fbpx
Whatsapp
Hemen Ara
Kapat

Saç Ekimi En Fazla Kaç Yaşında Yapılır?

Saç  tedavisi ve saç ektirme ameliyatları planlarına bir an önce başlayarak sorunun daha da ilerlemesine meydan verilmemelidir. İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse o bölgedeki saç yoğunluğu normal yoğunluğun yüzde 50’sinin altına düşmüş demektir. Bu durumda bu sorunu çözmek için en etkili tedavi, saç ekimi yöntemidir. Ayrıca ekim planlamasına karar verildiği noktada günlük saç dökülme oranına da dikkat etmek gerekir. Günlük 50 ile 100 saç kökünün dökülmesi normal kabul edilir. Bunun üzerinde bir dökülmeniz varsa öncelikle dökülme yoğunluğunuzun durmasını beklemek gerekir.

 Sonuç olarak saç ekimi kaç yaşında yapılır? ya da saç ekimi hangi yaşta ideadır? ya da saç ekimi yaş aralığı nedir? soruları için aklınızda kalması gereken ana noktalar şunlardır:

  • Saç ekimi genel olarak 30 yaşın altında kişilere önerilmez. Dökülmenin belli bir yaş sınırından sonra yavaşladığı göz önüne alınarak.
  • Saç dökülme sorununu hızlı bir şekilde devam eden kişilere önerilmez

Eğer saçınızı saçınız dökülme sürecindeyken ektirirseniz birkaç sene sonra o zamanlar saç olan fakat şimdi dökülmüş olan bölgelerinizde açıklıklar ortaya çıkacaktır. Bu ise yeniden ekim ve yeni maliyetler anlamına gelecektir.