fbpx
Whatsapp
Hemen Ara
Kapat

Saç Ekimi İşlemi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi problemi, büyük çoğunlukla erkeklerde görülen bir sorundur. Saç dökülmesi nedenlerinin başında, genetik faktörler gelmektedir. Bunun yanı sıra, aşırı stres ve çevresel etkenler de saç dökülmesine neden olabilmektedir. Saçsız bölgelerin, tekrar eskisi gibi saçlı hale getirilmesi için, saç ekimi yapılmaktadır. Tıbbi bir uzmanlık gerektiren saç ekimi cerrahisi, FUE ve FUT ismi verilen yöntemlerin kullanılmasıyla yapılmaktadır. Saç ektirme, FUE veya FUT yöntemiyle, sağlıklı saçların bulunduğu bölgeden saç köklerinin tek tek alınarak, saçsız alana yapılan transferlerle olur.

En İyi Saç Ekim Tekniği Hangisidir?

Saç ekimi uygulamalarında, FUE ve FUT adı verilen iki saç ekim tekniği vardır. Her ikisi de canlı saç kökü nakli yapılmasını sağlar. Aralarında ki fark ise, saçların alınma biçimidir. Saç ektirme FUT tekniğinde; iki kulak arasında saç alınan bölgede bir çizgi izi, kalırken saçlar parçalar şeklinde alınır. Bu teknik, klasik bir tekniktir. FUE tekniğinde ise; saç kökleri tek tek alınarak transfer edilir ve doğal olarak bir çizgi izi kalmaz. Günümüzde birçok estetik cerrah, FUE tekniğini tercih etmektedir ve en yaygın olarak kullanılan teknik, FUE tekniğidir.

Saç Ekim İşleminde Neler Yapılıyor?

Saçlar FUE yöntemi kullanılarak, iki kulak arasından ensenin biraz üstünden alınmaktadır. Bu bölgedeki saç kökleri, 1 mm çapı olan punch aleti yardımıyla alınır. Alınan dokudaki saç miktarı ise, 1 veya iki tel kadardır. Bu teknikle, bir günde ortalama bin ile bin beş yüz kadar saç teli ekilebilir. Bu işlem, 3 veya 4 gün kadar tekrarlanabilir. Toplamda yaklaşık 6000 tane saç teli nakledilir. Lokal anestezi kullanılarak, uzman cerrah tarafından yapılan bir uygulamadır. Saç ekimi Türkiye ve diğer ülkelerde oldukça yaygındır. Erkekler, estetik açıdan rahatsızlık hissi veren kelliği, saç ektirerek gidermektedir. Saç ekimi Türkiye şartlarında oldukça gelişmiştir. Yurt dışından birçok kişi, saç ekim uygulaması için Türkiye’yi tercih etmektedir.

<span data-mce-type=”bookmark” style=”display: inline-block; width: 0px; overflow: hidden; line-height: 0;” class=”mce_SELRES_start”></span>

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Günlük seans, yaklaşık 7 ile 8 saat arasında sürmektedir. Ortalama olarak ise, saçsız bölgenin yoğunluğuna göre 4-5 seansta, saç ekim işlemi gerçekleşir.

Saç Ekimi Ücreti Ne Kadardır?

Saç ekimi ücreti, saç ekiminde kullanılacak yönteme ve saçsız bölgenin yoğunluğuna göre değişmektedir. Bunun yanı sıra, saç köklerinin tek tek transfer edilmesinin verdiği zorluk ve seans süresinin uzunluğuna dikkat edecek olursak, oyalayıcı bir uygulama olduğunu anlayabiliriz. Bunun yanı sıra, kişinin karşılaşabileceği hiçbir zorluğun bulunmaması da, kolay uygulanabilen bir yöntem olduğunu göstermektedir. Saç ekimi ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.