fbpx
Whatsapp
Hemen Ara
Kapat

İstanbul’da Kaliteli Saç Ekimi Aşamaları

İstanbul’da kaliteli saç ekimi aşamaları hakkında merak ettikleriniz bu yazıda… Plastik cerrahi yerine geçen saç ekim işlemi birçok alanda kolaylık sağlamaktadır. Özel bir nedeni olmadıkça ilerleyen zamanlarda büyük oranda artan saç dökülmeleri yüzünden hastanın hem psikolojik açıdan hem de fiziksel açıdan düzelmesini sağlamaktadır. Çok basit operasyonlar ile birçok aşamalarda gerçekleşen operasyon çeşididir.

İstanbul’da Kaliteli Saç Ekimi İçin Medhair Clinic

Özellikle tedavi aşamaları için erken teşhis hem ekonomik açıdan hem de operasyonun süresinin kısalması açısından fayda sağlar. Alıcı saç bölgesine uygulanan sac ekimi gerekli talimatlara uyulması durumunda %98 olumlu etkiler gösterir. Özellikle en sık rastlanan vakalar saçın üst orta kısmı ve ya kenar kısımlarında meydana gelen büyük açılmalar sonrasında gerçekleşmektedir. Operasyon sonrasında saçın renginin koyulaşması ve kıl köklerinin uzaması zaman almaktadır. Saç ekimi operasyonu plastik cerrahi uzmanları da gerçekleştirmektedir.

<span data-mce-type=”bookmark” style=”display: inline-block; width: 0px; overflow: hidden; line-height: 0;” class=”mce_SELRES_start”></span>

Sağlıklı saç ekimi operasyonu aşamaları nasıl olur?

Kişiler tedavi için geldikleri zaman, doktor tarafından uygulanması ya da sac ekimi İstanbul kliniklerine kendileri başvurmaları durumunda operasyon geçekleşmektedir. Saç üzerinde çeşitli planlamalar yapılır, planlamalar doğrultusunda özellikle birçok çalışmalar gerçekleşerek uygulanacak greft sayısı belirlenir. Operasyon öncesinde hastanın sağlıklı bir şekilde beslenmiş olması uzun süreli ameliyatta acıkmasını engellemektedir. Lokal olarak saç derisi uyuşturularak hiç bir şekilde acı ya da sızı hissedilmemektedir. Saç ekimi İstanbul kliniklerinde özel olarak hijyenik ve hepa filtre sağlanan operasyon odalarında gerçekleşmektedir. Yaklaşık 5 ile 9 saat arasında ekilen greftlerin sıklığına bağlı olarak değişen sürede gerçekleşir. Saç ekimi İstanbul klinikleri en iyi şekilde uygulama gerçekleştirecek teknolojik alt yapıya sahiptir.

Operasyon sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Operasyon son derece ciddi aşamalar ile gerçekleşir. Sonrasında hasta 24 saat içerisinde taburcu edilebilir. 48 saatlik süreç içerisinde hiç bir şekilde araç kullanmaması gerekmektedir. Lokal anestezinin etkilerinin tamamen ortadan kalması gerekir. Tozlu ve kirli ortamlardan kaçınılmalıdır. Toz ve kir açık olan gözeneklere nüfus ettiğinde enfeksiyon tehlikesi yaratabilir. Saç ekim merkezi İstanbul bölgesinde gerçekleşen operasyonlar son derece sağlıklı gerçekleşmektedir. Saç ekim merkezi İstanbul klinikleri özellikle yüksek teknoloji ile en iyi başarıyı elde etmektedir. Farklı şehirlerde yaşamalarına rağmen operasyon için saç ekim merkezi İstanbul kliniklerini pek çok insan tercih etmektedir.