fbpx
Whatsapp
Hemen Ara
Kapat

Saç Ekimi Sonrası Saç Boyama Ne Zaman Yapılmalı?

blank

Beyazlaşan saçlar er ya da geç her insanın ortak sıkıntılarından birisidir. Aslında saçın beyazlaması doğanın gereğidir; ancak maalesef bazı kişilerde, bu durum zamanından çok önce kendini göstermektedir. Yaşının üzerinde bir saç beyazlaması yaşayan insanlar de bu duruma hoşnut olmayınca, çareyi saçlarını boyamakta görürler. İşin en kötü tarafı ise saçların hem beyazlaması hem de dökülmesidir. İşte burada da saç ekimi ve saç boyama devreye giriyor.

Ancak saç ektirmeyi düşünenler, ekim yaptıktan sonra saçlarını boyatıp boyatamayacakları konusunda fikir sahibi değillerdir. İşte, tam da bunun için bu yazıyı hazırladık. Saç ektirdikten sonra saçlar ne zaman boyanabilir, saç ekiminden sonra saçları boyamak zararlı mıdır, sorularının cevabını vermeye çalışacağız.

Saç Ekiminden Sonra Saçlar Boyanabilir mi?

Saç ektirdikten sonra belli bir süreyi geçtiğiniz an, saçlarınızı eskiden olduğu gibi istediğiniz gibi boyayabilirsiniz. Bunun herhangi bir sakıncası yoktur. Yeni saçlarınızın, eski saçlarınızdan hiçbir farkı yoktur. Kısacası eskiden saçlarınızla ilgili yaptığınız her şeyi, ekim yaptırdıktan sonra da yapabilirsiniz.

Saç Ekiminden Sonra Saçlar Ne Zaman Boyanır?

Bu konuda verilen bilgiler az da olsa birbirinden farklı olmaktadır. Bazı saç ekim uzmanlarının görüşüne göre ilk 1,5-2 ay saçların kesinlikle boyanmaması gerekir. Bazılarına göre ise bu süre 3-4 ayı bulmaktadır.

Üçüncü aydan sonra, ekim bölgesi hariç olmak üzere, diğer saçlarınızı boyayabilirsiniz. Bunun bir sakıncası olmaz. Ancak boyama işlemini henüz 3. Ayda yapacaksanız, ekim yapılmış bölgeyi mutlaka korumanız gerekir. Tüm saçlarınızı boyamak için ise biraz daha beklemenizi tavsiye ederiz. Zaten ekilen saçlarınızın çıkması yaklaşık 6 ayı bulmaktadır. 6. Aydan sonra saçlar yeni görünümüne neredeyse kavuşmuştur. Bu sürede saçlarınızı boyayarak daha yeni bir görünüm kazanmak için hiçbir engeliniz yoktur. Kısacası şunu söyleyebiliriz. Saç ektirdikten 6 ay sonra saçlarınızı istediğiniz gibi boyayabilirsiniz.