki derinin izi yıllarca kapanmamakta ve hastanın baş estetiğinde daha kötü bir görüntünün oluşmasına neden olmaktadır.

Hangi Teknik Daha Uygun Fiyatlıdır?

Halen daha uygulanan fue yöntemi ile fut tekniğinin bir karşılaştırmasını yaparsak fut tekniğinin daha fazla maliyet gerektirdiği ortaya çıkmaktadır. Fut tekniğinde yapılan işlem cerrahi operasyon niteliği taşıdığından işlemi gerçekleştirecek kişinin bir estetik cerrah veya plastik cerrah olma zorunluluğu vardır. Bu da maliyetin artması anlamına gelmektedir.

Ayrıca fut tekniği ile alınacak olan şeritten çıkartılacak saç kökleri çok sınırlı sayıda kalmaktadır. Bu da ekim yapılacak alanın yeteri kadar kapatılamaması anlamına gelmektedir. Oysa ki fue tekniğinde böyle kısıtlılıklar bulunmamaktadır. Fue yöntemini uygulayacak olan doktorun estetik veya plastik cerrah olma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Çünkü saç köklerinin alınması işlemi herhangi bir pratisyen doktorun deri yüzeyine batmış bir dikeni çıkartma işlemini aratmayacak türden basit tıbbi müdahale ile ifade edilebilecek türden bir işlemdir. Fue yönteminin uygulanma şeklinin basit olmasının alınan saç köklerinin fazla olmasını da sağladığı anlaşılmaktadır.

Fue tekniğinde saç ekimi sürecine geçmeden önce yapılacak olan hazırlıklar daha kısa sürede tamamlanabildiği için sa çekim sürecine de daha erken geçilebilmektedir.

Böylece hem hasta daha fazla yorgun düşmeden ve psikolojik olarak daha çok kötü etkilenmeden saç ekim sürecine geçilmiş olmaktadır.

Saç ekim sürecinin kısa sürede başlaması saç ekimi yapacak olan ekibi de olumlu etkileyecek ve fazla yorulmadan daha kısa sürede saç ekimini gerçekleştirmelerini sağlayacaktır

Tüm bu kıyaslamalar dikkate alındığında kliniğimizde tercih edilen fue yönteminin müşterilerimiz için en ideal yöntem olduğu ortaya çıkmaktadır.

Kliniğimize Saç Ekimi Ücretlerini Nasıl Ödeyebilirsiniz?

Saç ekimi yapmaya karar verdiyseniz ve kliniğimizle ücret konusunda anlaştıysanız yapacağınız ödemeyi dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz. İster nakit olarak isterseniz kredi kartıyla yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde kliniğimizin sağlayacağı taksit avantajlarından faydalanabileceğiniz gibi bankaların sağlayacağı taksitlendirme olanağından da faydalanabilirsiniz. Nakit ödemelerde ise kliniğimizin yapacağı belirli indirimler söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle nakit ödeme yapmanız önerilmektedir.