fbpx
Whatsapp
Hemen Ara
Kapat

Saç Ekiminde En iyi Yöntem Hangisidir?

Saç ekimi operasyonlarında kullanılan teknikler özellikle teknolojinin gelişmesiyle Dünyada ve Türkiye’de çok daha zahmetsiz ve kolay uygulanabilen, bununla birlikte doğal sonuçlara ulaşmayı sağlayan tekniklerdir.   Günümüzde saç ekim tekniklerinden choi tekniği genellikle cerrahlar tarafından tercih edilen ve hasta açısından da konforlu olan tekniktir.  Saç ekimi konusundaki teknolojik gelişmeler en iyi tekniği bulmak için her geçen gün bunu geliştirmeye devam etmektedir.  Şu anda hasta açısından en konforlu ve başarılı yöntemlerden biri olan choi saç ekim tekniği Choi kalemi ile yapılan tekniktir. Saç foliküllerinin sağlıklı bölgeden alınarak seyrek,  dökülmenin yoğun olan bölgeye çok başarılı bir biçimde transfer edilmesini sağlayan yöntemdir.

En İyi Saç Ekim Tekniğinde Neler Olmalıdır?

Öncelikle saç ekim tekniğinde gerek hastanın gerekse doktorun tercih ettiği ve istediği durum ekim işleminden sonraki saçta doğal görüntünün sağlanmasıdır.  Aynı zamanda kafa derisinde iz kalmaması,  saç çizgisinin doğal görünmesi ve saç yoğunluğunun alın bölgesinden tepeye kadar yavaş yavaş artması, en fazla istenen durumlardan biridir.

Choi Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

Choi kalemi kullanılarak yapılan saç ekim tekniğinde en önemli avantaj saçın tamamının tıraş edilmesine gerek kalmamasıdır.  Diğer klasik saç ekimi uygulamalarında saçın tıraş edilmesi gerekliydi.  Bu da hastaların çok fazla tercih ettiği bir durum değildi.  Ancak bugün kullanılan ekim tekniğinde saçın kafa derisinin tıraşlanmasına gerek olmadığıdır.  Tıraşlı yapılan saç ekimlerinde kafa ve açılan saç kanallarının görüntüsü hoş bir görüntü değildir.  Dolayısıyla hastalar bu görüntüden kaçmaktadır.  Choi kalemi kullanılarak yapılan teknikte daha doğal bir görüntü oluştuğu için hastalar en fazla bu yöntemi tercih etmektedir.

En İyi Saç Ekim Tekniği Kriterleri Nelerdir?

Saç ekimi tedavisinde kullanılan anestezi tipi oldukça önemlidir.  Saç ekim yönteminin avantajlarından biri ise hiç ağrı acı hissetmeden anestezi yapılmasıdır.  Saç ekim işlemi choi yöntemi kullanılarak yapıldığında, diğer yöntemlerden %30 daha kısa sürede işlem tamamlanmaktadır. Dolayısıyla bu ekim açısından da büyük bir avantaj sağlarken aynı zamanda hastanın konforu açısından da avantajlıdır.